Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mehmet-Ali-ASOĞLU Yanlis hatirlamiyorsam ben Ptesi gorusmeye girmistim cuma elimdeydi pasaport. Epey hizlilar.

• @denizci10 çok iddialı olmuş hocam nokta atış zaman olarak☺

• @Mehmet-Ali-ASOĞLU rica ederim. Sistemde İssued oldugu zaman size gün icinde pttden mesaj gelecektir

• @lbsryts benim cumadan beri issued ama halen mesaj gelmedi.

• ⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Ali-ASOĞLU genel olarak öyle oluyor. benim danışanlarımı takip ediyorum. Issued yazdığı zaman akşam 19.00 dan sonra PTT den mesaj geliyor.

• @kugutex, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@lbsryts benim cumadan beri issued ama halen mesaj gelmedi.
    Allah allah, arayıp sorun isterseniz cünkü numaraya mesaj geliyor. Numaranizi yanlıs yazmıs olma ihtimaliniz var mi veya bize hem email hemde mesaj geldi emailinizi de bi kontrol edin isterseniz. Ben nisan ayinda aldıgımda da ptt ile sorun yasadım ilcedeki ptt müdürü arayıp sorgulatti kontrolunu sagladı

• Bır sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim, kendi adıma ds160 formunu doldurdum (henüz göndermedim). Eşim için ayrı form dolduracak mıyız, dolduracaksak nasıl dolduracağız?
    Benim formumda sadece eşimin ad, soyad, doğum yeri ve tarihi, adres bilgisi istedi.

• Boş pasaport ile vize almak imkansız mı sizce ve balkan turu +1 schengen vizesi yeterli olur mu

• ⭐⭐⭐⭐

@birisi eğer eşiniz için de vize alınacaksa evet eşiniz için de ds160 doldurmalısınız. Aynı sizin gibi sıfırdan açıp tüm bilgileri girmeniz lazım tek tek.

• ⭐⭐⭐⭐

@Celenlii balkan turu ve schengen vizesi sadece ihtimali artırır kesinlik kazandırmaz. diğer kriterler de önemli.

• @denizci10 cevabın için çok teşekkür ederim, peki öyle yapınca randevu tarihi farklı olmayacak mı? Aynı tarihe nasıl randevu alacağız?

• ⭐⭐⭐⭐

@birisi hayır AIS den randevu alırken önce siz kendi bilgilerinizi gireceksiniz sonra da Başvuru Sahibi Ekle diyerek eşinizin bilgilerini gireceksiniz. Böylece aynı anda randevu alıp aynı anda görüşmeye girebilirsiniz.

• @denizci10 tamam yardımın için çok teşekkür ederim. Bir sorum olursa tekrar yazarım.

• @denizci10 vize durumum issued olarak güncellenmiş hocam dün akşam itibariyle

• ⭐⭐⭐⭐

@birisi kolay gelsin

• @denizci10 üstad çok teşekkür ederim, sana da kolay gelsin.

• Merhaba, bende bu vizeye başvuru yaptım ama şöyle bir sorun var ben şubat ayında formu doldurdum ama vizem aralıkta. Başvuru formunu doldururken ağustos 2022 de gideceğimi belirttim, bu bir sorun teşkil eder mi formu nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum. Ayrıca aynı şekilde geçtiğimiz günlerde Almanya ve Bulgaristan'da bulundum ama başvuru formunda son 5 yıl içinde yurtdışına çıkmadığımı söylemiştim(formu doldururken öyleydi)şimdi durum değişti yine aynı şekilde formu güncellemem gerekiyor mudur ya da mülakat sırasında vize memuruna durumu anlatsam sorun çözülür mü ? Şimdiden teşekkürler.

• @lbsryts Merhaba... 21 Ekim'de başvurduğum b1 b2 turistik vize görüşmesinde vize memuru pasaportumu aldı ve bana mavi form vermişti.?! Bugün 1 Kasım ceac den kontrol yaptım ve "Approved" Onaylı olmuş! Ne anlama geliyor acaba?

• Herkese merhabalar. Daha önce 2011 ve 2014 yıllarında ABD'ye turistik olarak gittim, ikisinde de 1 ay kaldım ve döndüm. 24 yaşındayım ve 2014 yılında almış olduğum 10 yıllık ABD vizem ABD'ye giriş-çıkış yaptığım eski pasaportumda duruyor ancak 2021 yılında soyadımı bazı ailevi sebeplerden dolayı yasal yolla değiştirdim(evlilik değil) Yeni soyadımla yeni pasaport çıkarttım, sanırım mülakata gitmem gerekiyor. Lise mezuniyetimden sonra hemen aile şirketinde çalışmaya başladım geçtiğimiz temmuz ayında şirkette müdür pozisyonuna geçtim ve aktif olarak inşaat şirketinde işveren pozisyonundayım. Nasıl bir yol izlemem gerekli tecrübeli kişilerden yardım almak isterim. Kolayca vizem yenilenebilir mi yoksa reddedilme ihtimali var mıdır? Herkese teşekkür ediyorum şimdiden. Dipnot olarak bekar, erkeğim.

• ⭐⭐⭐

@0xjersey reddedilme ihtimali her zaman var. Pasaportunuz duruyorsa vizeniz hala geçerlidir görevlilere soyismi değişikliğinin mahkeme kararının İngilizceye çevrilmiş halini gösterirseniz anlayış karsılayacaklarını düşünüyorum. Ds160 doldurup gereken adımları tamamladığınız zaman mektupla vize yenileme yapıp yapamayacağınız sistemden görünür

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |