Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@doga26 Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@doga26 vizeniz hayırlı olsun, yani hayatınızda mutluluklar ve ayrıca deneyiminizi bize böyle eğlenceli şekilde aktardığınız için de teşekkürler 🙏🏻

• 27 Ocak 2023 - 08:15'te girdiğimiz mülakatımız olumlu sonuçlandı ve vizemiz onaylandı. Başta Sayın @gucarslan olmak üzere forumda ve grupta emeği geçen, bize koşulsuz karşılıksız yardımcı olan yöneticilere , kazanan arkadaşlara çok teşekkür ederiz.

09 OCAK 2023 – UNGANLAR
    8 Ocak akşamı İzmir’den Ankara’ya yola koyulduk. 9.10 daki randevumuz için saat 9 gibi Unganların önündeydik. Yetkili kişi hazırlamış olduğumuz evrakları bizden aldı , kan tahlili ve ciğer filmlerimiz için bizi Düzen Laboratuarına yönlendirdi. Saat 12’de muayene için geri gelmemizi istedi. Muayene için geldiğimizde Doktor hanım , eşime ve bana 5’er tane aşı yaptı, herhangi bir sağlık sorunumuz olup olmadığını sordu ayrıca hızlı hızlı intihar düşündün mü, uyuşturucu kullandın mı gibi soruları yöneltti.
    Sonuçlarımızı ertesi gün 15:00’de alıp geri İzmir’e döndük.
    Konaklamamızı Otel Tunalı’da gerçekleştirdik. Unganlara yakın olmasından dolayı memnun kaldık.
    Ödediğimiz toplam tutar
    Düzen LAB : 2x45 USD + Unganlar : 2x340 USD oldu.
    27 OCAK 2023 – KONSOLOSLUK
    26 Ocak sabahı tekrar Ankara için yola çıktık. Konaklamamızı konsolosluk binasına yakın diye The Green Park Otel’de yaptık. Randevumuz 08:15’de olacaktı biz 07:45 gibi konsolosluk önündeydik. İlk önce 08:00 Randevusu olanları çağırdılar sonra sıra 08:15 randevularına geldi ve sıraya girdik.
    Sıraya girdiğimizde öncelikle konsolosluk güvenlik bölümünü göreceksiniz burada sizden pasaportlarınızı istiyorlar , çekmeceli bir kutuya koyuyorsunuz. İçerdeki listeden isim soyisimlerimizi kontrol ediyorlar ve sıraya yönlendiriyorlar. İkinci sıra sonunda X-ray geçişi geliyor ve tüm eşyalarımızı ( gözlük dahil) kutulara koyduk ve bu kapıdan geçiş yapıp bahçeli bir alana çıkış yaptık. Biz mülakatımızdan önce okuduğumuz mülakatlardan bildiğimiz için yanımıza risk oluşturabilecek hiç bir şey götürmedik. ( Kemer, toka, çanta , elektronik cihazlar ..) Bu yüzden X-ray geçişimiz çok rahat oldu.
    Bahçeli alandan sonra meşhur ağır kapıya geldik ve bizi içerde bir gişe karşıladı yetkili kişi pasaportlarımızı alıp arkalarına etiket yapıştırıp 18 No’lu gişeye ödeme yapmamız için bizi yönlendirdi. 330*2 USD olarak ödememizi yaptık ve pasaportların içine sıra numarası ve ödeme fişlerini koyup bize iade ettiler.
    Sıramız ilk yandığında Türk bir görevli bizden sırasıyla

• Pasaport
    • 2’şer adet fotoğraf
    • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ( 1 adet-E devlet çıktısı )
    • Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı ( 1 adet E-devlet çıktısı )
    • Son diplomam orijinal ve 1 adet kopyası
    • Evlilik cüzdanı + 2 adet fotokopisi ( Yetkili ilk olarak orijinal aldı kopyalara gerek yok dedi sonra bize gelen mülakat evraklarında istemişlerdi diye söyleyince 2’şer adet kopya evrağı aldı.)
    • Mali belgeler, Biz YKB’den 12 aylık banka dökümü aldık iki imzalı ve sirkülü şekilde + Tapu orjinali ve 1 adet kopyası ekledik. Tapu için ayrıca Endeksa değer raporu ekledik. Orijinal Tapu geri verdi.
    • Sağlık raporu
    • Askerlik belgesi( Eşim sağlık sebebiyle askerlikten muaf , biz sorulursa diye Genel Kurmaydan aldığı sağlık raporlarını yanımıza aldık ama hiç sorulmadı. )
      Bu evrakların haricinde AIS kayıtlarını istemedi , sorduk ancak sistemden biz görüyoruz gerek yok dedi ve almadı.
      Evrakları alınca daha önce evlendiniz mi ? Amerika’da daha önce yaşadınız mı ? diye sordu.
      Biz DS-260 formunu doldururken kızlık soyadımı yazmadığım OTHER NAMES kısmı vardı. Form açtırmadık ve A4 kağıdına büyük puntolarla eski soyadımı ve adımı yazıp ilettim.
      İngilizce biliyor musun sorusuna Hayır cevabını verdim. Sonra sizi tekrar çağıracaklar takip edin numaranızı dedi.
      İkinci kez 12 numaralı gişede yandı numaramız ve hızlı adımlarla gittik hemen. Yabancı Erkek sempatik bir yetkili denk geldi Türkçe olarak başladık mülakata.
      Öncelikle sağ ellerimizi kaldırıp yemin ettik.
      Parmak izlerimiz alındı , sonra evraklarımıza bakmaya başladı.
    • K: Daha önce Amerika’da bulundunuz mu ?
    • B : Hayır
    • K : Nereye Gideceksiniz ?
    • B: New Jersey
    • K: Arkadaşlarınız mı var orada ?
    • B: Hayır aile dostlarımız orada yaşıyor.
    • K: Burada ne iş yapıyorsunuz ?
    • B: Lojistik uzmanıyım dedim sonrasında eşime sordu.
    • Tebrikler vizenizi onaylıyorum , haftaya PTT ile alacaksınız pasaportlarınızı dedi.

Büyük bir sevinç içinde oradan ayrıldık, umarım tüm arkadaşlar vizelerini sorunsuz bir şekilde alırlar.

Şimdi sırada Atamızı ziyaret etmek ve sokak hayvanlarına destek olmak var 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dilara-dgn bu ne hız, biraz soluklansaydınız mülakattan sonra 🙂
    vizeniz hayırlı olsun, abd'deki hayatınızda size ve ailenize mutluluk ve huzur diliyorum.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@Dilara-dgn bu ne hız, biraz soluklansaydınız mülakattan sonra 🙂
    vizeniz hayırlı olsun, abd'deki hayatınızda size ve ailenize mutluluk ve huzur diliyorum.

Heyecandan unutmamak için hemen yazıverdim 🙂 Çok teşekkür ederiz 🙂

• @Dilara-dgn soluk soluğa bir deneyim olmuş tebrikler vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar dilerim. Bu arada yan taraftaki dünyada en çok kıraathanesi türkiyede bulunan starbucks'da berbat bir kave içmeyi unutmayın 🙂

• @Dilara-dgn Vizeniz hayırlı olsun şans ve mutluluk sizinle olsun 🙂 Atamıza selamlarımızı iletin lütfen 🙂 ♥

• Mülakatlarda Açık Lise diplomasını e-devlet çıktılı götürmek bir sıkıntı teşkil eder mi?

• @Dilara-dgn vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınız da bol şans, darısı isteyen herkese inşallah .

• ⭐⭐

@Dilara-dgn @doga26 Tebrikler , Vizeniz hayırlı olsun 🙂

• ⭐⭐

@Dilara-dgn vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatinizda mutluluklar

• ⭐⭐⭐

@Dilara-dgn Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@doga26 Kurtların hepsi kuzuya dönmüş. 🙂 Tebrik ederim.

• @Dilara-dgn Rahat geçen bir mülakat olmuş.Vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşamınız da başarılar

• ⭐⭐

@Dilara-dgn tebrikler, gule gule gidin.

• @Dilara-dgn Hayırlı olsun vizeniz. Yeni yaşamınızda başarılar. Other Names Kısmını biz de yazmadık. Siz sadece belgeleri verirken bunların yanında bir kağıda eski adınızı yazıp mı verdiniz?

• 27 Ocak 2023 saat 10.00 daki mülakatım olumlu sonuçlandı ve onaylandı 🙏💜

Unganlarda röntgeni üstüste tekrar istediklerinde gerilsemde vize görüşmesi çok güzel geçti.
    Konsolosluk kapısında 15 er dakikalık periyotlarla çağırıyorlar. İlk önce pasaportları alıp yan tarafta ki içeriye giriş kapısında beklememizi istiyorlar. Çocuklu ailelerin randevuları kaç olursa olsun yardımcı oluyorlar.
    X-ray cihazından geçtikten sonra diğer binaya giriş yapılıyor. Girişte ki görevli pasaporta etiket yapıştırıp GC vize görüşmesi olduğu için 18 nolu gişeye yönlendirdi. 330 dolar ücret ödemesi yaptım ve sıra numarası verildi. Sıra çok çabuk geliyor. Evrak teslimi için bir bankodan çağırıldım, mülakatı Türkçe mi İngilizce mi istersiniz diye sordular. GC teslim adres değişikliğini burada söyledim ve yeni adresi verdim. Evrakları teslim ettikten 2,3 dk sonra tekrar çağırdılar. Soyisim değişikliğini sordular açıkladım. 5 dk sonra 12 numaralı kibar konsolosluk görevlisinin olduğu gişede sıra bana geldi yeminin ardından parmak izim alındı ve sohbet başladı. Sorular
    K.G: Daha önce Amerika’ya gittiniz mi?
    B: Hayır
    K.G: Çocuğunuz var mı?
    B: Evet evli
    K.G: Bekar mısınız?
    B: Evet
    K.G: Burada ne iş yapıyorsunuz?
    B: Bilişim şirketim var E- Ticaret yapıyorum
    K.G: Nereye gideceksiniz?
    B: Palm Beach
    K.G: Neden?
    B: Arkadaşlarım orada
    Bütün sorular bu kadardı. Kısa cevaplar verdim.
    Tebrik ederim vizeniz onaylandı, bir hafta içinde pasaportunuz teslim edilecek dedi. Teşekkür edip gülerek keyifle çıktım.
    Forumda daha önce bizlere örnek olması adına deneyimlerini yazıp paylaşan herkese teşekkür ederim. Teşekkürün en büyüğünü @gucaslan Uğur beye,
    @achillesoag Ogün beye ve bizlere sabreden yardımcı olabilmek için uğraşan tüm adminlere ediyorum.
    Umarım herkesin bu mutluluğu yaşadığı günleri en kısa zamanda görürürüz 🙏😊

Hepinize hayal ettiğinizden çok daha güzel bir hayat yaşamanızı dilerim.

• @Dilara-dgn hayırlı uğurlu olsun vizeniz 😊 Yeni yaşamınızda şans ve mutluluk sizinle olsun 🙏🥰

• ⭐⭐⭐

@Dilara-dgn Tebrikler vizenizin keyfini çıkartın, bu kadar hızlı bir şekilde deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@mine9119 yeni hayatınızda mutlulukalr dilerim.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1468
  • 296
  • 642
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |