Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @achillesoag çok teşekkür ederiz ah o evrak kontrolleri 😂😂 sen mülakat alınca erkandan da aynı performansı bekliyorum 😂

• @Erkan-Gürsoy Vizeniz hayırlı olsun. Amerika’daki yaşamınızda başarılar dilerim. Umarım herşey gönlünüzce olur

• ⭐⭐⭐

@Ckfamily

Çok teşekkürler, darısı sizlerede olsun ✌🇺🇸

• @Erkan-Gürsoy Yeni hayatınızda mutluluk ve sağlık dilerim, hayırlı olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@hope123 Çok teşekkür ederiz ☺

• @Erkan-Gürsoy azmin sonunda gelen başarı. Tebrik ederim Erkan hocam yeni hayatınızda mutluluklar…

• @sedat3459 tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluklar.

• @ferhatsirin çok teşekkür ederiz saolun

• ⭐⭐⭐

@ferhatsirin Çok teşekkür ederiz 🙂

• @sedat3459 Bol şanslar vizeniz hayırlı olsun

• @isinadm teşekkür ederiz çok saolun

• 9 Ocak Unganlar Sağlık Kontrolü: Randevu saatim 11.20 idi ancak ben biraz daha erken gittim ve yaklaşık 10.45 e doğru oradaydım. Öncelikle 4. katta mehmet ungan yazan demir kapıdan içeri girerek kayıt yaptırıyorsunuz. Bu aşamada benden pasaportumu ve ds260 onay belgemi istediler. Daha sonra elime verdikleri kağıt ile birlikte bir alt kata kan ve idrar tahlili için gönderdiler. Orada bir ödeme yaptıktan sonra(önce dolar ile ödedik ancak sonrasında fikir değiştirip tl ile para üstü aldık hiçbir sorun olmadı zaten oldukça güler yüzlüler) daha sonra eli gerçekten çok yumuşak bir hemşire kanımı aldı ve ardından da idrar için hazırsam hemen değilsem de bekledikten sonra idrar testi için gerekli şeyleri gösterdi. bu katta işimiz bittikten sonra 5. kata göğüs röntgeni için çıktık orada biraz bekledikten sonra 1 dk bile sürmeyen göğüs röntgenini çektirdik. Daha sonra da ilk kayıt yaptırdığımız yere döndük ve Unganların kontrolü için sıramızın gelmesini beklemeye başladık. Sıramız gelince küçük sadece bir masa ve muayene kısmı olan bir odada verilen önlüğü giyerek doktoru beklemeye başladım. Duvarda önlük için ve muayene için gerekli bilgilendirmeler yazıyor. göz atmanızı tavsiye ederim özellikle önlük kısmı için. Mehmet bey geldi ve muayene etmeye başladı. Nereye gideceğimi ne yapacağımı sordu almanyada okuduğumu söyleyince üniversitemden birini tanıdığını söyledi güzel bir muhabbet oldu. daha sonrasında aldığım aşı kartının yanlış olduğunu ve telefonumdan e nabıza ulaşabiliyorsam görevli ablalarıma mail yolu ile aşılarımı iletmemi söyledi. Ben aile hekiminden aşılarımı gösteren bir çıktı almış ve imzalatmıştım. Ancak hemen kontrolden sonra istediği belgeyi mail ile gönderdim. Sigara içip içmediğimi sordu geçirdiğim ameliyat olup olmadığını sordu ve en son iki karma aşı yaptığını söyledi onunda eli bir o kadar hafifti zaten sohbet ederken artık otomatikleşmiş bir şekilde aşılarımı yaptı. Daha sonra sonucumuy ertesi gün 3 ten sonra alabileceğimi söylediler ve son ödememizi de yapıp oradan ayrıldık. Şunu söylemeliyim ki çok organizeler olmalarının yanında çok sabırlı ve güleryüzlüler gerçekten size yardımcı olmak için ellerinden geleni fazlasıyla yapıyorlar. Ertesi gün de 3.30 gibi gittim ve sonucumu aldım.

• 13 ocak Ankara Mülakatı

13 ocak sabah 9.45 randevum için sabah 8.15 gibi konsolosluğun önündeydim. Daha önceden bir güncelleme için konsolosluğa attığım mailin çıktısını almam gerekiyordu. Pelit pastanesinin yanındaki avm tarzı yerde bir foto stüdyo vardı. orada normalde çıktı almamalarına rağmen tek bir sayfa olduğu için yardımcı oldular. 8.15 randevuları için 8.45 te biyometrik fotoğraf çektirmeye gelenler olduğunu görünce şaşırdığımı söylemeliyim. Daha sonra 9 gibi konsolosluğun önüne tekrar geldik. Çok kalabalıktı. 9.00 randevularını ancak 9.20 alabildiler bu nedenle biraz gecikme oldu ve 9.45 için olan randevum için 10.15 te içeriye ancak girebildim. Beklerken üşüdüğümü söylemeliyim. Daha sonra pasaportunuzu görevlinin uzattığı çekmece tarzı yere koyduktan sonra içeri girdim ve güvenlikten geçtim. Kemerim olduğu için tekrar geçtim. ve bahçeden yürüyerek soldaki kapıdan mülakat alanına geldim. Girişteki insanlar sıra numaramı almam ve ücret ödemem için beni yönlendirdiler. Esmer bir beyefendiye gerekli ücreti ödedikten sonra aldığım sıra ile belgelerimi teslim etmek için gözlüklü bir bayanın kontuarına gittim. Yanımda götürdüğüm öğrenci belgesini istemedi bile bende vermedim. Daha sonra asıl mülakat için bekleme sürecine geçtik. Burası gerçekten ister istemez gerildiğiniz bir aşama çümnkü diğer vize işlemleri için gelen mülakatlara da kulak misafiri oluyor insanların elendğini görüyor ve geriliyorsunuz. Her yeni numara yandığında gelen ses ile ekrana dikkat kesiliyorsunuz. Her ne kadar forumda mülakat kısmının en kolay aşama olduğunu birçok kez okusam dahi gerildiğimi söylemeliyim.Daha sonradan fark ettim ki Immigrant mülakatları hep aynı kontuarda yanıyor. Ve hep forumda tarif edilen yakışıklı sarışın beyfendi olduğunu düşündüğüm kişiye benzer birisi var. Daha sonra benimde orada mülakata gireceğimi anladım ve benden önceki mülakata kulak kesildim. Zaten o anda bir rahatlama geldi çünkü neredeyse hiç ekstra bir soru sorulmuyordu. Daha sonra sıra numaram bahsettiğim kontuarda yandı ve mülakat için kontuara geçtim. Görevli merhaba dedi ben günaydın diyince kendiside günaydın dedi. orada bir samimiyet hissettim. Daha sonra gözlerimin içine bakarak yemin etmemi istedi ve bende aynı şekilde yemin ettim. Daha sonra ekrana dönüp biraz baktıktan sonra nereye gideceğimi sordu new jersey cevabını duyunca çok türk arkadas kolay dedi bende gülümsedim. Daha sonra tanıdığınız var mı sorusunu sordu. Ben henüz kardeşimin öğrenci vizesi ile olduğunu söyledim ve kuzenimin green card ile orada olduğunu söylemeye fırsat kalmadan ekrana döndü ve sanki formaliteden sormuş gibi bir hal oldu. bende ekleme gereği duymadım. Daha sonra öğrenci olmaya devam edeceğimi mi sordu bende evet dedim. En son da almanya dışında bir yerde yaşayıp yaşamadığımı sordu bende yaşamadığımı söyledim. tüm bu süreç yaklaşık 3 dakika sürdü ve tebrikler vizenizi onaylıorum dedikten sonra bana gelen rahatlama ile birlikte karşılıklı gülümsedik. Diplomamı ve bir belgeyi daha teslim ettikten sonra teşekkür ettim ve 32 diş konsolosluktan ayrıldım. Her şeyin beklediğim gibi gitmesi beni rahatlattı. Bu sürecin tamamını bu forumdan yürütmüş biri olarak gerçekten çok memnun kaldığımı, her soruma yanıt bulduğumu söylemem gerek. özel bir teşekkürü @achillesoag ve @gucarslan borç bilirim. En saçma sorularıma bile olgunlukla cevap verdikleri için gerçekten bu işin hakkını veriyorlar. Her şey için tekrar binlerce kez teşekkür ediyorum. Herkese bu seneki ve gelecek senelerdeki mülakatlarda başarılar dilerim. Sağlıcakla kalın.

• ⭐⭐⭐

@baranpeltek_ tebrikler yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Erkan-Gürsoy @çakıl Hayırlı uğurlu olsun. İkinize de yeni hayatınızda başarılar dilerim.
    Yolunuz da bahtınız da açık olsun. 🙂 Mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@sedat3459 Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@baranpeltek_ Hayırlı uğurlu olsun.
    Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐

@baranpeltek_ Tebrikler , Vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda bol şans diliyorum. USA giriş ile ilgili tecrübelerinizi bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐

@baranpeltek_ Tebrikler vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda bol şans

• @baranpeltek_ Hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

• 1235
  • 4650
  • 2
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |