Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@karakoc Biraz gergin geçmiş ama sonuç iyi. Hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@tubahzn Kısa ve net bir mülakat olmuş. Hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Dnzsmsk Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@Dnzsmsk Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@tubahzn Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@ozn-gl Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• Arkadaslar öncelikle tum arkadaslarin mulakatlarini alip istedikleri hayale ulasmasini cani gonulden dilerim.Deneyimlerimi soyle anlatmak isterim sizlere;

Unganlar

Biz aile olarak gidicez nasip olursa ben esim ve 4.5 yasinda kizim ile.Mülakat tarihimiz 1 araliktaydi.Sakaryada oturdugum icin biraz garanti olsun bir aksilik olmasi ihtimalini goz onunda bulundurarak 25 kasima randevu aldim.randevu saatim 10 olarak kayitliydi biz 8.30 gibi ankarada unganlardaydik bekletmediler randevu saatini beklemeden aldilar evraklarimizi.pasaport, e nabizdan alabileceginiz kovit aci ciktilari istenildi baska bir evrak almadilar.Daha sonra hepimizin fotograflarini kendileri orada cekip dosyamizi olusturdular.ben ve esim icin sadece kan ve idrar tahlili icin 5 kattaki duzenlabaratuvarinda kan verdik 97 dolar odedik isterseniz tl olarakta odeye biliyorsunuz isterseniz kredi karti ile.daha sonra 3 kattaki duzen labaratuvarina inerek akciger filmi cetirdik burada bir ucret odemedik .3 kattaki ungan klinigine geri donup siramizi beklemeye basladik.İlk olarak beni cagirdilar.ic camasiriz kalicak sekilde hazirlaniyorsunuz size bir onluk veriyorlar.doktor mehmet bey geldi sevimli kibar birisi.sorular sordu tam hatirlayamiyorum ama psikolijik bir sikintin varmi ameliyat oldunmu kronik rahatsizligin varmi vs.birde daha once trafikte alkollu arac kullanmakla alakali ceza yedinmi diye sordu.benim 2011 yada 2013 yilinda 0.012 promil ile ticari kamyonet kullanirken polis tarafinda ehliyetimin 6 ay alindigini soyledim.durust oldugun icin tesekkur ederim dedi.bu yuzden ekstra bir iki test daha istedi.bu arada iki asi yapti.benim ikin ekstra bir kan tahlili ve bir idrar tahlili istedi yoksa idrar tahlili istemiyorlarmis.bazi istenilen testleri yasa gore yaptiklarini belirttiler.testlerimi yaptirdim 700 tl odemesi oldu.yine mehmet beyin klinigine donlum.kizim icin cagirdilar bereber gittik kizimla.muayne etti ve iki asida ona yaptilar.kizim icin herhangi bir test istemediler.esimin sadece kan tahlili akciger filmi ve muayene olmasiyl isi bitti.200 dolar kizim icin 340 benim 340 esim icin odeme yaptim.normalde sonuclarin ertesi gunu ciktigini fakat benim ozel durumumdan dolayi 28 kasim pazartesi gunu cikacagini soylediler.kendime opsiyon gun birakmanin nekadar onemli oldugunu birkez daha anladim.

Konsolosluk

1 araliktaki randevuma biz bir gun onceden gidip ankarada kaldik.gitigimiz gun doktor sonuclarimizi aldik ertesi gune son hazirliklarimizi yaptik.ais kaydini bir gun oncesine kadar yapamamistim.30 kasim gece acikldi hemen kaydimida yapmis oldun eksik herhangi bir evrakim kalmamis oldu.sabahi konsuloslugun yolunu tuttuk.yeni komsoloslun yeni adresi bakanliklara giden caddenin uzerinde next level alisveris merkesinin yaninaki caddeden giriyosunuz kavsaktan saga dondugunuzde saginizda kaliyor.kavsagin uzerine ciktiginizda binayi gorebilirsiniz.bunu neden anlattim navigasyon sacma sapan yerlere soktu bizi.erken saatte gittigimiz icin par sorunu yasamadik konsoloslugun yakininda.annemide yanimda goturmustuk uzerinizdeki esyalarimizi arabada biraktik evraklari yanimiza alip komsoloslugun vize girisinden girdik.biz 8 gibi ordaydik gorevli kapidan once 8 randevusu olanlar gelsin diyerek uyari yapti bizde onlere dogru ilerlemis bulunduk.once bir camekandan pasaportlarinizi veriyorsunuz siraya gecip diger gorevlinin isminiz cagirmasini bekleyip xray cihazindan gecip bahceye giriyorsunuz daha sonra soldaki kapidan vize bolumune giriyorsunuz.ilk etapta soldaki bankodan pasaporlarinizi alip sira numarasi veriyorlar ve vize ucretini oduyorsunuz.kisi basi 330 dolar.ayni sira numarasiyla ayni katta vize bakolarinin oldugu bolumda evraklarinizi vermek icin siranizi bekliyorsunuz.siraniz geldiginde gorevli sizden tektek evraklar istiyor istedigi evraklari vermeniz yeterli istemedigi bir evraki size geri veriyor zaten.sadce evlilik cuzdaninin 4 sayfasinin fotokopisini cekmeyi unutmayin.birde universite muzunuysaniz sadece universiye diplomanizi verin yaninizda lise diplomanizda olsun ama en son mezun oldugunuz diplomayi veri demisti gorevli.tekrar ayni sira numarasindan komsolosluk vize gorevlisiyle gorusmeyi bekliyorsunuz.bu arada biz turk e mulakat istedik.numaramiz geldiginde gorevlinin bulundugu bankoya gectik tatli sarisin sempatik bir erkek gorevliydi sicak kanli hos geldiniz nasilsiniz gibi sohpetle basladik.birkac islem yapti benden ve esimden parmak izi aldi kizim icin ben parmak izi veridim.sonra konustuklariniz ve formdaki bilgilerin doglugu icin yemin ettirdi.nereye gitmek istedigimizi sordu newyork diye cevabimizi verdik.tanidiginiz varmi diye sordu bir yak dostumuzun oldugunu soyledik.ne is yapmak istiyorsunuz diye soydu en son meslegimizi yapmak istedigimizi soyledik.bir kap klavye isleminden sonra tebrikler vizeniz onaylandi yeni hayatinizda basarilar dedi.o anki rahatlama pahabicilemez.darisi tum arkadaslarin basina...

• ⭐⭐⭐

@ousimsek Hayırlı uğurlu olsun.

• ⭐⭐⭐

@ozn-gl Hayırlı uğurlu olsun, yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@Kocatepe_bha Hayırlı uğurlu olsun, yolunuz açık olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Kocatepe_bha Vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda ailenizle birlikte mutluluklar

• ⭐⭐⭐

@Kocatepe_bha Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @Dnzsmsk Vizeniz hayırlı olsun yeni yaşamınızda başarı ve mutluluklar dilerim

• @Erkan-Gürsoy teşekkürler 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melikeugur vizeniz ve yeni hayatınız size güzel bir gelecek getirsin.
    abd'deki hayatınızda mutluluk, sağlık ve başarı diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ousimsek vizeniz hayırlı olsun, abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karakoc vizen hayırlı olsun, tebrikler. abd'deki hayatında güzel bir gelecek diliyorum sana.

unutmadan, çalışmaya başlayacağın starbuck şubesini de yaz, eminim yanına uğrayacak YeşilKartForum üyeleri olacaktır 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dnzsmsk tebrikler, abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.
    yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tubahzn vizeni hayırlı olsun, umarım abd'de de bu kadar kolay ve sorunsuz bir süreç yaşarsınız.

• ⭐⭐

@Dnzsmsk @tubahzn @ozn-gl @Kocatepe_bha @karakoc

Vizeleriniz hayirli olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |