Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Gökay-Canberk-Abanoz hayır öncelikle vizenizin bitmesi gerekiyor ondan sonra tekrardan yenilemeniz gerek

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaslar, Eşimin bugün görüsmesi olumlu geçti vizemiz onaylandi 2,5 senenin sonunda ,
    Nerede tanıştınız, ne iş yapıyor, eşini en son ne zaman gördün, götürdüğü fotoğraflardan birini seçip nerede çekildi diye sormuş
    Beklediğimizden daha kolay geçti. Bekleyen herkese sabırlar diliyorum , bu süreçte en önemli olan sabredebilmek gerisi halloluyor.

tebrikler, gozunuz aydin. bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökay-Canberk-Abanoz, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ecom Teşekkür ederim cevap için. Şöyle bir şey sormak istiyorum. Turist vizem 05.2024 te sona eriyor, evlilik ile green card başvurusunda ise 2yılı bulan bir process ten bahsediliyor. Ben de süreci başlatmadan önce turist vizemi yenileyip Amerikaya gidip gelmek istiyorum.
    05.2024 geçerlilik süresini uzatmam iyi olacak dolayısıyla. Bu konuda bilginiz var mı ? Henüz süresi dolmamış turist vizesini yenileyebiliyorlar mı ? Mail attım konsolosluğa fakat henüz dönüş alamadım.

turist vizesi uzatmak diye bir islem yok maalesef. Vizeniz gecerli oldugu surece vizenizi kullanabilirsiniz, eger sonrasinda ABD'ye girmeniz gerekecekse yeni vize basvurusu (randevulu veya randevusuz) yapabilirsiniz.

Turist vizesini amacina uygun kullandiginiz surece, yani ABD'de uzun sure kalmak veya yasamak icin kullanmadiginiz surece problem yasamazsiniz.

• Arkadaşlar F2A başvurum mevcut, babam green cardli ben ise 25/02/2001 doğumluyum, yaşım ilerliyor, başvurduğumda 20 yaşındaydım şimdi 22 yaşıma gireceğim.
    Süreci hızlandırmak adına yapabileceğimiz bir şey var mıdır, beklemek dışında?

As of September 9, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE985868xxxx. Our records show nothing is outstanding at this time.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@calido, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar F2A başvurum mevcut, babam green cardli ben ise 25/02/2001 doğumluyum, yaşım ilerliyor, başvurduğumda 20 yaşındaydım şimdi 22 yaşıma gireceğim.
    Süreci hızlandırmak adına yapabileceğimiz bir şey var mıdır, beklemek dışında?

As of September 9, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE985868xxxx. Our records show nothing is outstanding at this time.

Maalesef yok, suradan bekleme suresini kontrol edin isterseniz:

Yasiniz, dosyanizin USCIS'te bekledigi vakit kadar uzatilacak, bilginize. Bekarsiniz, degil mi? Bekar kaldiginiz surece 21 yasini gecseniz dahi Green Card sansini kaybetmeyeceksiniz. dosyanizin kategorisi F2A'dan F2B'ye donusecek...

• Merhabalar herkese f2a başvurumuzda bir yıl dolmak üzere fakat halen noa2 mesajını alamadık dosyamız vermont serviste süreler nekadar şuan bilgisi olan varmı acaba vermont serviste hızlı ilerliyormu teşekkür ederim şimdiden

• Dosyamiz NVC ye gelip DS-260 formunu doldurduktan sonra cocugumuz dunyaya geldi. Ve NVC DQ onayini cocugumuz DS-260'da yer almadigi haliyle verdi. Bu durumda konsolosluk interview tarihini bekleyip birth certificate vs gibi dokumanlarla o sirada mi duzeltme yoluna gitmek daha mantikli yoksa NVC ye request gonderip DS-260'i update etmek mi? NVC ye request gonderirsek konsolosluk interview tarihini geriye atar mi?
    Herkese tesekkur ederim simdiden gorusleriniz icin.

• @49leon benim temmuzda 2 yıl olacak bendede yok bizim çoğumuz öyle nebraska olanlar hariç

• @Seher-Gürel size 1 sene 9 ayda onay gelmiş inşallah bizede en kısa zamanda gelir aynı centerdayız.Mart,nisanı dört gözle bekliyorum.Allah'ım evlatlarımızın hürmetine önümüzdeki engelleri açsın yollarımızı kısa eylesin AMİNNNNN 🤲🏼🤲🏼🥺🥺🥺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@49leon, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar herkese f2a başvurumuzda bir yıl dolmak üzere fakat halen noa2 mesajını alamadık dosyamız vermont serviste süreler nekadar şuan bilgisi olan varmı acaba vermont serviste hızlı ilerliyormu teşekkür ederim şimdiden

Suradan bekleme suresiniz kontrol edebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufuk_sa, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Dosyamiz NVC ye gelip DS-260 formunu doldurduktan sonra cocugumuz dunyaya geldi. Ve NVC DQ onayini cocugumuz DS-260'da yer almadigi haliyle verdi. Bu durumda konsolosluk interview tarihini bekleyip birth certificate vs gibi dokumanlarla o sirada mi duzeltme yoluna gitmek daha mantikli yoksa NVC ye request gonderip DS-260'i update etmek mi? NVC ye request gonderirsek konsolosluk interview tarihini geriye atar mi?
    Herkese tesekkur ederim simdiden gorusleriniz icin.

Hayirli olsun, bu surecte sponsor olan kisi vatandas olmasin.

Cunku F2A kategorisinde oldugunuz surece yeni dogan bebeginizi dosyaniza ekleyebilirsiniz. Su an icin hicbir sey yapmayin, birakin NVC dosyayi konsolosluga gondersin.

Mulakat tarihi aldiktan 1 hafta sonra konsolosluga ulasin ve bebeginizin de bilgilerinin icinde bulundugu vukuatli nufus kayit ornegini gonderip, DS-260 formunu acmalarini ve bebeginiz icin de bir form olusturmalarini talep edin. Green Card sahibi oldugunuz surece bebeginiz esinizle vize alip ABD'ye gelebilir.

• @crazycells
    Tesekkur ederim bilginiz icin. Cocugumuz Amerika'da dogdu, dolayisiyla kendisi vatandas oldu. Bu durumda sadece kendim icin DS-260 formuna guncelleme isteyecegim onu eklemek icin, Onun icin bir form olusturmaya gerek yok anladigim kadariyla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufuk_sa, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells
    Tesekkur ederim bilginiz icin. Cocugumuz Amerika'da dogdu, dolayisiyla kendisi vatandas oldu. Bu durumda sadece kendim icin DS-260 formuna guncelleme isteyecegim onu eklemek icin, Onun icin bir form olusturmaya gerek yok anladigim kadariyla.

Bu dediginiz durumda hicbir degisiklik yapmaniza gerek yok.

Cocugunuz ABD vatandasi, GC almayacak. DS-260 formlarina eklemenize gerek yok, ayrica form doldurmaniza gerek yok. Konsolosluga en guncel belgeleri sunmaniz ve CEAC'a mulakat oncesi en guncel belgeleri yuklemeniz yeterlidir.

• @israfil süper 😀 benimde eşinizle aynı gün randevum vardı. Nerde yaşayacaksınız, eşin ne iş yapıyor, daha evvel başka bir ülkede yaşadın mı gibi sıradan birkaç soru sordu. Ben sağlık muayenesinden verem şüphesiyle geçemedim😔 3 gün örnek verdim sonuç 2 ay sonra çıkıyor. 2 ay sonra sonuç negatif çıkarsa ( ki negatif çıkacak coronadan kaynaklı ciğerde leke gördü ve direk verem testi istedi) sadece pasaportumu yollayacağım vizeyi basıp geri yollayacaklar. Bunca zaman bekledikten sonra bide bu çıkınca gerçekten delircem🤯🤯neyse bunda da vardır bir hayır diyelim😁

• Merhabalar. GC sahibi olarak eşim ve çocuğumuz için 6 Aralık'ta NVC'den dokümanlar onaylandı maili aldım ancak 2 ay geçmesine rağmen randevu tarihi gelmedi. NVC, Ankara'yı bekliyoruz, Ankara ise randevuyu NVC veriyor diyor. Bu akışta randevunun DQ'dan yaklaşık 3-4 ay sonra verildiğine belirten entryler okudum. Sanırım randevu da bu tarihten 1,5-2 ay sonrasına veriliyor. Yani toplamda 3-4 ayımız kalmış gibi görünüyor, doğru anladıysam. Ailemin yanında olmak adına ABD'ye TR'den remote çalışıyorum ancak şirketim ofise çağırıyor. Dönmezsem işimi kaybedebilirim. Bu durum humanitarian reason kabul edilip expedite randevu alabilir miyim merak ediyorum. Benzer tecrübesi ya da bilgisi olanlar var mıdır? Yukarıda yazdığım süreler doğru mudur?

• @HNDBRKN vizeniz hayırlı olsun. Bu verem testi olayı sık olmaya başladı ve haklısınız sanırım covid yüzünden. Siz doktor raporundan ne kadar önce covid geçirmiştiniz.

• @crazycells bu yazıya married mi yazacağız yoksa wife mi ilişki durumu yazıyor İngilizce sanırım sonra eşimin mi adını soyadını yoksa kendi adımızı soyadımızı mı yazacağız.
    PETITIONER INFORMATION
    38. Your Relationship to Petitioner: ________________________
    39. Family Name: ___________________________________
    First Name: ______________________________________
    Middle Name: ___________________________________

• Bu arada Tüm ülkemize geçmiş olsun RABBİM tekrarını yaşatmasın vefat eden Allah'tan rahmet mekanları cennet olsun kalan yakınlarına sabırlar kurtarılan depremzedelere Acil şifalar versin inşaallah ülkemiz en kısa zamanda bu afetin birlik beraberlikle üstesinden gelir.Ülkemizin dört bir yerinden maddi manevi bedenen yardıma koşan her kim varsa Allah razı olsun teşekkürler diliyorum saygılarımla 🤲🏼🤲🏼🤲🏼😢😢😢

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• @ecom işin doğrusu birkaçkere ciddi grip geçirdim ama corona hep negatif çıkmıştı. Resmi olarak corona hiç olmadım ama geçirmişimdir diye tahmin ediyorum😃

• USCIS ve NVC tarafından başvurumuz üzerinde yapılan iki ayrı hatadan bahsetmek istiyorum. USCIS, I-130 formunda ailemin ABD içinde mi yoksa dışında mı seçeneklerinden her ikisini de işaretlediğimi iddia ederek, I-485 formu ileterek bir seçimde bulunmamı istedi ($545 form ücreti de cabası). Teslim ettiğim formun çıktısını mevcut olduğu için kontrol ettim. Doğru şekilde sadece ABD dışı seçeneğini işaretlemişim. USCIS'in sorunu düzeltmesi için case açtım, yaşadığım eyaletin senatörlerinden ve bölgemin kongre üyesinden yardım istedim. Yaklaşık 2.5 sonunda hata ancak düzeltildi. İkinci hata doküman değerlendirmesi beklerken NVC tarafından yapıldı. F2A başvurusu yapıp ABD'ye götürmeye çalıştığım eşimden boşandığıma ya da eşimin öldüğüne dair belge talep ettiler. İnanılır gibi değildi. Bu kez NVC'ye case açtım. Bir haftada sorun düzeltildi ve DQ geldi. Kurşun döktürsek mi diye düşünmüyor değiliz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |