Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@NINJAKEMAL davetiyenin hiçbir etkisi olmuyor. Hatta sizin durumunuzda cok daha şüphe çekiyor.

• arkadaşlar merhabalar 2023 talihlisiyim forumu yeni keşfettim emeği geçen herkese teşekkürler, an itibariyle 383 sayfa var ve hepsini okuyamadım benzer sorular sorulduysa kusura bakmayın şimdiden numaram 8000 lerde daha randevu günü gelmedi. 3 tane sorum var toplamda;

1. 2020 yılında üni son sınıfta 3 ay italyada erasmus yaptım. formu doldururken adrese italyadaki adresi ve eğitim kısmına da universiteyi eklemedim bu düzeltilmesi gereken bir sorun mudur?

2. ds 260 ı formu doldurup submit ettikten(12.05) sonra 14.06 tarihinde işimden ayrıldım doğal olarak formda çalışıyor gözükmeme rağmen şu sıralar çalışmıyorum aralık 2022 ya da occak 2023 de işe farklı bir kurumda farklı bir pozisyonda başlayacağım bunu düzeltmek gerekir mi? bir diğer sıkıntıda şu işe başlamadan önce yapmam gereken şeylerden biri 7.11.2022 ile başlayan haftada ikametgahımı değiştirmek ancak ikametgahımı değiştirdiğim adreste kalmayacağım, formda belirttiğim ve yaşamaya devam ettiğim adreste kalacağım. aralık ocak gibi işe başlayınca ikametgahımı tekrar yaşadığım adrese alacağım. bu durum sıkıntı yaratır mı ikametgahını değiştirme ya da değiştiriyorsa da formda kaldığın adresi değil ikametgahını yaz der misiniz?

3. sorum da şu ilk 20 sayfayı inceledim, çoğu cevapta formu sonra değiştirirsiniz, mülakat günü alın öyle değiştirin gibi cevaplar görüyorum ancak internette araştırınca ds2660 submit edildikten sonra değiştirilemez diyor? formu değiştirmek nasıl oluyor acaba ve ilk 2 sorumdaki değişiklikleri ne zaman yapmalıyım? şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@anlcn Öncelikle sürecinize hakim olabilmeniz açısından Sayılarla DV2023 konu başlığınızı da incelemenizi öneririm. Şu an cutoff içerisinde değilsiniz randevu gelmemesi normal onun içinde endişeniz olmasın. Cutoff vs gibi terimleri de ilettiğim konu başlığından öğrenebilirsiniz.

Sorularınıza gelirsek öncelikle şunu belirteyim DS260 formunu açtırıp güncelletebilirsiniz fakat çok önemli hatalar olmadığı sürece bunu yapmanıza gerek yok gerekli düzeltmeyi mülakat sırasında da belirtebilirsiniz. Hangi durumlarda açtırıp güncellemeniz gerekir derseniz formu doldurduktan sonra evlenme, boşanma, çocuk olması veya evliyken bekar olarak yazılmak vs gibi büyük hatalar için açtırabilirsiniz öbür türlü küçük hatalarda gerek yok. Ama açtıracağınız zamanda kesinlikle öncelikle mülakat almayı bekleyin mülakat aldıktan sonra form açtırma işlemini yaparsınız daha öncesinde kesinlikle açtırmayın

1)Bunu mülakat anında belirtip güncelleyebilirsiniz, çok büyük bir sorun değil

1. Önemli olan formu doldururken bilgilerinizin güncel olması formu doldurduktan sonra iş değiştirebilirsiniz, adresinizi değiştirebilirsiniz, yurtdışına gidebilirsiniz bunlar için formu açtırmanıza gerek yok

2. yukarıda zaten uzunca anlattım ama kısa şekilde söylemek gerekirse açtırmak isterseniz formunuzu kesinlikle mülakat aldıktan sonra açtırın daha öncesinde açtırmayın, formunuzu açtırmak için KCC ile iletişime geçmeniz gerekiyor mail atarak

• @Muhtaradana yok buradan değil .messengerden yazdı.Sadece isim ve soy ismi vardı. zaten engelledim ve sildim.

• ⭐⭐⭐

@anlcn, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar merhabalar 2023 talihlisiyim forumu yeni keşfettim emeği geçen herkese teşekkürler, an itibariyle 383 sayfa var ve hepsini okuyamadım benzer sorular sorulduysa kusura bakmayın şimdiden numaram 8000 lerde daha randevu günü gelmedi. 3 tane sorum var toplamda;

1. 2020 yılında üni son sınıfta 3 ay italyada erasmus yaptım. formu doldururken adrese italyadaki adresi ve eğitim kısmına da universiteyi eklemedim bu düzeltilmesi gereken bir sorun mudur?

2. ds 260 ı formu doldurup submit ettikten(12.05) sonra 14.06 tarihinde işimden ayrıldım doğal olarak formda çalışıyor gözükmeme rağmen şu sıralar çalışmıyorum aralık 2022 ya da occak 2023 de işe farklı bir kurumda farklı bir pozisyonda başlayacağım bunu düzeltmek gerekir mi? bir diğer sıkıntıda şu işe başlamadan önce yapmam gereken şeylerden biri 7.11.2022 ile başlayan haftada ikametgahımı değiştirmek ancak ikametgahımı değiştirdiğim adreste kalmayacağım, formda belirttiğim ve yaşamaya devam ettiğim adreste kalacağım. aralık ocak gibi işe başlayınca ikametgahımı tekrar yaşadığım adrese alacağım. bu durum sıkıntı yaratır mı ikametgahını değiştirme ya da değiştiriyorsa da formda kaldığın adresi değil ikametgahını yaz der misiniz?

3. sorum da şu ilk 20 sayfayı inceledim, çoğu cevapta formu sonra değiştirirsiniz, mülakat günü alın öyle değiştirin gibi cevaplar görüyorum ancak internette araştırınca ds2660 submit edildikten sonra değiştirilemez diyor? formu değiştirmek nasıl oluyor acaba ve ilk 2 sorumdaki değişiklikleri ne zaman yapmalıyım? şimdiden teşekkürler

Bahsettiğiniz şeyler için DS260 formunu açtırmanızı tavsiye etmeyiz arkadaşın da söylediği gibi, DS260 dosyası açılınca anladığım kadarıyla ilk defa göndermiş gibi tarihiniz güncelleniyor ve bu yüzden geçen sene mülakat alamayanlar oldu, DS260 doldururken geçerli veri ne ise o gönderdikten sonra olanlar için sorumlu tutulmazsınız çünkü kanıtlayabilirsiniz form gönderme anında doğru bilgiyi girdiğinizi. Bence hiç kurcalamayın mülakatta gerekli bilgiyi iletirsiniz ki muhtemelen sorulmaz bile

• @Emre-Kurtulmuş @tolgasatir cevaplar için teşekkürler, dediğiniz sayfayı da inceleyeceğim.

• Henuz daha Aralik ayi mulakatlari dagiltilmadi mi?

• ⭐⭐⭐

@MySea Maalesef dağıtılmadı henüz, umarım daha fazla gecikmeden dağıtım olur bu hafta.

• Aralık için umudum kalmadı artık. Galiba es geçtiler. Ocak için geçen seneki Mart gibi toplu bir mülakat verirlerse sorun yok ama.

• @Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@MySea Maalesef dağıtılmadı henüz, umarım daha fazla gecikmeden dağıtım olur bu hafta.

Diğer ülke konsoloslukları aralık mülakatlarını dağıttı mı peki, genel bir gecikme durumu mu acaba?

• Bu ileti silindi!

• @bgurcan Emin misiniz? Cut-off olmadan 4. tip alınmıyordu.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@dytmelek

Evet dağıtım yapan ülkeler oldu, ama geçen sene Aralık mülakatları 16 Kasım’da dağıtılmıştı.

Henüz geç değil, umudumuz var ✌🇺🇸

• @Erkan-Gürsoy umarım bu hafta içinde yüksek sayıda toplu mülakat dağıtımı olur 🙏🏻🙏🏻 biz de sizlerden gelecek güzel haberleri beklemedeyiz 👍🏻

• ⭐⭐⭐

@dytmelek

Teşekkürler güzel dilekleriniz için, umarım bol sayıda mülakat verilir ve herkes hayallerine biraz daha yaklaşır.

• ⭐⭐⭐

Şu mülakatlar dağıtılmadıkça sizin adınıza ben geriliyorum resmen 😞 inşallah bir an önce mülakat maillerinizi alırsınız

• @Erkan-Gürsoy birşey sormak istiyorum aralık mülakatları derken cut off içindeki 6100 e kadar olan ve hala mülakat alamayan kişilerden mi bahsediliyor? eğer böyleyse çok yavaş değil mi ? bu sene yaklaşık 40-41 bin kişiye çıktığı için sonlardaki kişiler için mülakat alamama ihtimali doğuyor 😞

• ⭐⭐⭐

@ogzylmz Merhaba, evet 6100'e kadar olan kişilerden bahsediliyor, şu anda 3500'e kadar mülakat dağıtımı oldu ve Aralık için henüz mülakat verilmedi, global olarak bakarsak yavaş ilerliyor diyebiliriz.

Yüksek cn ya da düşük cn mülakat alamaz diye bir şey diyemeyiz, geçen sene submit tarihine göre ilerledi süreç, 27K erken submit mülakat alırken 3K geç submit alamadı.

Aralık mülakatı dağıtılırsa daha net olacak her şey.

• Arkadaşlar selamlar, 2023 talihlisi olarak 2024 için de başvuru yapabiliyorum değil mi, farklı bir süreç ilerliyor mu yoksa klasik çekiliş başvurusu mu dolduracağım.
    Çok teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |