Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman değerli cevabınız için çok teşekkürler fakat master yaptığım için tecil hakkımı kullandım ne yazık ki. Görünen o ki aralık ayında randevu gelmez ise ya askere kayıt yaptırmam gerekiyor gibi duruyor.

• Herkese merhaba,
    Ne yazık ki hala aralık ayi mülakatları dagitilmadi, bülten de aciklanmadi. Sayfalar arası dolaşıp duran herkese bu konuda bol sabir diliyorum. Bu konu daha once soruldu mu bilmiyorum önceki sayfalarda arastirdim fakat göremedim, konuşulduysa kusura bakmayın. Çoğumuzun bebeklik aşı kartları kayıp ya da kayıtsız oldugundan oldugumuz aşıları kanıtlayamıyoruz. Saglik kontrolu oncesi istenen aşıları yaptırsak ve bunları sisteme kaydettirsek muayenede herhangi bir sorun cikiyor mu? Ya da aşıları tekrar yapıyorlar mi? Goruyorum ki sağlık muayenesinde yapılan aşılar dolar kuru uzerinden oldugundan oldukça pahalı, oncesinde yaptırıp gitmek daha doğru olur gibi ama tekrar yapılıyorsa çok gereksiz olacaktır. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?
    Cevaplar icin şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@mlsrdr, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba,
    Ne yazık ki hala aralık ayi mülakatları dagitilmadi, bülten de aciklanmadi. Sayfalar arası dolaşıp duran herkese bu konuda bol sabir diliyorum. Bu konu daha once soruldu mu bilmiyorum önceki sayfalarda arastirdim fakat göremedim, konuşulduysa kusura bakmayın. Çoğumuzun bebeklik aşı kartları kayıp ya da kayıtsız oldugundan oldugumuz aşıları kanıtlayamıyoruz. Saglik kontrolu oncesi istenen aşıları yaptırsak ve bunları sisteme kaydettirsek muayenede herhangi bir sorun cikiyor mu? Ya da aşıları tekrar yapıyorlar mi? Goruyorum ki sağlık muayenesinde yapılan aşılar dolar kuru uzerinden oldugundan oldukça pahalı, oncesinde yaptırıp gitmek daha doğru olur gibi ama tekrar yapılıyorsa çok gereksiz olacaktır. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?
    Cevaplar icin şimdiden teşekkürler.

Bu noktada kesin bir bilgi yok ancak bir kaç yorumda görmüştüm yaptırıp gittik ama gene de yaptılar, kimisine 2 kimisine 3 kimisine 4 aşı yapıyorlar neye göre yapıyorlar bilmiyoruz. Belki de bizim yaptırdığımız aşıları kendileri için yetersiz gördüklerinden kendi aşılarını yapıyorlardır sonuçta covid aşısında da gördüğümüz gibi her hastalık türü için bir çok marka aşı üretiyor gibi durumdan dolayı olabilir.

• ⭐⭐⭐

@mlsrdr Siz yaptırıp gitseniz bile aynı aşıyı tekrar yapmak Unganların kararına kalmış ve genelde tekrar yapıyorlar bu aşıları onun için hiç boşa toplamda 40-50dolar az ödeyeceksiniz diye uğraşmayın dışarda aşı yaptırmakla

• Arkadaslar su an amerikada eyelet secimleri oluyor visa bultenin aciklanmasi bu sebeble gecikmis olabilir

• ⭐⭐⭐

@tunci bu tarz işlerle dış işleri bakanlığı ilgilenir seçimlerle bi alakası olduğunu zannetmiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mlsrdr unganların sitesine bakarsanız, sağlık kontrolü öncesi hiçbir aşı yaptırmamanız gerektiği bilgisi yer alır. yaptırsanız dahi unganlar, size istedikleri aşıları tekrardan yapacaklar..

bu yüzden hiçbir aşı yaptırmayın (covid hariç) ve bu şekilde katılın muayeneye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tunci bülten aslında gecikmedi.
    son bir kaç bültendir erken açıklanması sizleri aldatmasın, normalde açıklanma tarihleri ayın 15 ~20'si arası olur. önümüzdeki hafta açıklanır diye düşünüyorum.

• @waterman askerlik durumu ile ilgili bir avukat ile görüştüm, vize konusunda asker kaçağı olmak hiçbir sıkıntı yaratmıyormuş. Avukatın dediğine göre eskiden sadece askerlik yapanlardan bu belge istenirken artık herkesten isteniyormuş. Sıkıntı çıkabilecek tek konu Türkiye Devleti'nin kişi hakkında yakalama kararı çıkarması olabilirmiş o da hemen olan bir sey değil 3 4 sene kacaksan ortaya çıkabilcecek bir durummuş. Bu tarz bir sıkıntı yaşayan arkadaşların bilgisine sunarım 🙂

• Yasaklı

Selam dostlar. Bu herkesin aldığını bahsettiği 1. tip, 2. tip mail olayı nedir? Bana gelip giden bir mail yok.

• ⭐⭐⭐

@Asher_Adler Dosya Sorgulama verdiğim linkte detaylar mevcut

• Merhaba dün Mülakat Maili aldım evraklarımı hazırlamam gerekiyor , sorum şu evrakların ingilisce tercümesine noter onayı yeterlimi yoksa apostil damgasıdamı gerekiyor? ve birde bana özelden yardımcı ola bilecek birileri varmı (Azerbaycan vatandaşıyım) evraklarla ilgili ?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@tommy Excelden gördüğüm kadarıyla Tiflisde mülakata gireceksiniz, istenilen belgeleri sitesinden kontrol edebilirsiniz çünkü ankaraya göre değişiklik gösterebiliyor evraklar diğer konsolosluklarda. Ayrıca forumda Tiflis olarak arama yaparsanız geçmiş deneyimler varsa denk gelebilirsiniz. Bir kaç gün önceden evrak listesinide mail aldı ankaradan girecek arkadaşlarımız tiflis konsolosluğuda evrak listesini gönderebilir size.

Ayrıca excellde güncellenebilmesi için lütfen mail aldığınız tarihi, mülakat tarihini iletebilir misiniz

• @Emre-Kurtulmuş Evrak Listesini nasıl alıcam? yardımcı ola bilirmisiniz

mülakat maili: 11.11.2022
    Mülakat tarihi: 06.12.2022

• ⭐⭐⭐

@tommy https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/TBL-Tbilisi.html bu linkten Tiflise ait bilgilere ulaşabilirsiniz, Tiflis konsolosluğu mülakatınıza yakın zaten size tekrar teyit etmeniz için mail gönderebilir, ankara o şekilde yaptı. Arkadaşlarımızın bir talebi olmadı konsolosluk direk mail attı mülakat tarihine 1 hafta filan kala

• @Emre-Kurtulmuş çok teşekkürler

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Yusuf-Allak mülakat aldıktan sonra ilgili konsolosluğa mail atıp formunuzu açmalarını talep edin ve formunuzu düzeltip tekrar submit edin. eğer buna cevap alamazsanız - ki %90 alacaksınız - mülakatta evrak teslime derken bunu belirtin ve düzeltmelerini isteyin.

Teşekürler uğur bey

• Dv 2023 talihlisiyim arkadaşlar sorularım var pek anlamadım
    1 ds 260 formunu doldurduktan sonra bi onay maili gelmişti ondan sonra hiç bir mail evrak talebi gelmedi sıram 25000 birsey kccye evrak göndermem gerekiyor mu
    2 abd de adresini girdiğim kişi bana kalacak yer ve iş konusunda yardımcı olacağını söylemişti mülakat tarihim geldiği zaman konsolosluğa bununla ilgili bir belge götürmem gerekiyor mu ve öyle tanıdık biri olma durumunda bankada 10000 dolar göstermem gerekiyor mu yani o kadar büyük miktarda para göstermem gerekiyor mu

• @Yılmaz-Yılmaz önce sağlıklı cevap alabilmek için sürecinizi imzaya taşıyın yardımcı olunacaktır excell ve telegram grupları için kayıt yaptırmayı unutmayın
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |