Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@attonefal yanlış yapmamışsınız KKTC içinde cyprus seçeneğini seçebilirsiniz

• @senamd

Başvuru yaptıysanız artık yapacak da bir şey yok. O yüzden dert edinmeyin derim. Başvurmadıysanız yeni fotoğrafla başvurun içiniz rahat etsin.

Oynama yapmayın diye verdikleri örnek fotoğraf çok ekstrem.

alt text

Adamın kafasını traşlamışlar resmen ve görünüyor kesildiği. Yani çok belli.

Bizim kazandığımız fotoğraflarda da oynamışlardı. Aramızda fotoğrafçı varsa onları tenzih ederek söylüyorum bu arkadaşlar pek laf anlamıyor. Kaç fotoğrafçıya gidip "abi oynamadan direkt ver" dediysem de mutlaka arkaplanı kestiler, kalan saç tanelerini de sildiler. En son yine o şekilde oynanmış fotoğrafla başvurduk ve kazandık.

Yani AI ya da bazı araçlar kullanarak arkaplan silinmiş mi falan diye kontrol edilmiyor belli ki. Fotoğrafa bakan kişi "bununla oynanmış" diyor sanırım. Bakınca anlaşılmıyorsa sorun yok demektir.

• @ahmet_ Ahmet bey mail tipiniz ne zaman 3. tip e döndü ? Salı günü benim 2. tipti bugun 3. tip e dönmüş

• @tohma31
    17 Ekim ilk defa 2. tip aldım ve 2 Kasım 3. tip oldu. (Çok sık sorguladım.)

Sizinki de 2 Kasım'dan önce dönmüştür ama geç sorguladığınız için haberiniz yeni oldu.

Edit: Pardon bu Salı mı 2. tipti? Ben de Çarşamba aldım. 17:40'da. Siz de benden saatler önce almış olmanız lazım.

• @ahmet_ bende 5 ekimde 2. tip almıştım 1 kasımdada 2. tipti demek birden işlemişlerki dün 3. tip e dönmüşüz

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   çakıl çakıl 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 

• Merhabalar;
    Öncelikle az önce pasaportumun PTT ye teslim edildiği mesajı almış bulunuyorum. Umarım herkes en hızlısından bu sevince ulaşır.

Şimdi benim sürecimde aklımda olan plan aşağıdaki gibi.

Öncelikle 6 ay geçerliliği olan sağlık raporumu ilk giriş için sonuna kadar kullanmak istiyorum. 29 Nisan 2022 ye kadar amerikaya giderek ilk önce Green card basım sürecini başlatmak istiyorum. Sonrasında ise kesin gidişe hazırlık için dönüş yapacağız. Ortalama 15-20 gün kalabileceğim. Sonrasında ise 6 ayı geçmeyen bir süre ile tekrar ziyaret yaparak Türkiye'deki işimi ve eşimin işini kesin gidişi için hazırlayacağız. 6 ay ara ile iki kere giriş çıkış yaparak hem sağlık raporumun 6 ay süresini ve sonrasında 1 yıllık vizenin süresini kullanmış olacağım bu planlama ile. Kafamdaki soruları ise aşağıdaki gibi daha net iletmek istedim.

1. Uzun süreli shengen vizem var. ilk girişimde shengen ülkerlerinden aktarmalı gitmemde bir sorun olur mu?
    2. İlk gidişim 15 gün süre ile sınırlı olarak sadece greencard basımına yönelik olacak. Sonrasında 6 ayda bir giriş çıkış yaparak 1 yıllık vizemi direk uçuşlarda kullanabilir miyim?
    3. İlk gidişimde 15 gün kalarak Green card basımını gerçekleştirmek ve sonrasında fiziken belirttiğim adrese ulaşmasını sağlayarak, arkadaşımın bana kargo ile göndermesini isteyeceğim. Sonraki ziyaretlerimde girişimi 6 ay içinde kalacak şekilde Green card ile yapabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

• ⭐⭐⭐

@gorkemarda1907 hayırlı olsun öncelikle.

1- evet aktarmalı uçuşu kullanabilirsiniz.

2- 6 ayı sürekli geçirmemeye çalışın cbp görevlileri tarafından sorgulanmaya alınabilirsiniz her giriş risk içerir.

3- eşiniz neden vize alamadı? Veya aldı mı vizesini ben okuduğum kadarı ile almadı olarak algıladım. F2A süreci ile mi vize almayı planlıyorsunuz? Ülkeye giriş yaptığınız an statünüz perm resident olucak. Bu süreçte tekrar konsolosluktan eşiniz için vize talep edemeyebilirsiniz bilginize

• @gorkemarda1907, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar;
    Öncelikle az önce pasaportumun PTT ye teslim edildiği mesajı almış bulunuyorum. Umarım herkes en hızlısından bu sevince ulaşır.

Şimdi benim sürecimde aklımda olan plan aşağıdaki gibi.

Öncelikle 6 ay geçerliliği olan sağlık raporumu ilk giriş için sonuna kadar kullanmak istiyorum. 29 Nisan 2022 ye kadar amerikaya giderek ilk önce Green card basım sürecini başlatmak istiyorum. Sonrasında ise kesin gidişe hazırlık için dönüş yapacağız. Ortalama 15-20 gün kalabileceğim. Sonrasında ise 6 ayı geçmeyen bir süre ile tekrar ziyaret yaparak Türkiye'deki işimi ve eşimin işini kesin gidişi için hazırlayacağız. 6 ay ara ile iki kere giriş çıkış yaparak hem sağlık raporumun 6 ay süresini ve sonrasında 1 yıllık vizenin süresini kullanmış olacağım bu planlama ile. Kafamdaki soruları ise aşağıdaki gibi daha net iletmek istedim.

1. Uzun süreli shengen vizem var. ilk girişimde shengen ülkerlerinden aktarmalı gitmemde bir sorun olur mu?
    2. İlk gidişim 15 gün süre ile sınırlı olarak sadece greencard basımına yönelik olacak. Sonrasında 6 ayda bir giriş çıkış yaparak 1 yıllık vizemi direk uçuşlarda kullanabilir miyim?
    3. İlk gidişimde 15 gün kalarak Green card basımını gerçekleştirmek ve sonrasında fiziken belirttiğim adrese ulaşmasını sağlayarak, arkadaşımın bana kargo ile göndermesini isteyeceğim. Sonraki ziyaretlerimde girişimi 6 ay içinde kalacak şekilde Green card ile yapabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

Öncelikle hayırlı olsun.sorularınızın cevaplarını arkadaş vermiş. Bizim öğrenmek istediğimiz sizden mülakat esnasında ne gibi soruların sorulduğu?

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan Mülakat esnasındaki yaşananlar için DV2023 Mülakat Deneyimleri konu başlığını inceleyebilirsiniz

• Arkadaşlar selamlar
    başıma bir olay geldi sizlerle paylaşmak istedim.
    kaç gün önce biri bana mesaj attı. Messengerdan sana mülakat gelmemesinin sebebini biliyorum diye. Yardımcı olmamı istiyorsan fotonu ve bazı bilgilerini yollaman
    lazım dedi.ve ismimizde biliyordu. Buna benzer durumlarla karşılaştınız mı?
    Sadece paylaşmak istedim.

• @Figen Merhaba Figen hanım, ben DV2023 talihlisiyim. Şuan kendi vizemle Amerikadayım. Henüz bana mülakat için mail falan gelmedi. Buradan statü değişikliği yapabilirsiniz demişsiniz. Size iki sorum olacak; birincisi mülakat randevusu gelmeden burdan yani Amerikada statü değişikliği yapabiliyormuyum? İkinci sorum ise, ben burdan statü değişikliği yaptığımda Türkiyede olan kızım nasıl yapacak. Çünkü çekiliş sonrası doldurduğumuz formda ikimiz birlikte Amerikaya geleceğiz diye belirtmiştim. Yani ben burdan statü değişikliği yapsam, kızım Türkiyede statü değişikliğini yapabilecekmi? Bu onun için sorun olurmu? Şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar, Merhaba benim bir sorum olacak. ABD'de yaşayan bir tanıdıgımız var Greencard lottery'i kazandıgımı söylediğimde çok sevindi ve her türlü desteği verebileceğini söyledi. Benim de aklıma direkt AOS geldi. Fakat güncel olarak herhangi bir ABD ya da Schengen vizem yok. Şimdi sorum şu, acaba Schengen'de olduğu gibi bana istek atsa Turist vizesi alsam ardından 3 ay sonra Öğrenci vizesine geçsem AOS yapsam olur mu? Yoksa nasıl bir yol izlemeliyim, ABD'de yaşayan akrabam bana en fazla nasıl bir destek olabilir?DS260 formunu doldurduğum için büyük ihtimalle RED yerim gibi fakat DS260 formunu vize görüşmesinin öncesinde '' Unlock '' ettirsem yine de RED yeme olasılığım var mı? Sonuçta DS260 formunda sadece bizimle alakalı nerede yaşadığımız ismimiz ve soyismimiz var TC Kimlik No'muz yok, Benim olup olmadığım nerden anlaşılıyor? Yani uzun lafın kısası başınızı şişirmeden, AOS yapabilmem için ABD'deki akrabamın yardımıyla da nasıl bir yol izlemeliyim?

• @waterman oncelikle cevaplariniz icin tesekkur ederim. Sanirim yanlis anlasildim. Esimde benimle birlikte greencard vizesini aldi. Onun ile birlikte gidecegiz. Onun ve benim islerimizi kesin sureli gidis icin hazirlamak icin bu plani isletmek istiyoruz.

• @cemalerhan Merhaba, greencard mulakat deneyimleri kisminda tecrubelerimi paylasmistim. Kisaca belirmek gerekirse; hangi eyalete gidecegim, neden o eyaleti sectigim ve hangi meslegi yapacagim sorulmustu.

• @volkan62 Mülakat gelmemesinin sebebini siz de biliyorsunuz zaten. Cut off içinde değilsiniz.

Tuzağa benziyor, itibar etmezdim.

• @volkan62 bahsettiğiniz mesajı ve atan kişinin bilgilerini özelden bize yazın. Eğer forum kullanıcılarına zarar verecek bir çaba içindeyse forum ve sosyal medya kanallarından uzaklaştıralım

• @Mustafa-4

Sorularınıza daha net ve doğru cevaplar gelmesi için aşağıdaki görseldeki gibi imza kısmınızı doldurun lütfen, nasıl yapacağınız aşağıdaki linkte anlatılıyor⬇

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

1. Birincisi mülakat randevusu gelmeden burdan yani Amerikada statü değişikliği yapabiliyormuyum?

-son yayınlanan bültende cut-off içerisinde iseniz Aos işlemlerine başlayabilirsiniz

Cut-off, bülten vb. dv ile ilgili terimlerin anlamını ve güncel bülten ile ilgili bilgiler için aşağıdaki başlığı takip edebilirsiniz ⬇

Sayılarla DV2023 https://yesilkartforum.com/forum/post/274157

1. Ben burdan statü değişikliği yaptığımda Türkiyede olan kızım nasıl yapacak

Kızınızın geçerli turist vizesi veya başka bir göçmen olmayan vizesi varsa sizinle birlikte Aos yapabilir. Ya da siz Amerikada Aos kızınız ise bu Türkiyede Cp(Consular processing/konsoloslukta vize mülakatı) yaparak vizesini alabilir.

Aos ile daha fazla bilgi almak için aşağıdaki başlığı kullanabilirsiniz ⬇

AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak https://yesilkartforum.com/forum/post/180

• @NINJAKEMAL ds260 formunuzu hiç bir zaman açtırmayın, bir değişiklik yaptıracaksanız mülakat tarihi aldıktan sonra konsolosluğa ulaşabilirsiniz.

Turist vizesi almakla ilgili sorularınızı aşağıdaki başlıkta⬇

(B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ https://yesilkartforum.com/forum/post/139

Aos ile ilgili sorularınızı ise bu başlıkta sorabilirsiniz ⬇

AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak https://yesilkartforum.com/forum/post/180

Süreçte bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@volkan62 İtibar etmeyin kesinlikle, excel listesi herkese açık olduğu için muhtemelen oradan bulmuştur sizi.

Henüz cut off içinde değilsiniz, mülakat gelmemesi doğal bir durum zaten.

• @Muhtaradana Teşekkür ederim cevabınız için,çok sağolun. Okudum fakat aklıma şu takıldı, acaba Schengen vizesi alırken olduğu gibi ABD vizesinde de akrabam-tanıdığım davetiye yollasa(?) Greencard DS260 formu gönderdiğim ve otomatikman göçmen niyetli olduğumdan acaba davetiye göstermem, Turist vizesi başvurumda RED yememin önüne geçer mi? Ya da bunun dışında herhangi izleyebileceğim bir yöntem var mıdır?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   achillesoag achillesoag 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |