Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar. Yabancı uyrukluyum, Türkiyede yaşıyorum. Eşim green card kazandı. Ve eşimle beraber ds 260 formu doldurduk. Eşimin Türkiyede oturma izni var. Benimde yakın tarihe kadar vardı. Ve oturma iznimi uzatmak istedim, ama maalesef uzatamadım. Ve şu an için oturma iznim yok. Bu durum benim için sıkıntı olabilir mi?!. Bilen varsa cevap verebilir mi. Teşekkürler

• Simdi benim anladigim kadariyla ds260 formumu dolduranlara

1. mail gelecek
    2. o mail e cevap olarak evrak yükleyeceğiz (terhis belgesi, evlilik cuzdani veya boşanma evraki, adli sicil kaydi, ikametgah belgesi, aise posta belgesi diplomalar)
      3.Yukledigimiz evraklarin kabul ve mulakat için randevu
      4.saglik raporu ve mulakat

İşleyiş boylemidir

• @ahmet_ mail tip 2 yada 3 yada 4 ona nereden bakiyoruz benim mail kaçıncı tip

• ⭐⭐⭐

@RDVN, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Simdi benim anladigim kadariyla ds260 formumu dolduranlara

1. mail gelecek
    2. o mail e cevap olarak evrak yükleyeceğiz (terhis belgesi, evlilik cuzdani veya boşanma evraki, adli sicil kaydi, ikametgah belgesi, aise posta belgesi diplomalar)
      3.Yukledigimiz evraklarin kabul ve mulakat için randevu
      4.saglik raporu ve mulakat

İşleyiş boylemidir

Hayır ds260 doldurduktan sonra yapmanız gereken tek sey mülakat beklemek. Mülakat aldığınız zaman dediğiniz belgeleri mülakatta ibraz ediyorsunuz. Dediğiniz evrak yükleme olayı eskidendi

• ⭐⭐⭐

@RDVN Dosya durumunuzu öğrenmek için KCC ye mail atmanız gerekiyor. Kentucky Consular Center başlığında Crazycells atmanız gereken mail içeriğini iletmiş bulunmaktadır oradaki adımları uygulayarak dosya durumunuzu öğrenebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdıoglu öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    mülakat yeriniz ankara ise ve bunu DS260'da bu şekilde belirttiyseniz sorun olacağını zannetmiyorum, geçen senelerde bu şekilde olna arkadaşlar mülakatlarını sorunsuz yaptılar.
    ama yine de son karar mülakatı yapacak konsolosun, bunu unutmayın.

• Merhaba, eşimin sayesinde bana da green card çıktı. DS260 formunu göndereceğimiz tarihlerde bebeğimiz olduğu için bebeğinde pasaportunun çıkmasını bekledik ondan dolayı formu geç bir tarihte 11 Temmuz da yolladık. Mülakat maili ne zaman gelir bir fikriniz var mı? Case number'ımız baya önde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlteriş DV2023 yılı, DV2022'de de olduğu gibi DS260 submit tarihine göre ilerliyor. bu yılın excel listesine de bakarsanız şuan 20 mayıs tarihine kadar olan ve bülten içindeki caseler mulakat aldılar. bu tarih ilerlediğinde siz de mülakat alacaksınız, sabırla beklemelisiniz.

• @gucarslan Anladım. Çok teşekkürler.

• @gucarslan merhaba. Abi green card çıktıntan sonra sponsor nasıl olacak. Birisi olacaka mı sponsor yoksa sadece kendi hesabında para göstermen yeterli mi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhabalar,
    Mülakat günü götürülecek olan çevirili belgelerde noter onayı olmasının bir zorunluluk olmadığı konusunda hemfikir miyiz? Benim Almanya'dan getireceğim öğrenci belgem ile sabıka kaydımın sadece Türkçe tercümesi yeterli olacak mıdır ? Şimdiden Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baranpeltek_ yurtdışından alacağınız belgeleri "yeminli ingilizce tercüme" yaptırmanız yeterli olacaktır, mülakata ankara'da girecekseniz eğer.

• @gucarslan Hızlı cevabınız için teşekkür ederim, peki Türkçe tercümeli belgeler kabul ediliyor mu? Yoksa ingilizce mi olmalı ?

• @baranpeltek_ almanya yerine türkiye de mülakata girmek daha mi mantikli oluyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baranpeltek_ yurtdışından alacağınız belgelerin ingilizce tercümesi daha sağlıklı olacaktır.
    çünkü o tercüme belgeleri yabancı bir ülkeden, yine yabancı bir dile (türkçe) çevirip, yabancı bir ülke konsolosluğuna vereceksiniz.

bu da çok sağlıklı olmaz.

• @İlteriş Dosya işlenmeden mülakat gelmiyor.

KCC'ye mail atarak dosya durumunu sorgulayın ara sıra. Burada anlatımı var.

Numara düşük, cut-off içinde. Anlatımdaki 4. tip mail geldikten sonra mülakat bekleyeceksiniz.

Siz mail atmadan gelmez. O yüzden örneğin 2. tip mail alırsanız bir kaç gün (veya 1 hafta) sonra yeniden mail atıp 3. tip oldu mu diye yine kontrol etmelisiniz. 4. tip geldikten sonra artık mail atmanıza gerek kalmıyor.

• ⭐⭐⭐

@İlteriş Dilerseniz DV2023 Talihli Kayıt Formu doldurarak telegram grubuna dahil olabilir ve süreci daha yakından takip edebilirsiniz

• @goyro666 bir bilgim yok türkiyeden talihli olduğum için ankarada girmenin daha rahat olacağını düşündüm

• Merhabalar! Ben bir sene okuyup sonra başka üniversiteye geçmiştim. O okuduğum 1 sene ve üniversitesiyi yazmam gerekiyor mu ds 260? Önceden tşk.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |