Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Teşekkür ederim cevabınız için. Söylediğiniz gibi olmasını umuyorum. 🙏🏻

• @gucarslan ve @kmlcbi61 cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu site bu süreçte kendimi yalnız hissetmememi sağladı. Umarım herkes yakında vizesini alır.

• selamlar 64 günlük ap sürecim bu gün tamamlandı bekleyenlere bol şans diliyorum.

• Herkese merhaba arkadaşlar bu gün itibari ile pasaportum elime ulaştı ap sürecinde burdan bilgisini ve desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ederim umarım ap bekleyen herkes en kısa ve sorunsuz bir şekilde olumlu sonuç alır

• ⭐⭐⭐

@hakankar Hayırlı olsun.

• Merhaba
    Vize mülakatından sonra apye kaldığımı söylediler pasaportumu ve ap kağıdını mülakatta verdiler ve mail geliceğini doldurup göndermemi ve endişe etmememi söyledi 2 hafta sürer dedi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek öncelikle bunun normal bir prosedür olduğunu unutmayın 🙂
    hangi vize türünde mülakata girdiniz acaba?
    bir de gelecek maildeki dökümana bu başlığın ilk iletisinde ulaşabilirsiniz. şimdiden doldurup gelir gelmez gönderin..

• F2 vize yenileme sirasinda AP ye takildim. 5 Agustos dan beri bekliyorum. 10 Kasimda dosyamda guncelleme olmus ancak sonrasinda bir gelisme veya bilgilendirme olmadi. Guncelleme ne anlama geliyor olabilir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burcu-1 ceac'daki güncellemeler başvuru dosyanızın konsolosluk görevlisi tarafından incelendiğini gösterir.
    dosyanıza her giriş çıkış ve inceleme, ceac'a güncelleme olarak yansır.
    bu elbette iyi bir şey, umarım kısa zamanda sonuç alırsınız.

• @gucarslan Dv 2023 olarak girdim
    Ds5535 formunu kasım 3te doldurup gönderdim kasım 8te istenen forum ulaşmıştır ve idari işlem devam etmektedir diye mail geldi.En fazla ne kadar sürer acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek anladım. sizden ricam lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    AP sürelerinin belirli bir süresi yoktur genelde ama DV'de bu durum 30 eylül ile sınırlıdır. bu yüzden AP süreciniz bir hafta sonra da, 1 ay sonra da, 30 eylül 2023'te de çözümlenebilir.
    sabırla beklemelisiniz.. bol şans.

• @gucarslan Teşekkür ederim cevabınız için.
    IV status checkte dün ve bugün update olmuş iyiye mi işaret bir de case statuste need info demesi normal mi?

• @gucarslan Iv status checkte sorgulama yaptığımda case status need info diyor update dün ve bugün güncellenmişti bunlar iyiye mi işaret? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek aslında ceac'dan kastım, konsolosluk sitesind ki kısım değill 🙂
    ilk olarka hangi vize türünde olduğunuzu bilmediğim için CEAC dedim. normalde statünüzü en sağlıklı kontrol edebileceğiniz yer bu sitedir;

ancak dv için bu site 1 ocak sonrası aktif olacağından şuan size bilgi veremez.
    konsolosluk sitesindeki kızım ne yazık ki çok geç güncellenir, bu yüzden oradan değil de tavsiyem mail gelmesini bekleyin.

• Merhaba arkadaşlar,
    Benim sürecim nihayet tamamlandı. Forumda bİlgilendirme olarak kalması amacıyla sürecimi detaylı yazıyorum.
    3 Mart tarihinde vize görüşmesine girip onaylandı denilerek ayrılmıştım.
    Daha sonra pasaportumu aldığımda idari işleme kaldığımı öğrendim. 14 Mart’ta soru formunu mail attım süreç 28 Ekim de sonuçlandı. Vizemin basılması bir hafta sürdü. J1 vize türü ile bir yıllığına turizm alanında çalışmak için başvuru yapmıştım.
    Umarım benim kadar beklemeden herkesin vize durumu olumlu sonuçlanır. Herkese sabır diliyorum.

• @gucarslan Merhaba abicim
    Benim gibi mülakata girip apye kalan var mı 2023 talihlileri içinde?
    (Pasaportumu ve ap kağıdını mülakatta vermişti 3 kasımda)30 eylülü bulan örnek var mı geçmişte?

• ⭐⭐⭐

@Hormek, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

@gucarslan Merhaba abicim
    Benim gibi mülakata girip apye kalan var mı 2023 talihlileri içinde?
    (Pasaportumu ve ap kağıdını mülakatta vermişti 3 kasımda)30 eylülü bulan örnek var mı geçmişte?

Evet süreç 30 eylüle kadar uzayabilir. Veya hiç bir zaman sonuçlanmayabilir de ama genelde sonu mutlu bitiyor.

• Cuma günü pasaportları gönderdim. Salı günü ulaşmış. Bu gün CEAC 'te güncelleme ile Refused ten Administrative Processing e değişmiş.

• ⭐⭐⭐

@Yuksel-Celik, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

Cuma günü pasaportları gönderdim. Salı günü ulaşmış. Bu gün CEAC 'te güncelleme ile Refused ten Administrative Processing e değişmiş.

Suan Şükran bayramından dolayı ve hafta sonunun araya girmesinden dolayı 3 4 güne issued olur

• Merhabalar, en güncel yazışmalar burda olmasından dolayı , sizlerin fikirlerini almak isterim.
    11 Agustos 2021’de F1 mülakattımda AP sürecine girdim.Tam olarak 15 ay süren AP sürecimin tamamlandığına dair mail aldım ve pasaportumu istediler. Gönderdim ve 2 hafta oldu pasaportumu geri beklerken , bugün bir mail aldım ve ‘’vize sürecinizi tamamlamak için, başka bir görüşmeye ihtiyacımız var , Randevu alınız denildi ve evraklarım postaya verildi. ‘’ beynim yandı açıkcası , olumsuz demenin başka bir tonu mudur ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |