Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @hzlinan Tebrikler size de çok sevindim

• @hzlinan ve @Canan-Biçer sizleri de tebrik ederim! Hayırlı olsun hepiniz için. @Handan sizi neden es geçip eylül sonlarına kadar ilerlemişler anlayamadım.
    ül

• @ekdodo Sormayın bizde eşimle merak ettik doğrusu, bilemedim şu an hayırlısı diyorum elbette gelecektir haber pozitif olmaya devam👍

• @ekdodo çok teşekkür ederim. Bekleyip göreceğiz sanırım.

• Merhaba herkese, mülakat alanları tebrik ediyorum. Acaba Ağustos DQ olup hala mülakat tarihi almamış olan var mı? Eylül 15 DQ olanlar için mülakat verilmiş fakat bizde henüz ses yok. Normal mi acaba bu durum bilen var mı?

• @Handan iletişime geçin konsoloslukla o zaman

• @Handan
    evet bizimki ayni tarih ama hala haber yok bizde, sizde?
    15 eylulde DQ olanlara kadar mail gonderdiler toptan.
    Siz cocuklarla beraber mi basvuru yaptiniz? acaba ondan mi gecikme oluyor diye dusunuyorum

• Arkadaşlar tebrikler gözünüz aydın gelicektir ağustos dQ olanlarada bence

• İnşallah biran önce gelir çok bekledik bizimde 15 Eylül de onay mail geldi bekliyoruz hala 😔

• @lucky2022 Yok ben eşime sadece başvuru yaptım, ben ve çocuklarımız ABD doğumluyuz. Eşimin doğum yeri Fransa acaba ondan mı bilemedim ki. Neyse bu hafta içinde haber alırız diye düşünüyorum. Beklemeye devam👍

• @Handan olabilir, belki ek arastirma icin sure uzayabilir mi acaba... ne ise bu hafta yada tekrar pazartesi bekleyelim belki bize de mail gelir.

Bu arada herkese ayni gunde toplu musaj atiyorlar sanirim ve pazartesi gunu, acaba konsolosluk kendisi mi belirliyor yoksa herhangi bir programla mi otomatik ayarlaniyor?

• bu arada mulakat tarihleri dq'a pek bagli degil mi? acaba neye gore mulakat sirasi ayarlaniyor?

burda iki tane arkadasin mulakat tarihleri ayni fakat dq'lar farkli:

• DQ 21 Temmuz - 19 ocak Mulakat
    • DQ 9 Eylul - 19 ocak Mulakat

• @lucky2022 Nasıl dağıtılıyor hangi sıraya göre hiç bilmiyorum, hele bizi atlayınca iyice şaştım☺️Bakalım yakında gelecektir bence biraz daha sabır👍

• @lucky2022 Bugün verilenler hariç hepsi sırayla gitmişti, en azımdan forumdaki arkadaşların öyle gidiyordu. Çözülür önümüzdeki günlerde umarım.

• @yasmin982 Hem ingilizce hem türkçe alıp gitmek mantıklı ama, ingilizce alınınca arşiv kayıtlı mı istiyorsunuz diye soruyor. Türkçe alınca arşiv kaydı olmayabiliyor, onu kontrol etmek lazım. Arşiv kayıtlı diye özellikle belirtiyorlar.

• @gok334 Ben nebraska'ya 2021 Ocak son günlerinde online başvurdum. 2 ay sonra onay aldım. Bence sizin durumla alakalı bir problem var. Belgeleriniz kaybolmuş falan olabilir mi acaba? NOA1 aldınız değil mi?

• Mülakat tarihi alan herkesi tebrik ederim. DQ sonrası mülakat tarihi 4 aya düşmüş gibi gözüküyor. En uzun süreç bize denk gelmiş 6 ay sürdü 🙂

• Mülakat tarihi gelen arkadaşları tebrik ediyorum 🤗🤗
    Bizim onay tarihimiz 15 Eylül halen daha mülakat tarihi gelmedi 😏

• Merhabalar bugün 08:15 de olan mülakatım vardı yeni konsoloslukta girdim, uzun süre sonra ilk deneyimi olanlardanım sanırım forumda sizler için bir faydam olur belki diye deneyimlerimi paylaşmak isterim.
    Öncelikle ankaraya hızlı trenle geldim havaalanı merkeze uzak gibi geldi bana gerçektende bayağı rahat oldu trenle yeni konsoloslukla arası taksiyle 15 dk zaten ankara garından çıkar çıkmaz taksiler hazır bekliyor sizi sabah 07:20 gibi konsolosluktaydım 07:45 gibi içeri almaya başladılar öncelikle pasaport istiyorlar sadece,güvenliğin gişesine veriyorsunuz kapıya sıraya geçiyorsunuz güvenlik sırayla pasaportla içeri alıyor uçaktan geçer gibi xray kontrolü oluyor kontrolden sonra düz devam edip binaya giriyorsunuz bankoda yetkililer pasaportunuzun arkasına etiket yapıştırıyor oturmanızı istiyorlar cashier veznesinde sıraya alıyorlar sizi iki adet sıra numarası verip arka taraftaki oturma alanına yönlendiriliyorsunuz sıram yandığında benden nufüs kayıt örneğini,adli sicil belgemi,evlilik cüzdanımı,pasaportumu,1 adet biyometrik fotografımı,boşanma belgemin orjinalini,ilişkimi kanıtlamak için ne getirdiğimi sordular ben whatsapp yazışması,düğün albümünü ve fotoğraf albümü götürmüştüm yolculuk biletlerimizde vardı onlara gerek yok dedi.görüşmeyi ingilizce yapabilirmisiniz diye sordu benım boşanma ve adli sicil kaydım oldugu için ayrıntılı anlatamam diye türkçe istedim ayrıca hiç bir belgeyi ingilizce istemiyorlar sadece belgelerin orjinal olamasını istediler öncedende yazdığım gibi avukatımız kaymakamlıktan alın dediği için ben nufus kayıt örneğini veadli sicil kaydını e devletten çıkarmadım apostilde yaptırdım belgelere hatta ben hangisini vereyim sisteme yüklediğimin çıktısı da var dedim apostilli olanı alayım daha iyi olur dedi şart mı bilemiyorum ama siz yine de yanınıza ne belge alabiliyosanız alın nolur nolmaz. Belgelerden sonra tekrar sıram yansın diye bekledim yarım saat bekledim sanırım aşırı stresli geçen bir yarım saatti 🙂 bu arada yanıma randevusu 9:15 olan bır hanfendi oturdu trafikten dolayı geç kaldığını söyledi aklınızda bulunsun ankarada 8 den sonra trafik oluyormuş oan göre erken çıkmanızda fayda var. Sıram yanınca tam düzgün Türkçe konuşamayan tatlı bir görevliye denk geldim arkada bir görevli daha vardı kontrol ediyor gibi dinliyordu önce yemin ettim sonra parmak izim alındı sonrasında benim nerde yaşadığımı sordular eşimin şuan nerede yaşadığını nasıl ne zaman tanıştık eşim şuan çalışıyormu oraya gidince nerde kalıcağımı oraya gittiğimde mesleğimi yapacakmıyım diye sordu daha önce amerikaya gidip gitmediğimi eşimle ne kadar yüzyüze görüştüğümüzü ne zaman boşandığımı sordu boşanma belgem için bizde kalabilir mi dedi tabi kalabilir dedim sisteme tarayacaklarmış sonra mikrofonu kapattı kendi aralarında konultular 2 dk felan sonrasında tebrikler vizeniz onaylandı dedi aldıkları belgeleri geri verdiler sonrasında şükrederek çıktım benim sürecim bu şekildeydi çok yıpratıcı bir süreç gerçekten inşallah hepimiz tez vakitte eşlerimize kavuşup yuvamızı kurarız

• @Merve-Güngör Hayırlısı olsun, ayrıntılı anlatımınız için teşekkürler. Umarım herkesin mülakatı sizinkisi gibi vukuatsız geçer. Bir an önce eşinize kavuşmanızı diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |