Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Bey, travelgov dan baktıgımda çoğu kabul ediyor gibi duruyor.. ya da ben mi yanlis yorumluyorum bilemedim. Bunu sadece consulate ile maillesip mi ogrenmek gerek?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniz1791 en doğru bilgiyi konsolosluk ile mailleşip öğrenebilirsiniz.

• @ahmet_ 35x1.6=56 EU
    Nisan ve mayıs mülakatları tahminimce toplam 250 civarı EU olabilir. Yıl sonu tahminim Ankara 950-1000 arası EU mülakatı 600-650 AS mülakatı ile yılı kapatacaktır.

Hakkımızda Hayırlısı..

• @tohma31 Hocam böyle olursa eğer kaç CN-ye kadar gelir tahmininizce?

• Bu ileti silindi!

• @aslanamca işleyişe göre bakarsak, ankara bülten ve işlenmiş dosyalara göre mülakat veriyor. şimdi nisan ve mayıs ayında 6100 -14999 arasına mülakat dağıtımı yapacaktır. 6100-15k arası ankarada mülakata girecek excel ve dışarısı dahil ortalama 445-450 kişi var.
    Bu durumda toplu bir mülakat bekliyorum nisan mayıs ayı için.
    Sonra aktif olunan 14999-25999 arası var. önümüzdeki bülten sabit kalacak diye tahmin ediyorum çünkü birden çok arttırım oldu veya artacaksada ufak bir artış olur.
    2 ay olarak hesaplarsak haziran ve temmuzda 15-26k arası dağıtım olacaktır. sonra all current olucağını varsayarsak ağustos eylül 26-35k arası dağıtım olur. Tabi mülakat alamamış düşük cnlere arada mülakat verme ihtimalleri yüksek. Submit tarihine ve bültene göre işlenmiş dosyalara ve bazı talihsiz CN leri atlayarak 35k ya kadar çıkarlar tahminimce. Dosyanız hangi bültende işlenmiş olursa ve 4. tip maili ne kadar erken alırsanız o kadar erken mülakat alma ihtimaliniz var

• @tohma31, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@aslanamca işleyişe göre bakarsak, ankara bülten ve işlenmiş dosyalara göre mülakat veriyor. şimdi nisan ve mayıs ayında 6100 -14999 arasına mülakat dağıtımı yapacaktır. 6100-15k arası ankarada mülakata girecek excel ve dışarısı dahil ortalama 445-450 kişi var.
    Bu durumda toplu bir mülakat bekliyorum nisan mayıs ayı için.
    Sonra aktif olunan 14999-25999 arası var. önümüzdeki bülten sabit kalacak diye tahmin ediyorum çünkü birden çok arttırım oldu veya artacaksada ufak bir artış olur.
    2 ay olarak hesaplarsak haziran ve temmuzda 15-26k arası dağıtım olacaktır. sonra all current olucağını varsayarsak ağustos eylül 26-35k arası dağıtım olur. Tabi mülakat alamamış düşük cnlere arada mülakat verme ihtimalleri yüksek. Submit tarihine ve bültene göre işlenmiş dosyalara ve bazı talihsiz CN leri atlayarak 35k ya kadar çıkarlar tahminimce. Dosyanız hangi bültende işlenmiş olursa ve 4. tip maili ne kadar erken alırsanız o kadar erken mülakat alma ihtimaliniz var

Değerli cevabınız için teşekkür ederim hocam. 14K bile mülakat alamayacak diye tedirgin oldum bir an 🙂

• @aslanamca Amerika bileti , kalacak yer vs gibi şeylere bakmaya başlayın bence 🙂

• @DV2023

Merhaba

Excel için ilgili form sayfasındaki verileri girdim. Ancak hala excelde kendimi göremiyorum?
    Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

• @tohma31 Evet o 1.6 oran hiç değişmiyor. Excel'i de ona göre hesaplıyorum.

Benim de umudum var bir sonraki dağıtımdan. Çok az dağıtım oldu. Belki de bülteni bir sebepten dolayı geçmek istemediler. Şimdi önleri açık, bakalım.

• merhaba 4. tip mail almak şu demek mi? evraklarımız ankaraya gitti ve mülakat için sıraya girdi yani bizim artık işimiz ankarayla mı oluyo yoksa mülakat tarihi verilene kadar kcc den mi haber bekliyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rodeon22 en kısa sürede bilgileriniz eklenecek merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Neslihan-Yaşar evraklarınız mülakat almak için hazır, ankara ne zaman mülakat talep ederse o zaman mülakat alacaksınız demek.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan bende merakımdan soruyorum KCCye evrak gönderimi iptal edildi bildiğimiz üzere ne tarz dosyalardan oluşuyor? DS260 dışında herhangi bir form doldurmuyoruz belge göndermiyoruz? Acaba kendi çaplarında bizi bi idari işleme mi tabî tutuyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman KCC bu süreçte sadece DS260 bilgilerine istinaden region bazlı mülakat dağıtımı, dosya taşıma, DS260 unlock ve genel bilgilere cevap vermek için çalışıyor şuan.

aslında yapılan şu, DS260'da verdiğiniz bilgilere göre sizi ilk olarak bir security check prosedürüne tabii tutuyolar. bunu, mülakata girmeden AP'ye kalan arkadaşlarımızdan biliyoruz. talihli, daha mülakta gitmeden zaten bir çok kontrolden geçiyor. eğer NNCP'ye takılırsa zaten AP süreci işliyor ve bunu ya mülakat öncesi ya da mülakat sırasında kendisine bildiriyorlar.

işlem kısaca bu şekilde ilerliyor.

• @gucarslan bi sorum daha var şimdi biz banka hesap dökümü gösterirken istediğimiz bankayı seçebiliyoruz ama mesela başka bankada borcum var ama gösterdiğim bankada tam tersi bir sürü param var konsolosluk başka bankada borcum olduğunu görür mü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Neslihan-Yaşar rahat olun, ülkede herkesin borcu var.
    bu şekilde bir kontrol mekanizmaları yok..

• ⭐⭐⭐

@rodeon22

Talihli formunu doldururken gönderdiğiniz kazanma belgesi geçelir değil, doğru şekilde belgeyi yükleyip yeniden formu doldurun lütfen. Daha sonrasında kontrol edilip gruba alınacaksınız.

• @Erkan-Gürsoy geçerli değil derken neyi kastettiniz acaba?
    Acaba farklı bir belgemi olması gerekiyor? Yanlış belgemi gönderdiğim?
    Bilgi vere bilir misiniz?

Benzer Başlıklar

• 57
  • 73
  • 22
  • 6431
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |