Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @crazycells mülakat tarihim geldiğinde mi DS-260 formunda düzeltme talep edicem yoksa mülakat tarihim gelmeden yapmam gerekşyormu

• @koro I DQ'ed on July 2nd and still waiting for the interview. (IR1)

• Merhaba ben askerlik yapmadım şuan kasım 2023 e kadar tecilim var işlemlere yeni başladık dq olup mülakata gidene kadar kaçak durumuna düşeceğim bu durum herhangi bir sorun olur mu vize için teşekkür ederim

• @Saad Hi there! We seem to be having the same kind of issue as my husband is also foreign state born. If you don’t mind me asking, are you a a Turkish citizen? It might help in giving us a better understanding of the situation.

• @Handan Hi I am Syrian living in Turkey on tourist visa. My wife is American citizen.
    Do you think my status as tourist permit is why our interview is so delayed? I was living in turkey on work permit visa for years and just recently switched it to a tourist permit.

• @Saad I added you with a note about being a third-party national. By the way, from a Facebook group I am part of, someone mentioned that some Iraqis got interview letters last week that had June DQs. Hopefully that means that July DQs are next for other third-party nationals. I also know from that group that May DQs got interviews in December.

@lucky2022, @Handan, and @Naile-İlyas, I assume you are Turkish citizens. I know you discussed living in another country and that is possibly why your interview letter is delayed. If this isn't true, just let me know and I can remove it. I added that description in case others are wondering why you seem to have been "skipped."

DQ Date [Interview Date]

July/Temmuz 2022 (Note: Most Aug DQs received interview dates)
    @Saad July 2 [Waiting] (Third-party national)

August/Ağustos 2022 (Note: Some Aug DQs received interview dates)
    @lucky2022 Late August [Waiting] (Turkish citizen, lived in third-party country)
    @Handan August 30 [Waiting] (Turkish citizen, lived in third-party country)
    @Naile-İlyas August 31 [Waiting] (Turkish citizen, lived in third-party country)

September/September 2022
    @AE123 September 29 [Early March]
    @letlor September 30 [March 17]

October/Ekim 2022
    @tekinusa October 6 [March 15]
    @yusufkeser October 14 [March 16]
    @ekdodo October 17 [March 20]
    @mazeno October 20 [March 21]
    @t34 - October 30 [Late March]

November/Kasım2022
    @trbilgin November 9
    @ecom November 28
    @koro November 30

December/Aralık 2022
    @Thenomad December 2
    @CuckooFlower-Daisy December 7
    @Sinem-Arslan December 12 (IR2)
    @sdfdm December 15

January/Ocack 2023
    @enayt January 10
    @ufuk_sa January 11
    @matt88 January 24

• @koro I wonder if the Embassy is going to be issuing interviews on a monthly basis?

Also didn’t everyone think interviews were issued on Mondays but last week everyone received their dates on Friday. So it’s obvious things have been switched up. Hopefully this Friday more days will be issued, fingers crossed.

• Merhaba,
    Konsoloslugun sitesinde petition'larin (yani bu durumda esimin) mulakata katilabilecegi yaziyor. Ancak burada sanki birkac kisiden eslerinin iceri alinmadigini okudum. Esim su anda benimle Turkiye'de ve kendisi ABD vatandasi. Onun da benimle mulakata katilmasina izin verilir mi?

Only applicants with a scheduled appointment will be admitted into the Embassy or Consulate. The only exceptions are:
    Parent(s) or guardian(s) accompanying children under 18 years of age
    Assistants for the disabled
    Employers of domestic employee applicants
    Petitioners for immigrant visa cases

Konsolosluk Sitesi Kaynak: https://tr.usembassy.gov/visas/accessing-u-s-mission-in-turkey-facilities/

• Doktor randevusu mulakat tarihinden en erken 1 ay once alinabiliyor degil mi?

• Enfeksiyon Hast. Bolumunden hangi asilarimin yapilip yapilmadigina dair rapor aldim. Bu raporu Unganlar kabul eder mi? Yoksa e-devlet'e isletmek gerekir mi? Daha once deneyimleyen oldu mu?

• @t34, sorunuzun net cevabını bilmiyorum ama tahminen işletmek iyi bir fikir olabilir.

Hangi hastaneden aldınız raporu , cocuklukta vs yapılan aşılar verilen raporda yer alıyor mu ?

• @t34 edevlete isletmek gerekiyor diye bilirim. Ama devlet hastanesinden asi belgesini aldiysaniz mutlaka mudur, enfeksiyon bolumun bas hekiminin imza ve kaseleri gerekiyor. Boylece kabul edebiliyor ama tabi son karar Unganlara bagli olacak

• @crazycells
    Haklisiniz vize turu F2A olacak. Bir anlik dalginlikla kendimi bu sayfada buldum sonrasinda da kaldim.

• @Saad Thank you for elaborating. There are a handful of us with a kind of “special” status so it’s helpful to get as much info as we can to see where each of us is in this waiting period. Hope everything turns out well for you, and also thanks @koro you gave some hopeful info by sharing what you learned from the Facebook group👍

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@t34, sorunuzun net cevabını bilmiyorum ama tahminen işletmek iyi bir fikir olabilir.

Hangi hastaneden aldınız raporu , cocuklukta vs yapılan aşılar verilen raporda yer alıyor mu ?

Uskudar Devlet Hastanesinden aldim. Antikor seviyelerinden asi olup olmadiginiz cikiyor.

• @lucky2022, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@t34 edevlete isletmek gerekiyor diye bilirim. Ama devlet hastanesinden asi belgesini aldiysaniz mutlaka mudur, enfeksiyon bolumun bas hekiminin imza ve kaseleri gerekiyor. Boylece kabul edebiliyor ama tabi son karar Unganlara bagli olacak

Sonuclar sadece e-nabiz ciktisi seklinde. Kimsenin muhuru, kasesi yok : )

• Arkadaşlar bildiğiniz üzere 5e yakın konsolosluk Ülkemizde faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı aldılar. Yakın zamanda olurda ABD de aynı kararı alırsa ne gibi senaryolar bekliyor olabilir bizleri? Örneğin sürecin sonuna gelmiş arkadaşlar vardır illa ki aramızda. Yani randevu vs alalım derken kapanırsa konsolosluk, ne gibi yol izlenebilir bu durumda? Bir başka ülke de ki ABD konsolosluğundan yapılabilir mi mülakatlar? Var mı fikri düşüncesi olan?... Umuyoruz ki o duruma düşmeyiz. Eşlerimizden bunca zaman ayrı iken birde böyle bir problemi kimimiz ister ki?...

• Arkadaslar bilen biri crvaplarmi lutfen biliyorsunuz ap kaldim ayin 10 unda ve ds5535 gonderdim dosyamin alindigina dair e posta aldim 24 27 30 31 ocakta dosyam guncellendi ama konsoslugun sitesindegirip case yazdigimda ds5535 20 gun icerisinde gonderin yaziyor

• @ufuk_sa imzaya başvuru tarihi ve servis merkezinde eklerseniz faydalı olacağı kanaatindeyim.

• ⭐⭐⭐

@Berkan-Duru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar bildiğiniz üzere 5e yakın konsolosluk Ülkemizde faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı aldılar. Yakın zamanda olurda ABD de aynı kararı alırsa ne gibi senaryolar bekliyor olabilir bizleri? Örneğin sürecin sonuna gelmiş arkadaşlar vardır illa ki aramızda. Yani randevu vs alalım derken kapanırsa konsolosluk, ne gibi yol izlenebilir bu durumda? Bir başka ülke de ki ABD konsolosluğundan yapılabilir mi mülakatlar? Var mı fikri düşüncesi olan?... Umuyoruz ki o duruma düşmeyiz. Eşlerimizden bunca zaman ayrı iken birde böyle bir problemi kimimiz ister ki?...

Olurda ABD konsolosluğu faaliyetlerini kısa süreli durdurma kararı alırsa mülakat bekleyen herkes maalesef tekrardan faaliyetler aktif hale gelene kadar beklemek zorunda kalıcak. IR veya CR dosyalarında taşıma yapılıyor mu bilmiyorum maalesef.

Benzer Başlıklar

• 116
  • 114
  • 2
  • 1234
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |