Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ogzylmz Merhaba bu tamamen konsolosluk insiyatifinde yarattığı boş slotlara bağlı değişiyor tam olarak çıkarım yapabilmek için 1 ocak 2023 sonrası açıklanacak ceac verileri sonrasını beklemek gerekecektir.

• @tolgasatir @achillesoag cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ama sanirim iki türlü de oluyor söylediklerinize gore(Current olmadan da, olduktan sonra da). Acaba hangisi daha uygun ve dogru bir yol. Bu arada kendisinin submit tarihi 11 Mayıs ve excele kayıtlı.

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@MuRtY, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar,
    Greencard lottery kazanmis ve cn’si 31k da olan arkadasim adina bu soruyu soruyorum. Cevaplandirirsaniz mutlu olurum. Dosya tasimayi currenct olduktan sonra mı yoksa once mi yapmak dogru ve avantajli? Ayrica tecrubesi olan arkadaslar cevaplandirirsa sevinirim. Oturum izni olmadan da dosya tasinabilir mi?

Bu işin erbabı @gucarslan ancak bildiğim kadarı ile current olmadan dosyanı açtıramıyorsun yada taşıyamıyorsun, yani current olması işleme hazır hale gelmesi aslında mülakatı alabileceği anlamına gelmiyor, dolayısı ile current olmadan işlem yapamaz, DS260 formunu hangi tarihte göndermiş

• ⭐⭐

@ogzylmz
    Excel listesinde bulunanlara göre eğer yanlışım yoksa
    Ekim mülakat alanların toplamı 16 kişi
    Kasım mülakat alanların toplamı 30 kişi
    Ocak mülakat alanlar ise 14, 13, 12 olmak üzere toplam 39 kişi
    Küçük bir artış var. Bu daha da artacaktır diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@Serap-2 Excel listesinin toplam kazananlara oranının yaklaşık %50 olduğunu hesaba katarsak ortalama bu sayıların 2 katı kadar mülakat dağıtılmış olabilir. Geçmiş yıllar da gösteriyor ki ilk aylar az sayıda mülakatla başlayıp yaz aylarına doğru artarak devam ediyor. Sürecin en zor kısmı kazandığını öğrendikten sonra beklemek.

• Selamlar arkadaşlar herkese,

Ben de 27 ocak 2023 için mülakat aldım. Fakat AIS kaydı yaparken "Verilen Göçmen Vize durumu numarası randevu almaya hazır değildir. Ulusal Vize Merkezi'nden (NVC) veya Kentucky Konsolosluk Merkezi (KCC) bir randevu mektubu / e-posta almadıysanız, IV durumunuzu http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/nvc.html adresinden kontrol edebilirsiniz." sorunu yaşıyorum yardımcı olur musunuz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hypecorn32 yazdığınız adres açılmıyor

• @hypecorn32 aynı hatayı bende alıyorum sanırım daha erken olduğu için biraz daha beklicez

• ⭐⭐

@hypecorn32
    Safaride açılmıyor ama Chrome'da açıldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serap-2 teşekkürler ancak bu site genel bir site yani tüm amerika vize çeşitleri için bilgi verilen bir site green card özel bir site değildir.

• ⭐⭐

@ayvalik10
    Bilmiyorum ama siz sayfa açılmıyor dediniz, @sedat3459 ben de aynı hatayı alıyorum dedi o nedenle bir yardımım olur mu diye düşündüm.
    Umarım sorun her ne ise çözülür.

• @sedat3459 @hypecorn32 AIS kaydini mulakattan 1 hafta once yapsaniz olur.

• @gucarslan
    Hangi siteden alınıyor randevu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @MuRtY Dosya taşımayı current olmadan önce yaparsanız, KCC üzerinden oluyor. KCC genelde oturum ve DS260’ı açmayı talep ediyor.

Geçen seneye göre yazıyorum. Numaranız yayınlandıktan sonra sizi kabul edecek konsolosluk bulursanız taşıması daha kolay. Ya hiç bir şey istemiyorlar ya da ilgili ülkeye giriş damganızı vb. istiyorlar. Sonrasında dosya taşımayı kendileri yapıyor.

Fakat yazdığınız case no geç current olursa işlemi konsolosluk üzerinden yapmanıza vakit kalmayabilir. Buradaki vakitten kastım konsolosluklar belli bir sayıdan sonra dosya taşımaya cevap bile vermiyorlar. Sizden önce ilgili konsolosluğa çok dosya taşıyan olursa biraz sıkıntı olabilir.

• Merhaba
    3xxx sıradan bize de 6 ocak 2023 randevu verildi. Umarım herkese sıra gelir.
    Sağlık raporu randevusu alırken sistemde form dolduruluyor, yanlışlık yapmamak adına birkaç sorum olacak, yanıtlarsanız sevinirim
    1- Amerika' da kalacak adres bilgisini girin diyor, green card çıktığında buradan iletişime geçtiğimiz Turquoise Horizon' dan Elif hanım ile irtibata geçip onlarla anlaşmıştık, şimdi formu doldurduğumuz sırada girdiğimiz adresi mi girmemiz gerekli ?
    2- Case number girilmesi gerekli diyor burda case numberların başına ANK kodu eklenmeli mi ? Form altında eklenerek örnek verilmiş

Teşekkürler
    Sağlıcakla kalın

• ⭐⭐⭐

@cuneyt

Merhaba;

1. DS 260 doldururken verdiğiniz adresi gireceksiniz.

2. 2023EU ile başlayan case number gireceksiniz.

• @achillesoag selam, ceac verileri ne oluyor tam olarak?

• ⭐⭐⭐

@turkishcowboy

Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@gamefry Tabii şunu da dikkate almak gerekiyor şu anda süreç daha erken olduğu için geçen sene oturumsuz kabul eden ülkelerin hiç biri şu anda dosya transferini kabul etmiyor oturumsuz olarak. İlerleyen süreçte mayıs sonrası gibi sizlerin alabildiği oturumsuz mülakatlar alınabilecektir diye düşünüyorum bu senede

• Merhabalar Sevgili Yeşilkartforum ailesi 2023 kazananıyım dahaönce mülakat mail gelmedi ,lakin daha önceden ''ceac.state'' den kontrol ettıgım zaman dılımınde hep KCC gozukmekteydi şuan'' Ankara'' olarak güncellenmiş ama mülakat maili yok tarafımda halen tecrübeleriniz dayanarak ne yapmam gerekli yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 316
  • 296
  • 1468
  • 1235
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |