Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Canan-Biçer bizim vize türümüz elektronik sisteme geçtiği için zarf verilmiyor. Sadece DV vize çekilişi ile gidenlere zarf veriliyor bildiğim kadarıyla. Endişelenmenize gerek yok o konuda. Sadece pasaportunuzla birlikte gelen kağıttaki adımları takip ederek $220 yatırmanız yeterli.

• @kdrr Bilgileri imzama ekledim. Şu anda NVC aşamasındayız. Ek döküman gerekli şeklinde mail aldık yine. Dosyamızda iki finansal sponsorumuz mevcut. eşim Türkiye'de yaşadığı dönemde minimum geliri yapamadığı için kendi finansal sponsor olamamıştı. Haziran ayında Amerika'ya döndü. Finansal sponsorlarımızda aksilikler yaşadık ve bu süreçte kendi minimum geliri elde etti. O yüzden diğerlerini çıkarmak ve sadece eşimin sponsorluğuyla devam etmek istiyoruz.

• Arkadaşlar bende pasaportumu bugün teslim aldım bekleyen herkese nasip olsun inşallah

• @ggbbww tamamdır teşekkürler 🙏

• Arkadaslar biz 15 Aralik'ta DQ olduk ancak ben galiba pasaportumu kaybettim, yenisini cikarsam gorusmede sorun olur mu, sonucta belgelerde yer alandan baska bir pasaportla gitmis olacagim? Ayrica benim turist vizem dolmustu, esimi ziyaret icin yenisine basvurdum onceki turist vizemin kosullarini 10 sene boyunca bir kere bile ihlal etmemis olmama ragmen "senin zaten immigrant vize basvurun var cok tricky bir situation" diyerek vize reddi verdiler, "Vize kosullarini ihlal edecek olsam Turkiye'ye geri donmezdim ABD'de kalirdim sonucta vize kurallarina saygi gostererek yenisine basvurdum" dedim ama kadin "Yapabilecegim bir sey yok" dedi , turist vizesinden red yemek greencard gorusmesi sirasinda bana sorun cikarir mi? Tesekkurler

• @sdfdm pasaportla ilgili sorunuz hakkında bilgim yok ama turis vize reddiniz hiç sorun çıkarmaz benimde reddim vardı

• @MyLife-0 3-4 gün içinde NVC’dan hoşgeldiniz maili alacaksınız. Orada neler yapmanız gerektiği yazıyor olacak.

• @cokbekledik86 tebrikler darısı bizim başımıza inşaallah 🤲🏼

• Arkadaslar merhaba DQ mesajı direkt mail olarak mı geliyor yoksa Notice regarding your Immigrant Visa Case mailinden sonra mı?

• @Özge-Dengiz genelde birkaç dk sonra geliyor. Ceac profilinizden de kontrol edebilirsiniz.

• @ekdodo Sadece durumunuz güncellendi mesajı geldi ceac sayfasına girdiğimde bir değişiklik yok sanırım 24 saatte güncelleniyor orası ama merak ettiğim DQ olunca da durumunuz güncellendi mesajı geliyor mu

• Bu ileti silindi!

• Kasım ayı bültenine baktım Ankarada IR1 46 kişi çağrılmış 2si Türk CR1 5 kişiden 1i Türk FX 55 kişi çağrılmış 13 kişi Türk
    IR5 168 kişi çağrılmış 3ü Türk sadece Dvler 75kişiye 75 kişi Türk gelmiş
    10 buçuk bin kişi turist vizesi almış Türkiyede Türk İstanbul Ankara toplamı😱😱😱
    çok üzücü bir durum en çok kuba dominik philips mexica Vietnamlı olsamıydık diyesim geldi😭😭😭
    Resmen bize göçmeyin Türkler diyorlar😭😭😭
    2 sene olacak bizim bu süre içinde kaç 10bilerce mi desem 100binler mi oldu sınırdan kaçak geçti bu yasal başvuranların hakkını kim müdafaa edecek şuan Amerikada nasıl kaçakların iltica edenlerin durumunu rahatlaşacaz diye uğraşıyorlar politik olarak cumhuriyetçilerle anlaşmak için daimi oturum izni ve çalışma izni vermek için,ama yasal olarak vatandaş daimi oturanların eşleri çocuklarını düşünen yok çok üzücü bir durum😞😞😞😞
    Birde geçici oturumla saatlik 15 oldular işlerde 3 dolar vs yada kalacak yer için uyumadan çalışıyorlar biz burda rahatız Türkiye şöyle Türkiye böyle diye youtuber influencer yoluna koyulmuşlar.
    Biz daha çok bekleriz gibime geliyor😞😞😞daha istermi bizi ülke yeterinden fazla doldunuz diye😞😞😞bizim suçumuz ne😞😞

• ⭐⭐⭐

@yasmin982 maalesef ki durumlar böyle saçma ilerliyor. Millet Meksika’dan kaçak göçek giriyor iki bahane uydurup ilticacı olup green card alıyor yasal yollarla bekleyenler ise yıllarca bekliyor. Psikolojik olarak valla insanı yorar bu durum suan Meksika’dan gitmeye kalksam 1 ay en fazla sürer işlemler vs.. green cardı her yıl bekliyoruz çekilişe katılıyoruz , gerek aile birleşimleri bunların hepsi yılları bulan süreçler. Hükümetin bu yöntemi zorlaştırması gerekirken daha da kolaylaştırmaya çalışması hayret edici.. Trump sevmem ama bu Meksika sınırında yaptığı işleri gerçekten tebrik ediyorum yanı..

• @Özge-Dengiz bana dq ve güncellendi maili birer dk arayla gelmişti.

• @waterman en kötü ihtimal 1 ay amerikada tanıdığın varsa tijuanada 5 günde salıyorlarmış gitmeden ayarlıyorlar devletini 5 türde kötüleme senaryosu fotoshoplu fotoğraflar düzmece haberler vs. Benim demek istediğimi anladınız.Böyle yapıpta ülke düşmanı gibi yalancıktan davranıp oturum alanlara Allah bu ülkeye muhtaç etsinde gelmeyi nasip etmesin.Zaten güvenilir biri olsanız amerikan devleti mülakatta size vizeyi verir burada hayırlı uğurlu olsun turist vizesini almışsınız.

• ⭐⭐⭐

@yasmin982 ahaha henüz almadım inşallah alırız diyelim ☺

• @waterman imzada aralık tarihi yazmışsınız da bende aldınız sandım.🫣🤦♀️Neyse iyi düşünelim iyi olsun belki Allah söylenmiştir.😊😊😊 Güzel haberlerinizi bekliyorum aynen kendimize beklediğim gibi 🤲🏼😊

• @ekdodo that's great!

• @crazycells evet bekar sadece kendi geliri var. Tesekkurler bende birine danistim oda bu sekilde bilgi verdi

Benzer Başlıklar

• 2908
  • 57
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |