Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• @cgokhan Abi, o bakıp geçen benim ya, ama ziyaretçi olarak bakmıştım kusura bakma profilim yok 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan geliyor geliyor gökhan geliyor açın kapıları başarılı olacaksın kaybeden sen değil onlar olur canını sakın sıkma levent şapçı irtibat kurabilirsin. Çünkü var sende bir şeyler boş değilsin ki 3 aşamayı da geçtin.

• @celica yok sen değilsin başkası 🙂 Ziyaretçileri fark edemem zaten. Bu arada profil aç ne kadar eski olursa o kadar iyi aslında.

• @ayvalik10 evet Levent beyi takip ediyorum. Bir yazayım umarım umursar 🙂 hep cepten yemek canımı sıkıyor. Hesapladım 3 aylık param kaldı. Şimdi part time iş bulup kiramı çıkarsam. Kendi alanımda rahat bir kafayla 5-6 ay iş arayacağımda 😂 bana en büyük stressi o yapıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan delivery hesaplarına başvuru yapabilirsin illada araba değil elektrikli bisiklet yada scooter yapabiliyorsun.

• @ayvalik10 bunu bildigim iyi oldu. Yine de ehliyet istemiyor mu? Basvuru yaparken?

• @cgokhan hocam konuya pek hakim değilim kursura bakamyın. Yapmadıysanız eğer, open to work yaparsanız profilinizi recruiterler da size ulaşabilir.

• @aliarmgn evet o şekilde yaptım o yuzden sanıyorum ki 3-5 arama ve mesaj aldım 🙂

• Selam arkadaşlar,

3 ay önce Arlington'a taşındıktan sonra, hayallerimdeki iş olan Frontend Developer iş ilanlarından "entry level" olanları filtreleyerek mantıklı olan tümüne başvuru yaptım. Aralalarından biri de; "Revature" adlı firmaya aitti.

Aradılar beni, kısaca kendimi, neler yaptıklarımı anlattım.

Bu arada ben; 2 yıldır online kurslar ile frontend üzerine kendini geliştirmeye çalışan alaylı biriyim.

Sonrasında, "Her şey oldukça güzel gözüküyor, ücretsiz Full Stack Developer eğitimi ve eğitimi tamamladıktan sonra işe yerleştirme ile ilgili detayları mail atıyorum, kayıt olup eğitiminize başlayabilirsiniz" dediler.

O anda ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Çünkü henüz sunabileceğim düzgün projelerim ya da yazılım alanında bir iş tecrübem olmadığından, kendime güvenip pek fazla başvuru yapamıyorum.

Neyse... Online Java eğitimine başladım, gündüzleri UPS Seasonal Helper olarak çalıştığımdan; günde ortalama 4 saat Java çalışabildim ve 1 ay sonunda da proje hazırlama bölümüne geldim. Halen 4 Pillars of OOP 'yi de tam olarak anlayamadım 🙂 Bana çok karışık geldi açıkcası, daha çok çalışmam gerek.

3 ay boyunca her gün her fırsatta iş ilanlarına bakıyorsanız; az-çok kendiniz; ne seviyede olduğunuz ve işin gereksinimleri hakkında bilginiz oluyor. Ve sonra "Revature" üzerine daha kapsamlı bir araştırma yapmaya karar verdim.

Revature size ücretsiz eğitim veriyor;

• Relocation zorunlu

• 2 yıl sözleşme zorunlu

• Eğer zor gelir de sözleşmeyi feshetmek isterseniz; 25k - 30k $ arası bir training fee charge ediliyor.

Proje ödevinden sonra sizi training'e alıyorlar ve saatlik 16 $ ücret ödendiği belirtiliyor. Forumlarda 8 $ ödediklerinden bahsedilmiş ama emin değilim.

Şahsi fikrim; her ne kadar kötü gibi gözükse de, eğer bilinçli bir şekilde sözleşmeyi imzalıyor ve 2 sene disiplinli bir şekilde tamamen gelişiminize kendinizi adayabileceğinize inanıyor ve özellikle de alaylıysanız, bence oldukça güzel bir serüven.

Bekar olsaydım benim için oldukça güzel bir patika olacaktı, 2 sene dayanır ve bu sektöre biraz daha kolay adım atmış olabilirdim diyorum; ama relocation benim için bu koşullarda çok zor...

Bu sürede biraz da Java hakkında bilgi edinmiş oldum 🙂

Online eğitimlere devam 🙂

Er ya da geç dostlarım; bir gün buraya Frontend Developer olarak çalışmaya başladığımı yazacağım...

Sevgi ve saygılarımla...

Happy coding !..

• @kronos aynı benim mülakata benziyor:) hayırlısı neyse o olsun. Bana şubat sonuna kadar beklemen lazım dedi ben yok dedim. Ocak sonu itibariyle varmış o olursa olsun dedim dönüş yapmadılar:)

• @kronos, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Selam arkadaşlar,

3 ay önce Arlington'a taşındıktan sonra, hayallerimdeki iş olan Frontend Developer iş ilanlarından "entry level" olanları filtreleyerek mantıklı olan tümüne başvuru yaptım. Aralalarından biri de; "Revature" adlı firmaya aitti.

Aradılar beni, kısaca kendimi, neler yaptıklarımı anlattım.

Bu arada ben; 2 yıldır online kurslar ile frontend üzerine kendini geliştirmeye çalışan alaylı biriyim.

Sonrasında, "Her şey oldukça güzel gözüküyor, ücretsiz Full Stack Developer eğitimi ve eğitimi tamamladıktan sonra işe yerleştirme ile ilgili detayları mail atıyorum, kayıt olup eğitiminize başlayabilirsiniz" dediler.

O anda ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Çünkü henüz sunabileceğim düzgün projelerim ya da yazılım alanında bir iş tecrübem olmadığından, kendime güvenip pek fazla başvuru yapamıyorum.

Neyse... Online Java eğitimine başladım, gündüzleri UPS Seasonal Helper olarak çalıştığımdan; günde ortalama 4 saat Java çalışabildim ve 1 ay sonunda da proje hazırlama bölümüne geldim. Halen 4 Pillars of OOP 'yi de tam olarak anlayamadım 🙂 Bana çok karışık geldi açıkcası, daha çok çalışmam gerek.

3 ay boyunca her gün her fırsatta iş ilanlarına bakıyorsanız; az-çok kendiniz; ne seviyede olduğunuz ve işin gereksinimleri hakkında bilginiz oluyor. Ve sonra "Revature" üzerine daha kapsamlı bir araştırma yapmaya karar verdim.

Revature size ücretsiz eğitim veriyor;

• Relocation zorunlu

• 2 yıl sözleşme zorunlu

• Eğer zor gelir de sözleşmeyi feshetmek isterseniz; 25k - 30k $ arası bir training fee charge ediliyor.

Proje ödevinden sonra sizi training'e alıyorlar ve saatlik 16 $ ücret ödendiği belirtiliyor. Forumlarda 8 $ ödediklerinden bahsedilmiş ama emin değilim.

Şahsi fikrim; her ne kadar kötü gibi gözükse de, eğer bilinçli bir şekilde sözleşmeyi imzalıyor ve 2 sene disiplinli bir şekilde tamamen gelişiminize kendinizi adayabileceğinize inanıyor ve özellikle de alaylıysanız, bence oldukça güzel bir serüven.

Bekar olsaydım benim için oldukça güzel bir patika olacaktı, 2 sene dayanır ve bu sektöre biraz daha kolay adım atmış olabilirdim diyorum; ama relocation benim için bu koşullarda çok zor...

Bu sürede biraz da Java hakkında bilgi edinmiş oldum 🙂

Online eğitimlere devam 🙂

Er ya da geç dostlarım; bir gün buraya Frontend Developer olarak çalışmaya başladığımı yazacağım...

Sevgi ve saygılarımla...

Happy coding !..

Başarılar dilerim.
    Bende frontend developer hedefi koydum kendime.
    Çıkarsa Amerika çıkmazsa Türkiyede bu sektörde ilerlemek istiyorum

• Arkadaşlar İstanbul'da face to face veya online kaliteli - düzgün Salesforce eğitimi alabilecek bir kurum var mıdır? Bilgeadam vs var bildiğim kadarıyla ama kimisi iyi kimisi kötü yorumlar yazmış emin olamadık.

• @cgokhan, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@kronos aynı benim mülakata benziyor:) hayırlısı neyse o olsun. Bana şubat sonuna kadar beklemen lazım dedi ben yok dedim. Ocak sonu itibariyle varmış o olursa olsun dedim dönüş yapmadılar:)

Şirketler, mali yıl bittikten sonra ciddi oranda işe alım yapıyorlar.

Size Ocak sonu itibariyle demelerinin sebebi budur muhtemelen.
    Son bir haftadır geri dönüşlerin oldukça arttığını söyleyebilirim.

Umarım yakın zamanda sonuçlanır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

koş koş koş çabuk toplanın şimdi okuduğum haberi buraya yazıyım e devlet sitesine giriyorsun sonra BTK akademi yazıp giriş yapınca yüzlerce eğitim ücretsiz veriliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yazılım üzerine okuyanlar için siber güvenlik kampı var 8 günlük yukarıda bahsettiğim eğitim platformunda

• Moral bozmak istemiyorum ama 2022 yilinda ve henuz bu yilin basinda ozellikle tech companies lay off (isden cikartma) yapmaktalar. Bunun en onemli nedeni, Covid ile birlikte evlere kapanma sonucu artan tech nitelikli taleplerin artik dususe gecmesinden kaynaklanan satis ve ciro kayiplari. Ozellikle 2022 yaz aylarindan itibaren satislarda dususler basladi. Halbuki, Covid donemindeki artan talebi daha iyi karsilayabilmek icin cok fazla sayida calisani ise almislardi. Boyle durumlarda sirketler ilk tepki olarak calisan sayisini azaltmaya giderler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐

@janedns Sorunuz gözümden kaçmış kusura bakmayın. Evet, bu işe yarayabilir. SalesForce eğitimi alabilirsiniz. Kendi sitelerinde de eğitim mevcut ama sanırım özel eğitimlerde farklı senaryolar işlediklerinden daha faydalı olacaktır. İş bulma olasılığınız tabi ki var. Bu eğitim de 6 ay sürüyor diye biliyorum. Diğer alanlara nazaran SalesForce daha kısa sürecek kanaatindeyim. Başarılar dilerim.

• ABD içinde greencard aldıktan sonra junior olarak oyun geliştirici veya frontend developer olarak iş bulmak ne kadar zor? (Diplomasız olarak)

• Merhabalar, 6 aylik online yazilim test uzmanligi (Sdet) bootcamp onerisi olan var midir? Ben bu konuda egitim almaya oldukca meyilliyim ancak gercekten bu egitimi almis ve is bulabilen kisilerin goruslerini de almak isterim. Bootcamp onerisi olan bilgi verebilirse de cok sevinirim.

• ⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |