Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tugo Merhaba . Sorunuzu tam olarak anlamamakla birlikte , evet siz GC aldiktan sonra Erkek Arkadasiniz B1/B2 ile Amerikaya giris yapabilir , burada evlenirsiniz ve 90 gun bekledikten sonra AOS basvurusu yapabilirsiniz .

• @Erkan-Gürsoy @waterman
    Bugün pasaport yenilenmesi için defteri teslim ettim ve mail attık konsolosluğa beklemedeyiz. İlerledikçe süreçleri burdan paylaşacağım belki başkalarına da faydası olur. Çok teşekkür ederim dediklerinize dikkat edeceğim.

• @Figen henüz evli değiliz benim gc var diyelim orada nasıl evleniyoruz nerede evlenebiliriz konsolosluk vs. süreler nedir yetişirmi sizinle çalışsak siz başka eyalet biz başka eyalet herhangi bir problem olur mu

• @tugo Merhaba . Evet Amerikada Courthouse yada Marriage Licence Burolarda evlenebilirsiniz . Zor bir islem degil , once bir hazirlik evrak ve test aliyorsunuz sonra gidip yemin ediyorsunuz toplamda sanirim bir hafta kadar suruyor . Ayni durumda olan bir Arkadasim yeni evlendi kendisinden tam olarak detaylari ogrenip size donecegim . Daha sonra konsolosluga gidip evlendiginizi beyan edip Dokumanlarinizi gosteriyorsunuz. Bana mesaj atarsaniz kendisinin detaylarini vereyim . Bu arada benimde bazi sorularim var , neden GC oncesi evlenmiyorsunuz vs gibi , bana yazarsaniz detayli belki daha iyi yardimci olabilirim . Diger sorunuza gelince istediginiz eyalatten istediginiz eyalatteki Avukat / Danisman ile calisabilirsiniz . Ayni eyalette olacaksiniz diye bir kural yok .

• Tekrardan herkese merhaba , resmi nikahtan sonra erkeklerin pasaportu yeniletmesi gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐

@isotti Erkekler için bir şart yok.

• ⭐⭐⭐

@isotti Kadınlar için soyadı değiştiğinden gerekli olabilir. Sanırım siz medeni hal için sordunuz. Artık nüfus cüzdanı vb. belgelerde medeni hal yazmadığı için erkekler için sorun yok.

• Bir sorum daha var, mülakat maili aldıktan sonra evlenmem bir problem oluşturur mu? Şüpheyle bakılır mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@isotti Tavsiyemiz mülakattan önce evlenmenizdir. Evliliğiniz gerçekse sorun olmayacaktır. Her ihtimale karşı beraber geçirdiğiniz tatil, aile toplantılarında çekilen fotoğraflar, yazışmaların çıktılarını hazır bulundurursunuz. Mülakatta sorarlarsa eğer kanıt olarak sunabilirsiniz.
    Mülakat e-maili alırsanız konsolosluğa e-mail atarak DS-260 formunu açtırarak eşiniz adına da bir form doldurmanız gerekecek. Hayırlı olsun.

• Merhabalar herkese,
    Öncelikle bu yazacağım şeyin doğruluğu hakkında bir fikrim yok. Duyduklarımı sizinle paylaşıp fikir alışverişi yapmak istiyorum. Erkek arkadaşımla K1 sürecine başlama kararı aldığımızdan beri çevremden aldığım tepkilere inanamıyorum. Bunca sene niye beklemişiz, salak mıymışız, ne vizesi evlenip gitsek çalışmaya başlarmışım, çok gereksiz yere uzatıyormuşuz gibi bir sürü tepki aldım. Süreci her anlattığımda sürekli böyle tepkiler devam etti. Araştırdım ve bu vizelerin alınması gerekiyor, tamam ama duyduğum hikayeler/bilgiler de kafamı kurcalıyor. Örneğin;
    Amerikalı arkadaşım oğlunun bir Türkle evlendiğini, öncesinde kızın turist vizesiyle 6 ay kalıp sonra ülkeden tekrar 2 3 haftalığına çıkış yapıp tekrar 6 ay kaldığını anlattı ve bu şekilde kız uzun süre Amerika'da kalmış. Sonrasında Türkiye'de evlenip tekrar turist vizesiyle Amerika'ya geçip oradan da green card başvurusuyla gc aldığını öğrendim. Böyle bir şey mümkün mü? (10 sene öncesinden bahsediyor)

Bir de turist vizesiyle giriş yapıp biz evlenmeye karar verdik diyerek aos yapılmasından bahsediliyor ama planlı olmaması gerekiyor deniyor.

Bunların hiçbiri bana yasal gelmedi şu anki göç işlemlerinin kurallarını/aşamalarını inceleyince. Bilen arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@Nugbug, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar herkese,
    Öncelikle bu yazacağım şeyin doğruluğu hakkında bir fikrim yok. Duyduklarımı sizinle paylaşıp fikir alışverişi yapmak istiyorum. Erkek arkadaşımla K1 sürecine başlama kararı aldığımızdan beri çevremden aldığım tepkilere inanamıyorum. Bunca sene niye beklemişiz, salak mıymışız, ne vizesi evlenip gitsek çalışmaya başlarmışım, çok gereksiz yere uzatıyormuşuz gibi bir sürü tepki aldım. Süreci her anlattığımda sürekli böyle tepkiler devam etti. Araştırdım ve bu vizelerin alınması gerekiyor, tamam ama duyduğum hikayeler/bilgiler de kafamı kurcalıyor. Örneğin;
    Amerikalı arkadaşım oğlunun bir Türkle evlendiğini, öncesinde kızın turist vizesiyle 6 ay kalıp sonra ülkeden tekrar 2 3 haftalığına çıkış yapıp tekrar 6 ay kaldığını anlattı ve bu şekilde kız uzun süre Amerika'da kalmış. Sonrasında Türkiye'de evlenip tekrar turist vizesiyle Amerika'ya geçip oradan da green card başvurusuyla gc aldığını öğrendim. Böyle bir şey mümkün mü? (10 sene öncesinden bahsediyor)

Bir de turist vizesiyle giriş yapıp biz evlenmeye karar verdik diyerek aos yapılmasından bahsediliyor ama planlı olmaması gerekiyor deniyor.

Bunların hiçbiri bana yasal gelmedi şu anki göç işlemlerinin kurallarını/aşamalarını inceleyince. Bilen arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Turist vizesiyle gidip evlendiğiniz zamanda aos işlemleri yapılıyor doğru ama ne kadar doğru burası soru işareti oluyor.. çünkü aldığınız vize göçmen olmayan vize ve evlenip göçmenlik amacı güdüyorsunuz. He bu şekilde evlenip kalan oldu mu evet oldu çoğu kartını teslim aldı benim cok desteklemediğim bi yöntem..

K1 vizesine başvurup gitmeniz en mantıklı olan,en azından ABD’yi bi süre görür sistemini tanırsınız bu sürede aos ile kartınızı evlenip gene alırsınız.

Eğer evlilik Türkiye’de olursa gene Türkiye içinde başvurunuzu yapıp green cardı bekleyebilirsiniz. Bu süreler şu sıralar 2-3 yıl arasında bilginize..

Turist vizesiyle giriş yaparken tamamen şanslı olduğundan veya 10 yıl önceki durumlardan olayı arkadaş rahat giriş yapmış gibi gözüküyor. Çünkü ABD’ye her giriş göçmen vizeyle olsa bile risklidir. Vizem var kesinlikle ABD’ye girebilirim gibi bi durum yok cbp sizi uygun görmezse geri gönderip vizenizi iptal edebilir. Benim size tavsiyem eğer olur da ABD’yi biraz göreyim ve biraz tadını çıkarıp o süreçte de ABD’nin hukuk vergi sistemini tanıyayım derseniz K1> Aos > green card olarak yapmanızı tavsiye ederim. Ve dipnot çevredeki insanları cok dinlemeyin herkes herşeyi cok iyi biliyormuş gibi davranabilir özellikle yakın çevre kıskançlığından bunu yapıyor 🙂 forumu dikkatlice okuyun takip edin deneyimleri okuyun en doğrusuna karar vereceksiniz

• Herkese merhabalar, bir konu hakkında fikrinizi almak, yanlış düşüncelerimiz var ise onları farketmek için kendi sürecimizi size aktarmak istedik.

2 ay önce müstakbel eşim dv2022 talihlisi olarak amerikaya giriş yaptı. Şuan farklı bir coğrafya, kültür, yalnızlık vb konulardan dolayı maalesef zorluk çekiyor. Bu yuzden amerika macerasına tek başına devam etmesi onu çok yıpratıyor ve yıpratacak gibi görünüyor. Bizde bu aşamada sürecimize şu şekilde ilerleme yoluna gitmek istedik.

Öncelikle müstakbel eşimin belirli bir süre sonra TR ye gelmesini planlıyoruz. Şuan GC si ve SSN i elinde teslim aldı. TR ye geldikten sonra benim F2A sürecine baslayabilmem icin TR deki prosedürlere uygun bir şekilde evlenmeyi planlıyoruz.Evlendikten sonra müstakbel esimin soyadı değişikliğinden dolayi pasaportunun yenilenmesi işlemlerini TR de halledip GC sinin yenilenmesi için ABD ye gitmesini planlıyoruz. Ve benim F2A surecim için gerekli evrakları ABD ye gitmeden hazırlamayı planlıyoruz. Daha sonra ABD de yenilenen GC sini eline aldıktan sonra benim F2A surecini başlatmak için ilgili formları ve dokumanlari ilgili kuruma göndermeyi planlıyoruz. Buradaki ilk onaya istinaden (bu kısımda fikrinizi almak önemli olacak belkide farklı aşamada ileride bahsedeceğim permit durumunu yapmamızı onerebilirsiniz) mustakbel eşimin re entry permit için başvuruda bulunmasını planlıyoruz. Kisaca benim F2A surecimi mustakbel eşim ile TR de geçirmek istiyoruz. Re entry permit kısmındaki talebimiz ilk etapta YL için olacak fakat asıl neden aile birliği olacak bizim için fakat bu durumu sizce permit alırken nasıl paylasmaliyiz. Başka bir soru işareti F2A ile GC sahibi olabilmem içinde müstakbel eşimin bana sponsor olması gerekiyor. Bu kısımda soru işareti olarak 2 konumuz var 1.si maddi olarak yeterlilik konusu 2.si ikametgah durumu. Maddi olarak sponsorun yeterliliği konusunda müstakbel esim re entry permit alıp TR de olacağı için nakit bir para göstermemiz yeterli olur mu ya da TR deki kazancını (ki çalışıyor olacak TR de re entry permit süresinde) beyan etsek sorun olur mu? 2.konu da ise şimdi TR de permit süreci olacağı için ABD de ikametgah durumu konusunda soru işaretleri var kafamızda bu durumda sadece YL için ve/veya aile birleşimi için geçici bir süre ABD dışında olduğumuzu beyan etmemiz yeterli olur mu sonuçta bizim hedefimiz günün sonunda aile olarak ABD ye yerleşmek, yeni TR deki bu durum gecici bir yerlesim, bunu nasıl düzgün ve uygun bir şekilde aktarabiliriz.

Yukarıdaki gibi her şey istediğimiz gibi giderse günün sonunda benim için CP olarak tamamlamayı planladığımız bir re entry permitli family sponsorlu bir F2A sureci gerçekleştirecegiz gibi duruyor. Umarım hem anlasilir olmuştur hem de mantik çerçevesinde atladigimiz cok buyuk bir sorun yoktur. Yardımlarınız, tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Iyi forumlar herkese.

• @waterman Teşekkür ederim cevabınız için. Ben de aynı fikirdeyim sizinle.

• Merhaba , mülakat maili aldıktan sonra kendi medeni bilgilerim için ds formunu açtırmak submit tarihi yönünden mülakat tarihimizi değiştirir mi? Maddi sebeplerden ötürü evliliğimizi mülakat maili aldıktan hemen sonra düşünüyoruz. Mülakatta bizim için olumsuzluk yaratır mı?

• ⭐⭐

@isotti Mülakat almış olduğunuz için submit tarihinin artık önemi kalmayacaktır. Mülakat maili sonrası ilgili konsolosluğa ulaşıp formunuzu açtırıp evlendiğinizi ve eşinizi eklemek istediğinizi belirmeniz gerekmekte. Add applicant seçeneği mülakat alan talihlilerde pasif hale geliyor buna yetkili konsolosluk oluyor bu sebeple attığınız mailde formunuzu açtırma sebebinizi ve eşinizi eklemek istediğinizi iyi açıklamalısınız.

• @achillesoag Cevaplarınız için çok teşekkürler, peki ds formunu açmamaları gibi bir ihtimal olabilir mi?

• ⭐⭐⭐

@isotti Hayır öyle bir ihtimal yok. Siz gereken açıklamayı yapan bir e-mail gönderin gerisi onlarda. Hayırlı olsun.

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba Ben 6 yıldır evliyim Amerika vatandaşıyla Türkiye ile evlendik ve zaman zaman geldim ve bu süre içerisinde hiç Green Card'a başvurmadım 2022'nin Haziran ayında giriş yaptım ve Ağustos ayında Green Card'a başvuruda bulunduk Her Şey ibrahim'de gitti ta ki benim eski evliliğime dayalı Mahkeme kararını istediklerine kadar ve diğer belgeler olsun işte evliliğimizin iyi niyetli olduğuna dair istedikleri belgeler fotoğraflar olsun falan vesaire Bu belgelerin çoğunu Biz tercüme ettik ama nasıl tecrübe ettik Online olarak tercüme ettik Yani bir yeminli tercümanın imzası falan yok ama baştan aşağı dört dörtlük bir tercüme ve bu Mahkeme kararını falan orijinalini ve tercüme edilmiş haline göndereceğiz Allah nasip ederse bu Aralık ayının sonunda göndereceğim mahkeme kararının tüm sayfalarını mı göndereceğim ya da ayrılığımı kanıtlayan sayfayı mı göndermem gerekiyor Bilgilerinizi paylaşmanızı Bekliyorum teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar,

Amerikan vatandaşıyla evliyim ve B2(turist) vizem var. Amerika'ya tatile gitmeyi düşünüyoruz. Beğenirsek yerleşmek için Amerika içindeyken green card'a başvuru yapmamda bir sakınca var mı? Yoksa türkiye'de dönüp buradan mı greencard'a başvuru yapmalıyım?

Amerika içinden başvuru yapmak için yardımcı olabilecek sayfa linkini de paylaşabilirseniz direkt oradan incelemeye devam edebilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |