Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman afk kalıp aynı anda atmışım sizinle sanki öyle görünüyor kentucky saati tam 12 oluyor o zaman

• Bekliyoruz bugün.umarım gelir

• İnşallah bol mülakat gelir. Beklemek zormuş.

• 21:00 gibi gönderirler Aralık Mülakatlarını...

• Galiba bugün de göndermediler

• @aslanamca sessiz olmalarını sevmiyorum

• @Muhtaradana sıfır lobi yazınca twitterdan bann atılıyor anlamadım

• Arkadaşlar merhabalar herkese,

Dosya numaram gördüğünüz gibi current olmaya yakın,tahminen 1-2 ay içerisinde current olacağım. Ama korkum DS-Submit tarihim.

Dolayısıyla dosya taşımak için bazı araştırmalar yapmaya başladım. Aklımda 2 yöntem var ;

1. Avusturalya'ya en az 6 aylık dil programı ile gidip oturum alıp sürece orada devam etmek. Bu süreç yaklaşık 2-3 ay sürmekte ve ben 2-3 ay içerisinde Current olacağım diye tahmin ediyorum. Current olduktan sonra dosya taşıma talebimin onaylanması o ülkedeki USA konsolosluğunun insiyatifinde olduğunu biliyorum. Benim sorum şu ; Avustralya'ya current olduktan sonra dosya talebi yapanlara red verildiğine denk geldiniz mi ?
    2. Dubai'deki arkadaşımın aracılığıyla orada bana iş bulması ve akabinde oturum alıp sürece orada devam etmek. Aynı sorum burası için de geçerli.

Dubai ve Avustralya'ya current olduktan sonra oturum alıp dosya transferi taleplerine olumsuz geri dönüş yapıldığına denk geldiniz mi ?

Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐

@editargem, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhabalar herkese,

Dosya numaram gördüğünüz gibi current olmaya yakın,tahminen 1-2 ay içerisinde current olacağım. Ama korkum DS-Submit tarihim.

Dolayısıyla dosya taşımak için bazı araştırmalar yapmaya başladım. Aklımda 2 yöntem var ;

1. Avusturalya'ya en az 6 aylık dil programı ile gidip oturum alıp sürece orada devam etmek. Bu süreç yaklaşık 2-3 ay sürmekte ve ben 2-3 ay içerisinde Current olacağım diye tahmin ediyorum. Current olduktan sonra dosya taşıma talebimin onaylanması o ülkedeki USA konsolosluğunun insiyatifinde olduğunu biliyorum. Benim sorum şu ; Avustralya'ya current olduktan sonra dosya talebi yapanlara red verildiğine denk geldiniz mi ?
    2. Dubai'deki arkadaşımın aracılığıyla orada bana iş bulması ve akabinde oturum alıp sürece orada devam etmek. Aynı sorum burası için de geçerli.

Dubai ve Avustralya'ya current olduktan sonra oturum alıp dosya transferi taleplerine olumsuz geri dönüş yapıldığına denk geldiniz mi ?

Teşekkürler şimdiden.

Merhaba DV2022 Mülakat deneyimlerini okudunuz mu ?

orda çok fazla dosya taşıma örneği var ve gördüğüm kadarı ile sizinkinden daha pratik yöntemlerdi , barbados hindistan gibi örnekler var bence ordaki yorumları bir gözden geçirin.

ayrıca bence biraz daha sabredin mülakatlar çok yeni başladı ve 30 Eylüle kadar sürecek, gördüğüm kadarı ile de DS260 form gönderim tarihiniz 05.06.2022 çok geç sayılmaz. @gucarslan daha iyi bir bilgi verebilir belki ama şuan çok aceleci davranmayın bence

• ⭐⭐⭐

@editargem birde size tavsiyem girmediyseniz telegram grubuna giriş yapın, adminler size bu konu da yardımcı olacaktır nasıl gireceğinizi bilmiyor iseniz. orda da daha detaylı sorular sorup daha fazla içinizi rahatlatabilirsiniz.

• Excel nerden ulasabiliyoruz

• @editargem Benim de submit tarihim biraz geç. Marttan önce current olamayız gibi geliyor. Suudi Arabistanda ikametim var ancak asıl talihli eşim. Ona da ikamet aldıracağız eğer süreç umduğumuz gibi gitmez ise

• ⭐⭐⭐

@murat-cengiz

Aşağıdaki başlığın ilk sayfasından ulaşabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları?page=1

DV 2023 tallihlisi iseniz lütfen süreci imzanıza taşıyın.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 

• @editargem forumun arama kısmına dosya taşımak istediğiniz ülkenin adını yazıp önceki deneyimleri okuyabilirsiniz.gecmis yılların excellerinde o ülkelerde mülakata girmiş dv kazanan var mı bakabilirsiniz.bir yandan araştırmalarınızı yapıp aksiyon belirlerken bir yandan süreci takip edip submit date mi baz alınacak.kacı baz alınacak önünüzde kaç cn var bakıp Ankara'dan mülakat alma ihtimali değerlendirebilirsiniz

• @Emre-Birand emre bey demin yazdığım yorum sizin için de geçerlidir

• Merhaba, excel talep formunu doldurdum. Telegrama ekleyebilir misiniz? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@halilkoca Merhaba, güvenlik ayarlarınızdan gruba eklenme ayarını aktif edin lütfen. Bu başlığın ilk sayfasında nasıl aktif edeceğinizi görebilirsiniz

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@halilkoca Merhaba, güvenlik ayarlarınızdan gruba eklenme ayarını aktif edin lütfen. Bu başlığın ilk sayfasında nasıl aktif edeceğinizi görebilirsiniz

Grup ayarlarını herkes olarak işaretledim. Tekrardan teşekkürler.

• @editargem Dubai konsolosluğuna 3 kere mail attım oraya taşınmayı düşünüyorum oturum alırsam mülakat verirmisiniz diye herhangi bir dönüş yapmadılar. Current olduktan sonra dosya taşımak konsolosluğun insiyatifinde olduğu için o ülkenin konsolosluğunun göstereceği reaksiyon çok önemli. current olmadan taşıyıp oturum alabilecek vaktiniz varsa dubaiyi deneyin derim. Avustralya için bişey diyemem daha önce mülakata girmiş arkadaşlar vardı ama dosyalarını öncedenmi current olduktan sonramı taşıdılar bilmiyorum. Siz en iyiisi konsolosluklara şimdiden mail atın iş için geleceğinizi oturum alacağınızı ve öyle olursa mülakat alabilirmiyim gibi sorular sorun verecekleri cevaba göre hareket edersiniz

• @tohma31 Dubai konsoloslugu DV mulakati yapmiyordu. Degistiyse bilemiyorum ama UAE icin Abu Dhabi DV mulakati yapiyordu. Bu arada Abu Dhabi, Iran kazananlari icin belirlenmis konsolosluklardan biri.

Benzer Başlıklar

• 4861
  • 6431
  • 116
  • 145
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |