Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@debbieLA77 o soruya sadece yes diyip çıkan seçenekte Türkiye’yi seçmesi yeterli oluyor.. Mesela Almanya’da doğup Türkiye’ye yerleşen biri green card çekilişine katılmak isterse doğum yerini Almanya olarak seçmeli.

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 Soruda sorulan "eligibilty" terimi siz bu ülkede girebilirsiniz mülakata gibi bir terim değil. Lotterye katılmak için uygun olan(eligible) ve uygun olmayan ülkeler var bunu belirten bir terim. Siz katılmaya uygun bir ülke vatandaşıysanız o soruya "yes" dersiniz türkiyeyi seçersiniz. Ama uygun olmayan bir ülke vatandaşıysanız fakat başka bir ülkenin uygunluğunu kullanabilecek şansınız varsa mesela meksika doğumlu biri olursun ama ailen türktür sen ailenin doğum yeri üstünden başvurabilirsin o durumda doğum ülkenin uygun olmadığını belirten seçeneği seçer ve uygun olan ülkeyi seçersin alt kısımdanda

• @tonymiami Bu büyük bir hata maalesef.

Geçen yıl Arabistan doğumlu birisi, ben 1 yaşında döndüm orayla alakam yok diye düşünüp no seçiyor ve Türkiyeyi seçiyor.

Sonuç olarak direkt elendi.

Peki bu seçenek niye var? Yani otomatik doğum ülkesine göre ataması gerekirken neden bize değiştirme imkanı sunuyorlar?

Çünkü bazı ülkeler green card'a başvuramıyor. Eğer siz böyle bir ülkede doğduysanız, anne-baba veya eşinizin doğum yerini seçerek katılabilirsiniz.

Doğum yeriniz ile ilgili bir kısıtlama olmadan bunu değiştirdiğiniz zaman sizi elemekten başka çareleri olmuyor.

Ama sonuçta bizler konsolosluk görevlisi değiliz ve kesin konuşamayız. Bu size umut vermesin, tavsiyem beklentiyi düşük tutun ama şansınızı da denemek isterseniz deneyin.

• ⭐⭐

@tonymiami

Başvuru formunun tepesinde yer alan “help” linkinde Dv 2024 instructions pdf vardı. Orada tüm field ların açıklaması mevcut. Sizin bahsettiğiniz field ile ilgili bilgi aşağıdaki gibi açık ve net. Bazı form hatalarının telafisi var ama sanırım bu onlardan değil. çok geçmiş olsun, üzücü bir durum.

6. Country of eligibility for the DV program – Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live or your nationality if it is different from your country of birth. If you were born in a country that is not eligible, please review the Frequently Asked Questions to see if there is another way you may be eligible.

• sizce subat ayinda show yaparlar mi ? yoksa gecen senenin ayni mi olur ?

• ⭐⭐

@tonymiami kesinlikle öyle bir şey demek istemedim. Öyle anlasildiysa kusuruma bakma yanlış kelime seçmişim.

• ⭐⭐

@Henry-bloor, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

sizce subat ayinda show yaparlar mi ? yoksa gecen senenin ayni mi olur ?

Şu an Mart ayının randevuları dağıtıldı yine şov yapmadılar. Nisana nasip kısmet

• Merhabalar. Yurtdışında mülakat yerini bulduk taşıdık diyelim, ingilizcem çok üst düzey değil a2 seviyesi diyebilirim. Konsoloslukta mülalakat yapabilirmiyim yoksa tercümanmı bulmak lazım.

• @ahmet_ Evet, iste tam olarak da bu yuzden eger dogdugunuz ulkeyi secmediyseniz diger bir ulkeyi secmenizin dayanagi a) esim o ulkede dogmus b)annem-babam o ulkede dogmus diye secenek koymalari gerekir. Aksi taktirde bu hatali hazirlanmis bir form ve adaylar icin hatalara bir davetiye. Bu insanlara System Tester olmak icin 1.5 yil hayallere dalip normal hayatimizi frenlemiyoruz, bu haksizlik.

• ⭐⭐

@tonymiami Form kullanıcı dostu değil çok haklısınız. Yine de 6. maddenin tepesinde bununla ilgili kısa bir açıklama vardı. Açıkça ve vurgulayarak "NOT related to where you live" diye belirtmişler. Daha detaylı bilgi için paylaştığım dv instruction dökümanında yer alan "Explanation of Country of Eligibility" kısmına bakmamızı istiyor.

Screenshot 2023-01-20 at 11.24.27.png

• @tufank tamam dostum yuzume vurup durma su aciklamayi, hangimiz fine print okuyoruz, ben o formu son gun doldurdum acele ile, ayrica ben su an doldursam yine ayni sekilde doldururdum, cunku ben islemleri yasadigim ulkede yapmak istiyorum. Neyse geri kalan hayatimda Green Card kazandim ama gitmedim diye hava atacagim. Kazandim mi babalar gibi kazandim, gerisi onemli degil. Amorti bile kazanamamis birisi icin onemli yani.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tonymiami şimdi bir yazı yazıyordum sen cevap yazdın. Acele ile doldurduğun için anlaşılan bu formu gözden kaçırdın. Açık ve net olarak yazıyor.

BAŞVURU KOŞULLARI 1. koşul okur musun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayhan2023 her konsolosluk tercüman kullanmanıza izin vermez, bazıları bu konuda çok katı.

• @gucarslan telegram grubuna ekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Sizlere bir sorum olacak ,her ulke icin yuzde 7 kotasi var .55000 vize verilecek ama 172 ulkeden katilim var bu acidan turklere bu sene verilecek vize sayisi nedir ? Kotaya gore 319 tane turke mi verecekler bu vizeyi ?

• ⭐⭐⭐

@Henry-bloor Hesaplamanızda ufak bir hata oldu sanırım, öyle bir şey olsa zaten şimdiye kadar kotayı doldurmuşlardı bile diyebiliriz. Sayılarla DV23 başlığında kotalarla ilgili güzel bir açıklama vardı inceleyebilirsiniz

• Uzun bir aradan sonra DV2015 talihlisi olarak California'dan herkese merhaba.

Yıllardır kardeşlerime ve yakınlarıma da Green Card başvurusu yaparım ve 2023 talihlileri olarak Kızkardeşim ve Baldızıma geçen sene çıktı.

DV2023 talihlileri Excel dosyasını eskiden edit edip ekleyebiliyorduk ancak bugun denedim ekleyemiyorum.

Buraya yazarsam ekleyebilir misiniz, lütfen.

(Bu arada Current Ay ne demek oluyordu? Biz Ds260 'dan beri her hangi bir bilgi belge vs. almadık)

deryacan (kız kardesim)
    Dosya Numarasi: 2023EU00008XXX
    DS-260 Gonderimi: 21.05.2022
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:
    ABD Ilk Giris:

volkanozyesilbas(Baldız)
    Dosya Numarasi: 2023EU00023XXX
    DS-260 Gonderimi: 24.05.2022
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:
    ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐

@fktanik Merhaba Buradan talihli kayıt formunu doldurup excel'e kayıt olabilirler. İnceleme sonrasında dahil edilecekler.

• @tohma31 62 değilmiş sayı. 56 imiş. Şimdi güncellediler.

Mart için:
    11 AF
    53 AS
    56 EU (35 civarı excel'de var. Bir kaç arkadaştan bilgi gelmiyor ama submitleri erken.)

Şu anda verilen EU mülakat sayısı 231+56 = 287. Toplam mülakat: 475

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |