Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Bir şey soracağım biz eşimle Türkiye de beraber yaşıyoruz bu süreçte beraber yaşamak bu süreci hızlandırıyor mu yoksa bir etkisi yok mu ?

• @Olkan-Oflaz hiç bir etkisi yok malesef

• merhabalar mulakat oncesı evrak hazırlayan yada mulakat deneyımı yasayan arkadaslar bu whatsapp yazısmaları nasıl cıkardınız yardımcı olabılır mısınız ve ortak resımlerı de normal fotograf olarak mı cıkardınz

• arkadaşlar şimdi ds260 formuna baktıgımda ana sayfada sponsor kısmında ıncomplete dıyor fakat bız oraya sponsorluk belgelerini yuklemiştık neden hala o sekılde gorunuyor bılgısı olan var mı eksık bısey mı var eksık olsa ds260 formu onaylanıp mulakat tarihi verırler mıydı

• Arkadaslar merhabalar.
    PD 5 Subat 2022 ve o tarihten bu yana ses seda yok. Kafayi yemek uzereyiz 10 ay oldu ve bi belgenin onaylanmasi 2022 yilinda 10 ay surmesi tamamen sacmalik. Bir de randevular 5 6 ay sonraya veriliyormus diye duydum gercekten sinirden cinnet gecirmek uzereyim. Konuyla ilgili herhangi bir onerisi olan var mi acaba? Kime ulassak bize yardimci olabilir

• Merhabalar,
    Dosyaniz USCIS asamasinda ise size yardimci olabilecek konu soyle: ABD'de kalacaginiz eyalet Congress Woman ya Man'e ulasabilirsiniz. Onlara bu konu ile ilgili yasadiginiz sorunlari dile getirin ve bu konuda size yardimci olmalarini talep edebilirsiniz. Zira etkisi olacagini dusunuyorum. NVC asamasi ise sikintili durumda su an. Biz Ekim 14 te DQ olduk ama, halen Embassy den randevu bekliyoruz. Neredeyse iki ay oldu, ama halen bir haber yok malesef. Umarim size yardimi olur soylediklerimin. Iyi gunler..

• @uogz malesef yapacak hiç bişey yok uscis onayından sonra nvc onayı var bide dosyanız hangi serviste

• @enayt merhaba biz 15 şubatta başvurduk ama halen herhangibir ilerleme gözükmüyor sizin nasıl bu kadar hızlı onaylandı öğrenebilir miyim lütfen. Uscis üzerinden kontrol ediyoruz değil mi süreci yanlış bi yerden bakmıyoruzdur umarım

• Bugün kimseye mülakat gelmediyse sanıyorum bu haftayı boş geçiyoruz...

• @ekdodo evet öyle görünüyor ben bugün den baya ümitliydim ama yine hüsran beklemeye devam

• Arkadaslar merhaba mulakat sonrasi pasaport teslim için ptt kayit islemini saglik raporundan once mi yapmaliyiz yoksa raporu aldiktan sonra mulakata 3-5 gun kalami yapalım?

• @intelcorei5 mülakaattan önce yapmanız gerekiyo yani sağlık raporundan öncede olur bugün yarın nezaman isterseniz

• @Damla-D whatsapp konuşmalarını bende anlayamadım,tanışmadan itibaren tüm yazıları çıkarsakta orada bakılabileceğini sanmıyorum, ben ilk mesajın ekran resmini çekip fotolarla bastırmayı düşündüm sonuçta orada ilk tarih de gözüküyor

• @Canan-Biçer 🙂 bende ilk mesajın ekran görüntüsünü aldım onu koyacağım yani komple yazışmayı nasıl çıkaracağımı da bilmiyorum

• @Canan-Biçer sizin mülakat gününüz ne zamandı?

• @Damla-D butun yazismalari cikarmak tabikide mumkun degil ben tanismamizdan beni turkiyeye gormeye gelmesine kadar yani 2 aylik bir sureyi cikardim ekran goruntusu alip herhangi bir kirtasiyede cikarttirabilirsiniz fotograflari da mulakatta cogu kiside A4 e renkli cikti alan gordum ben direk normal fotograf bastirip ekstrasa evlilik albumu goturdum hepsini aldilar kontrole

• @Merve-Güngör merhabalar Merve Hanım çok tşkler cevap için. İsteme, nişan,kına,düğün,dış çekim,balayı hepsini toparladım. Whatsapp yapışmaları yeterli mi yoksa Instagram filan da mı çıkartayım. Bi de ekran görüntüsü ile mi yapabilirim bu işlemi yoksa başka bi yolu var Mıdır?

• @Damla-D benim mülakat 19 ocakta olacak inşallah

• @Canan-Biçer benim mülakatımda 22 aralıkta şans hepimizden yana olsun

• @Damla-D ben o gün gelirse inşaallah whatsapp değilde(çünkü benim eski telefonumdaydı whatsapp kaydı gitti onunla uğraşamam resimler yeteri kadar gerçekçi bence)diğer tüm foto sosyal medyadaki fotoğrafları düğün balayı nişan nikah kızımın doğumundaki hastanedeki, kızımın ve kendi doğum günümdeki birlikte çektirdiğimiz fotoları A4 kağıdına 6lı yada 9lu olacak şekilde renkli çıktısını almayı düşünüyorum bunlar yeterli olacağını sanıryorum birde mailime attığı önemli şeylerin fotolarını yeterli olacağı kanaatindeyim.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 116
  • 2
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |