Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@yenihayaletadam Rica ederim hayırlı olsun

• @Sinan-Dayi, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba,

Bir yakinim sempozyum katilimi icin vizeye basvuruyu tamamladi, vize turu olarak B1 secti, 22 Kasimda mulakati var ve DS160 formunu yeni bir numarayla (eski numarayla girip retrieve yapmadan) tekrar guncelledi, bu konuda iki sorum var:

• Ilk doldurdugu DS160 formunu retrieve yaparak yeni form doldurmasi gerekiyor mu? Yoksa yeni aldigi numarada yaptigi guncelleme konsolosluk tarafindan gorulebilir mi?
    • DS160 formunu yeniden doldururken B1 yerine B1/B2 secmesi gerekir mi? B1 secince mulakatta dikkat etmesi gereken bir konu var mi?

Simdiden tesekkurler

Bu konuda yardimci olabilecek biri var mi?

• askerden muaf olanlar nereyi işaretleyecek 😕

• @yenihayaletadam

Ingilizce/Ingilizce karakterlerle yazmaniz gerekiyor.

DS-160_characters.png
    Kaynak

Kullanilacak tarayici konusunda da Sn @Serap-2 ve Sn @Programmer bahsettigi gibi Chrome tavsiye ediliyor.
    Safari ve Microsoft Edge resmi olarak desteklenmiyor.

DS-160_browser.png
    Kaynak

• @Sharm hocam ben ıngılızce karakterle turkce yazdım düzeltmeli mıyım o zaman

• @yenihayaletadam

Sirket adindan bahsediyorsunuz degil mi?

Ornegin sirketin adi "Özyağcılar" ise --> "Ozyagcilar"

Bu sekilde yazdiysaniz dogru yazmissiniz.

• @Sharm evet evet INSAAT MALZEMELERI yazdım mesela

• @Sinan-Dayi Merhaba. İlk sorunuza vakıf olduğum için hemen onu cevaplayayım. Biz de formu güncelledik ve güncellediğimiz Ds160 formunun çıktısını ve yeni confirmation sayfasının çıktısını alarak ilk vezneye geldiğimizde güncellediğimizi söylerek yeni çıktıları gösterdik. Onlar da sistemden direkt güncellediler zaten.

• B1/B2 den F1 geçiş süresi ortalama ne kadar sürmektedir?
    Ve örneğin B1/B2 vizesinden F1 geçiş de red verdikleri taktirde ülkeyi terk etmek gerekiyor. Tekrar daha sonra ABD ye giriş de b1/B2 bir problem teşkil eder mi?
    B1/B2 vizesi iptal olur mu?
    Son olarak eb3 başvurusu ABD den yapıp o arada statü değişikliği için B1/B2 den F1 e geçiş de red olduktan sonra ülkeyi terk etmemiz gerektiği için eb3 süreci tr den devam ediyor mu?

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam Doğru yapmışsınız. İngilizce çeviri yapmanıza gerek yok. Bu şekilde devam edin.

• @Programmer teşekkür ederim, bundan sonrası nasip artık

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam Rica ederim, dilerim vizenizi sorunsuz alırsınız.

• ⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

B1/B2 den F1 geçiş süresi ortalama ne kadar sürmektedir?
    Ve örneğin B1/B2 vizesinden F1 geçiş de red verdikleri taktirde ülkeyi terk etmek gerekiyor. Tekrar daha sonra ABD ye giriş de b1/B2 bir problem teşkil eder mi?
    Son olarak eb3 başvurusu ABD den yapıp o arada statü değişikliği için B1/B2 den F1 e geçiş de red olduktan sonra ülkeyi terk etmemiz gerektiği için eb3 süreci tr den devam ediyor mu?

B1/B2 göçmenlik amacı güdülmeyen geçici vizedir. F1 vizesi ise her ne kadar egitm amaçlı olsa da günün sonunda göçmenlik amacı gütmeniz normaldir. Eğer sponsor iş firması bulup eb3 ile green card almaya çalışırsanız mutlaka b1 ile girişiniz sorgulanır uscis görevlileri tarafından. DV kazananlarının bi kısmı da bu durumu denedi bazıları mülakatsız aldı bazıları da mülakatla aldı kartlarını. Tabi hiç belli olmayan bi durum çok ters birine denk gelirseniz iyice irdeleyebilir durumu. Ama eğer f1 üzerinden bu işi yaparsanız benim kanımca şansınız daha yüksek olur. Tabi bu bulduğunuz iş sponsoruna da baglı. Bu arada aos sürecine başladığınız zaman süreciniz pending olarak kalır diye biliyorum. Eb3 süreci türkiyedende yapılabilir evet ancak bekleme süreleri emin olun cok uzun olur. Ortalama 2 yıl süreniz varsa tabi ki deneyebilirsiniz

• Merhaba,

Merhaba, B1/B2 turist vizesi için ds160 forumunu istanbul seçerek doldurdum ve 10 Ağustos 2023 istanbul konsolosluğuna randevu aldım. Fakat biraz acelemiz olduğu için ve Ankara da çok daha yakın tarihlerde boşluklar olduğu için değiştirmek istiyorum. Bu değişiklik mümkün müdür? Çünkü ais ekranında tarih seçerken aşağıdaki gibi bir ibare var. Teşekkürler.

Lütfen başvuracağınız Konsolosluk Bölümü konumunu seçin. Aşağıda seçilen Konsolosluk Bölümü konumu, DS-160 formuna girilen Konsolosluk Bölümü konumuyla eşleşmelidir.

• @melih-savdert ara ara kontrol ederseniz erkene açılabiliyor bazen. Ben az önce bir ay öne çeken arkadaşımı gördüm. Ama tabi hala temmuz ayına alabiliyor

• @melih-savdert Evet mümkün Ankara'dan erken bir tarih bulursanız değişiklik yapabilirsiniz fakat yeniden Ankarayı seçerek DS160 doldurmanız gerekir.

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@mexido, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

B1/B2 den F1 geçiş süresi ortalama ne kadar sürmektedir?

B1/B2 göçmenlik amacı güdülmeyen geçici vizedir. F1 vizesi ise her ne kadar egitm amaçlı olsa da günün sonunda göçmenlik amacı gütmeniz normaldir. Eğer sponsor iş firması bulup eb3 ile green card almaya çalışırsanız mutlaka b1 ile girişiniz sorgulanır uscis görevlileri tarafından. DV kazananlarının bi kısmı da bu durumu denedi bazıları mülakatsız aldı bazıları da mülakatla aldı kartlarını. Tabi hiç belli olmayan bi durum çok ters birine denk gelirseniz iyice irdeleyebilir durumu. Ama eğer f1 üzerinden bu işi yaparsanız benim kanımca şansınız daha yüksek olur. Tabi bu bulduğunuz iş sponsoruna da baglı. Bu arada aos sürecine başladığınız zaman süreciniz pending olarak kalır diye biliyorum. Eb3 süreci türkiyedende yapılabilir evet ancak bekleme süreleri emin olun cok uzun olur. Ortalama 2 yıl süreniz varsa tabi ki deneyebilirsiniz

Tam net bir şey elde edemedim açıkçası oyuzden yinede teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• @melih-savdert Merhaba, benzer durumu birkac sayfa once ben de sormustum ve sonrasinda su baslikta cevabi bulmustum: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1453/ds160-formunu-mülakattan-önce-güncellemek-mümkün-mü/147?page=8

DS160'i sadece sehir degisikligi icin tekrar doldurmaniza gerek yok. Ben ailemin Istanbul'da Agustos olan randevusunu, Ankara'da Subat ayina kadar cekebildim. Ankara'da hala Istanbul'a gore birkac ay onceye randevu bulunabiliyor.

• Herkese merhaba.Aylardır bu forumun takipçisiyim.Aradığım bütün sorulara net cevaplar buldum.Yardımcı olan,desteklerini esirgemeyen forumda ki tüm paylaşımcılara öncelikle teşekkür etmek isterim.18 Kasım Cuma günü / Ankara / B2 mülakatımız vardı.Diğer arkadaşlara örnek amaçlı paylaşmak isterim.Ben(43)evliyim,kızım(21) üniversite 3.sınıf öğrenci ve diğer kızım (12) öğrenci ile birlikte Ankara Büyükelçiliğe giriş yaptık.12 yaşında ki kızım bahçede kaldı hem çanta ve telefonları ona bıraktık.14 yaş altının mülakata girme zorunluluğu yoktu çünkü.Diğer 21 yaşında ki kızımla güvenlik kontrollerinden geçip içeri girdik.Ds 160 formumuzu güncelleme yapmıştık.Çıktısını aldığımız yeni formu orada bulunan görevlilere verdik ve onlar güncel formu yenilediler.Sıra numarası alıp sıramızın gelmesini bekledik.Çok kalabalıktı.Hatta içimden bu ne herkes Amerikaya mı gitmeye çalışıyor diye geçirdim.Bizden önce ki mülakatları gözlemledim ve herkese aynı soruları sormadıklarını anladım.Yalnız dikkatimi çeken vize başvurusunda bulunan kişilerin nedense giyimine özen göstermemiş olması ve özgüvensiz oluşları oldu.Özgüvensiz,sanki bütün hayatı bu vizeye bağlıymış gibi,sorulan sorulara kelime kalabalığıyla,sözlerini uzatarak cevap verenlerin vizesi onaylanmadı.Orada bulunduğum süre içerisinde onay ve red oranları %50 yarı yarıyaydı diyebilirim.Bizim vizemiz onaylandı.Mülakatımız 5 dk. sürdü.Hiç bir evrak istenmedi bizden.Ben ısrarla davetiyemizi gösterdim.
    Sorular:
    Neden gidiyorsunuz?
    Cvp: Turistik ve arkadaş ziyareti
    Ne kadar kalacaksınız?
    Cvp:15 gün
    Eşiniz neden gelmiyor?
    Cvp:Kendi işyeri olduğu için kapatıp gelemiyor.
    Arkadaşınızla nereden tanışıyorsunuz?
    Cvp:İzmir Alsancakta komşumdu ve çok eski arkadaşız.Birbirimizi özledik.
    Bu kadardı başka hiç bir soru sorulmadı.Sürekli ekrana baktı.
    Vizeniz onaylandı dedi görevli,teşekkür ettik.Pasaportlarımızı aldı ve ayrıldık oradan.
    Hiç heyecan yapmadık açıkçası.Rahat davrandık.Özgüvenli ve abartmadan şık giyimliydik.Bilginize…Sevgilerimizle

Benzer Başlıklar

• 47
  • 22
  • 238
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |