Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar. 3 Şubat’ta İstanbul’da vizem ONAYLANDI. 🍀🥳 Kısaca size profilimden bahsetmek istiyorum. Hem Türk Hem Bulgar vatandaşıyım. 5 yıllık Kanada vizem var. Daha önce 2-3 kez Yurtdışına çıktım. Bekarım, 26 yaşındayım, öğretmenim.
    Mülakat sorularına gelecek olursam;
    +Amerika’ya neden gitmek istiyorsunuz?
    -Tur sirketinden 20-28 Nisan Tarihleri arasında New York, Miami, Orlando turu satin aldim. Tatil yapıp dönücem.

• Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
      -Evet birçok kez, Kanada vizemde var.
      +Anne babanız Turkiyede mi?
      -Evet.
      +Kardeşiniz var mı?
      -Evet, 1 tane erkek kardeşim var Turkiyede Üniversite okuyor.

Vizeniz onaylandı dedi. Onay kağıdını verdi.🤩🙏🏻
    Konsolosluk koridorunda inanın koşa koşa çıktım mutluluktan güvenlikçiler güldüler😂

Kısaca ortamdanda bahsetmem gerekirse Ben çok yüksek ihtimal Bulgar pasaportuyla başvurduğum için aldım. Türklere aşırı derecede ön yargıyla yaklaşıyorlar. Özellikle Bekar yurtdisina çıkmış bile olsa birçok kişiye red verdiler malesef.. Birkaç kişininde elinde İdari işlem kagidini gördüm. Çift olarak gelen çok yoktu. Çoğu kişi genç ve tek başınaydı. Bence en en önemli şey planlı bir tatil programı çizmek. İlk soruya cevabınız her şeyi belirliyor.

Bana bu süreçte yardımcı olan sevgili danışmanım @denizci10 ‘ a teşekkür ederim. Mülakatıma 5 gün kala yeni formu doldurduk içime sinmeyen bir şeyler vardı hissediyordum ve gerçekten yanlış yapmışım. Düzeltip yeni formla girdim🙏🏻 Umarım sizlerdende güzel haberlerinizi duyarız🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@historian tekrar vizeniz hayırlı olsun. Darısı dileyen herkesin başına

• @historian vizeniz hayırlı olsun

• Merhaba arkadaşlar daha önce yanlış bir konuya yazdığım için gönderimi silmiştim. İşlerden fırsat bulup yeni yazabiliyorum.

27 Ocakta Ankara'da benim, eşimin ve 9 yaşında kızımın B1/B2 randevusu vardı. Vizelerimiz onaylandı.

Sabah 8:00 deki randevumuz için 7:45'te oradaydık ve tam saatinde içeri aldılar.
    Önce güvenlik pasaportları kontrol etti ve x rayden geçtik. Sonra sizi bina içerisine yönlendiriyorlar.
    Binaya ilk girdiğinizde soldaki masada DS160 formlarının ön onay sayfalarını sisteme giriyorlar.
    Eğer formları güncelletmek isterseniz burada yeni doldurduğunuz DS160 formlarını sisteme kaydettirebiliyorsunuz.
    Ben eşim ve kızımın formlarını burada güncellettirdim. Sorun olmadı.

Ds160 kontrolünün ardından sizi bankoya yönlendirip parmak izi alıyorlar, sonra başka bir bankoda mülakatı hangi dilde yapacağınızı sorup sıra numarası veriyorlar.
    Sonrasında oturup uzun ve heyecanlı bir bekleyiş sizi bekliyor 🙂 Biz sıra numaramızın gelmesini 20-25 dk bekledik.
    Burada beklerken kulak ucundan birkaç mülakata şahit olduk. Maalesef öğrenci arkadaşlar genelde red aldı. Vize türlerini bilemiyorum.
    Bizim önümüzdeki çocuklu bir ailenin onay aldığına şahit olduk. Sonrasında bizim numaramız yandı ve bankoya geçtik.

Pasaportumuzda üçümüzün de shengen vizesi vardı ve bunun haricinde balkanlar ve ukrayna giriş çıkışlarımızda mevcuttu.

Sorulan sorular,

***İlk olarak ne iş yaptığımız,
    Cevap - Eşim özel bir okulda yönetici, benimde kendi işyerim var.
    ***Benim önceki çalıştığım iş yerleri ve kendi işyerimde kaç kişinin çalıştığı...
    ***İkimizin de aylık geliri...
    ***Shengen ile yaptığımız tatiller ve başka hangi ülkelere seyahatimizin olduğu...
    ***Neden Amerika tatili planladınız ve Amerika'da nereye gideceksiniz?
    Cevap - Pandemiden dolayı yurtdışı seyahatlerine 3 yıl ara vermiştik, şu an kızımız büyüdü ve artık daha uzak rotalara seyahat planı yaptık.
    Gezip gördüğü yerleri hatırlasın istedik, bu yüzden yazın 1 hafta newyork tatili planlıyoruz.
    ***Neden 1 hafta? Bu bir hafta sizin için pahalı bir tatil olmayacak mı?
    Cevap - Eşimin yıllık izni maalesef o kadar, ayrıca uçak bileti için biriken millerimizi kullanacağız :))
    Gezme yeme içme için de belli bir birikimimiz olduğunu ve buradan karşılayacağımızı söyleyip dilerseniz hesap özetini verebilirim diyerek uzattım.
    Görevli memur gerek yok teşekkürler dedi ve vizeniz onaylandı cevabını verdi.

Görüştüğümüz kişi çok sempatik ve espriliydi. Ara ara kızıma da sen bunların kızı mısın? Kaça gidiyorsun? gibi esprili sorular yöneltti.
    Bir sürü evrak hazırladık ve hiçbirisine bakılmadı.

Çok isteyen dileyen herkesin vizesi kabul olsun 🙂

Tşkler...

• @serdareskici vize hayırlı olsun iyi tatiller.

• ⭐⭐⭐

@historian Vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@myxo11 ilk iletide guncelleme yaptim, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Daha once gocmen olmayan tum vizelerin mulakat deneyimleri icin su sekilde bir baslik acmistik:

Screen Shot 2023-02-04 at 23.11.19.png

Fakat tum gocmen olmayan vizeleri ayni basliga toplamaktansa, daha faydali olmasi acisindan ogrenci vizelerini , turist vizelerinden ayirdim. Ve onceki basliktaki tum B1/B2 vize deneyimlerini buraya aktardim...

Lutfen bundan sonra turist vizesi deneyimleri icin bu basligi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5658/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-mülakat-deneyimleri-ve-görüşme-detayları/

Ogrenci vizeleri deneyimleri icin ise su basligi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3433/f-m-ve-j-öğrenci-vizeleri-mülakat-deneyimleri-ve-görüşme-detayları/

Kullanın.

Ayrıca lütfen bu başlıkta sadece mülakat deneyimlerini ve bu deneyimlere ait soru-cevapları paylaşın. DS-160 formu, mülakatlara hazırlık veya diğer detaylar için şu başlıkları kullanmalısınız:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Sabitlendi  crazycells crazycells 

• @historian hocam kanada vizesi isinizi %50 kolaylastirmis direk. Bg pasaportuyla cok ilgisi yok

• @n-cavit 2013te trye vize kaldirilmasi konusuluyordu red oranlarinin azligindan dolayi 😉

• ⭐⭐ Yasaklı

Bulgaristan dan kanada vize istemiyor zaten neyin 5 yıllıgı

• @Calibraturbo Eta sisteminden 5 yillik elektronik vize veriyor. Yani pasaport süreniz kadar. Onu gösterdim. Üslup şeklinize dikkat ediniz.

• Günaydınlar, arkadaşımın bugün olan F-1 görüşmesi 22 Şubat a ertelenmiş. Büyük ihtimalle diğerlerini de ertelenmiştir. Maillerinizi kontrol edebilirsiniz belki yarını bir sonra ki günleri de ileri tarihe de erteleyebilirler.

• @denizci10 merhaba, ben, eşim ve 4 aylık oğlum için vize randevusu aldık 16 Ocak 2024'e (en erken tarihti 😀 ) Eşimin abisi Amerika vatandaşı ve 10 yıldan uzun bir süredir ABD'de çalışıyor ve yaşıyor. Daha önceki bir iletide tarafınızdan sponsorluk belgesi benzeri bir belge doldurtulduğundan bahsedilmişti. Biz de vize görüşmesinde elimizi güçlendirmek istiyoruz, sizinle nasıl iletişime geçebiliriz?

• @Sserturk Denizci10 Orçun Bey instagram orsavize' den ulaşabilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar,

Ben kendi başıma herhangi bir aracı firma olmadan sadece YouTube’dan izlediğim videolar ve forumda ki bilgileri okuyarak ds-160 formunu doldurup Turistik vizeye başvurdum.

Kendimi şöyle tanıtayım 35 ülke gezdim ama yeni pasaportum sadece İngiltere vizesi vardı ve forma arkadaşımla gideceğimi belirttim. Yanımda Rehberlik odasından aldığım çalışma belgesiyle gittim başka hiç bir belge almadım ki sormadıda.

Görüşme: Pasaport Lütfen, Nereye gideceksiniz?
    Kendimden emin bir şekilde NewYork’a gidip müzeleri gezeceğim çünkü İspanyolca turist rehberiyim ve görmek istiyorum dedim.

• Tek mi seyahat edeceksiniz? Hayır arkadaşımla
    • Daha önce yurt dışına çıktınız mı? Evet son 5 yılda İngiltere vs gittim
    • Akrabanız var mı? Hayır yok

Tamamdır vizeniz onaylandı haftaya pasaportunuzu alabilirsiniz dedi. Görüşme 1-2 dk sürdü.

Bazı insanları gördüm klasör dolusu belge götürdüler 1 tanesine bile bakmadılar. Emin olun net cevap verin rahat olun. Ankara’dan başvurdum ve gayet rahattı. Form yöneticilerinede ayrıca teşekkür ederim formu doldururken sorularımı hızlıca cevapladılar.

• ⭐⭐⭐⭐

@mertsongultekin öncelikle vizeniz hayırlı olsun. 35 ülkeye giden ve İngiltere vizesi olan bir kişi zaten rahat olsun. Ama hiç yurtdışına çıkmamış veya bir belki iki ülkeye gitmiş insanlar stres yapıyor. bunu insanlar bilsin ona göre başvursunlar diye söylüyorum şahsınıza bir tenkit veya başka bir şey demek için değil yanlış anlamayın lütfen. ben ret alan kişilerin yüzde 90 ının yurtdışı çıkışı olmadığı için olduğunu düşünüyorum. geri kalan yüzde 10 unda da yanlış form doldurma veya sorulara yanlış cevap verme olduğunu düşünüyorum. bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

• Merhabalar, Ocak son haftasından itibaren vizeleri approved olanların eline pasaportları ulaştı mı?

• ⭐⭐

@denizci10 evet genelde pasaportu Bos olan ve geriye dönmesini gerektiren deliller sunamadigi icin ev araba banka hesap hareketleri is gecmisi vs

• ⭐⭐⭐⭐

@emirgenco inanın yüzlerce kişi mülakata gönderdim hiçbirinden de ne ev tapusu ne araba ruhsatı ne de banka hesap dökümü istediler. Bunların hiçbirinin önemi yok. Zaten forma da evim var arabam var yazmıyorsunuz. Önemli olanlar yurtdışı çıkışı ve çalışma durumu bu kadar. Gerisi önemli değil bence.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 25
  • 31
  • 47
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |