Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @diclemre, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba, Lufthansa'dan 2 aktarma ile geleceğim gibi duruyor; Frankfurt ve Brugge aktarmalı. Tüm uçuşlar Lufthansa'ya ait. Kartım elinde olduğum için transit vize konusunda bir sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum ancak yine de sizlere danışmak istedim.

Anladigim kadari ile ABD-Frankfurt-Brugge-Turkiye gibi bir ucus planiniz var. Gecerli Schengen vizesi olmadan Avrupa icinde aktarma yapamazsiniz. Gecerli ABD vizesi size transit imkani saglar ama bu transit tek havalimani icin gecerlidir. Frankfurt-Brugge arasi ucus icin Schengen bolgesine girmeniz gerekir ve bu da vizeye tabiidir. Vizeniz yok ise ilk ucusa alinmadan no-show durumuna dusersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana şimdilik yapılmayacakmış

• @denizci10 evet güzel bir haber, zam haberinden sonra sosyal medyada ciddi bir tepki oldu, umursayacaklarını düşünmüyordum ama bu sefer işe yaradı sanırım

• Zama tepki gösterenlerin eline sağlık

@denizci10, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Muhtaradana şimdilik yapılmayacakmış

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana ocak 2023 de direkt 500 yapıp acısını çıkarırlar bence

• Yeşil pasaportunu çip sorunu sebebiyle kaşe ile uzatan vatandaşlarımız için uyarı ⚠

Bu durumda olan kişileri Yunanistan,Fransa nın ülkeye kabul etmediği haberleri geliyor (Almanya bu tip pasaportları kabul ettiğini açıklamış). Avrupa aktarmalı uçuşlarda uzatılmış yeşil pasaportun sorun olup olmadığı hakkında bilgi bulamadım.

Yeşil pasaportunda "kaşe ile uzatıldı" ifadesi bulunan ve geçerli göçmen veya göçmen olmayan Amerika vizesi olan kişilerin, bu tip sorunlar yaşamaması için seyahat veya aktarma yapacağı Avrupa bağlantılı uçuşlar için havayolu firması ve ilgili ülke kurumlarından daha net bilgiler almasını tavsiye ederiz

Bilgi alanlar lütfen bu başlıkta yazsın.

Screenshot_20221012-115713_Facebook.jpg

• Merhaba, Amerika tüm şehirleri için uçak biletleri çok yüksek.

• Merhaba arkadaşlar, 1 aralığa bilet alacağımTHY den yarı esnek bileti değiştirmek istersek ne kadar ceza öderiz?

• British Airways ile seyahat ederken kabine 1 adet mi yoksa 2 adet mi canta izni veriyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader bu linki buldum

Resmi site de aşağıdadır

https://www.britishairways.com/en-gb/information/baggage-essentials

• Merhabalar,

CDG Paris Charles de Gaulle veya Frankfurt aktarmalı New York-Türkiye bileti almayı düşünüyorum. Okuduğum site resmi siteleri mi emin değilim ama Türk vatandaşlarına aktarma için transit vize gerekiyor ancak istisna olarak Green Card'lılar veya ABD vizesi sahibi Türk vatandaşları transit vizesiz aktarma yapabiliyormuş. Bu aktarmaları son zamanlarda deneyimleyen oldu mu acaba? Malum artık Avrupa'ya vize konusunda Türk vatandaşlarına sıkıntı çıkarmaya başlamışlardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja Green kart varsa ya da fiziki kart yok pasaportta basılı olduğu için senden transit vize istenmez Green kart sonuçta senin Amerika da resmi yasal kayıtlı olduğunu gösteriyor ondan istenmez

• Merhabalar, forum üzerinden çok fazla konuda farklı farklı yararlar sağladım herkese çok teşekkür ediyorum. Bir soru da uçak bileti için sormak istiyorum.
    Ben İstanbul - Berlin uçuşumu Pegasus üzerinden aldım, ardından Berlin - Fort Lauderdale uçuşumu ise Norse Atlantic Airways firmasından aldım. İki sorum olacak:
    1- Schengen (transit) vizem olmadan Berlin'den (aynı havalimanından) geçiş yapmamda sıkıntı yaşar mıyım? Yakın tarihte sıkıntı yaşayan oldu mu? (f1 vizem var)
    2- Bileti oldukça uygun aldım ancak, bu bana uçuşlarda bagaj hakkı tanımıyor maalesef, yalnızca kabin bagajı hakkım var. Ben de bir kabin boy valiz aldım ve ölçüleri 55/35/23 ebatlarında. Bu firmalarda bu ebatlarda valizle kabine girmemde sıkıntı olur mu? (bu soruyu sorma nedenim özellikle Pegasus şirketinin 55/40/20 ebatlarında kabin valizi kabul etmesi/ diğer boyutları karşılıyor ancak 20 cm genişliği 23 santim bende, bu durumu idare edip yardımcı olurlar mı merak ediyorum?)

• @ayvalik10 teşekkürler.

• @ayvalik10 tesekkur ederim. Ben bu linke ulasmistim. Ancak linkte hand bag ve cabin bag olmak uzere iki canta tanimi yapilmis. Enteresan olani her ikisinde de 23 kg a kadar izin verilmis. Her ne kadar boyutlari normal baggage bag den kucuk olsa da acaba yanlis yazilmis olabilir mi diye suphelendim. O yuzden teyit almak icin foruma sordum.

• @hasbelkader

Handbag'in 23kg olmasi icin bu hacme/cantaya (18l) ne doldurmak gerekiyor acaba 🙂

Saniyorum "cabin ve handbag olarak kullandiginiz cantaniz/kucuk valiziniz 23kg agirligi kaldirabildigi ve siz de onlari tasiyabildiginiz (ayrica bas ustu dolaplara koyabildiginiz) surece agrliklari 23kg olabilir" demisler 😃

Screenshot 2022-11-13 at 11.26.44 PM.png

• @mhtdmr, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhabalar, forum üzerinden çok fazla konuda farklı farklı yararlar sağladım herkese çok teşekkür ediyorum. Bir soru da uçak bileti için sormak istiyorum.
    Ben İstanbul - Berlin uçuşumu Pegasus üzerinden aldım, ardından Berlin - Fort Lauderdale uçuşumu ise Norse Atlantic Airways firmasından aldım. İki sorum olacak:
    1- Schengen (transit) vizem olmadan Berlin'den (aynı havalimanından) geçiş yapmamda sıkıntı yaşar mıyım? Yakın tarihte sıkıntı yaşayan oldu mu? (f1 vizem var)
    2- Bileti oldukça uygun aldım ancak, bu bana uçuşlarda bagaj hakkı tanımıyor maalesef, yalnızca kabin bagajı hakkım var. Ben de bir kabin boy valiz aldım ve ölçüleri 55/35/23 ebatlarında. Bu firmalarda bu ebatlarda valizle kabine girmemde sıkıntı olur mu? (bu soruyu sorma nedenim özellikle Pegasus şirketinin 55/40/20 ebatlarında kabin valizi kabul etmesi/ diğer boyutları karşılıyor ancak 20 cm genişliği 23 santim bende, bu durumu idare edip yardımcı olurlar mı merak ediyorum?)

ABD vizesi aktarmalarda transit vize muafiyeti saglar. Siz 2 ayri ucus olarak biletinizi almissiniz anladigim kadariyla. Schengen vizesi olmadan ilk ucusunuza katilamazsiniz.

• @Sharm bana mantikli gelmiyor bu durum. Insallah check in de bir surprizle karsilasmam. Kabine 2 canta sokulabiliyor gibi hazirlik yapiyorum.

• @sigmoidalmammal ben kiwi.com üzerinden aktarmalı yazarak arama yaptım ve o siteden aldım. Bende site üzerinde tek uçuş gibi görünüyor ama tabi firmalar farklı. İki ayrı uçuş mu oluyor yoksa tek mi bilmiyorum ama? Böyle söylemeniz daha fazla kafamı karıştırdı. Ne yapmalıyım?

• Soruma başka tecrübesi olanlar da cevap verebilir mi rica etsem. Benim için oldukça önemli ve ACİL bir konu çünkü. Değiştirilemez bir biletim var ve eğer schengen vizesi alacaksam artık son günlerim başvuru için.

Benzer Başlıklar

• 16
  • 9
  • 11
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |