Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tohma31 merhaba Karadağ' da dğil de Sırbistan da şirket kurulumu yaparak almayı planlıyorum.

• @burcugulsn cut-off içinde olmadan konsolosluk kcc ye yönlendirecektir ama bu şekilde cevap verseler bile konsoloslukla şimdiden iletişime geçmenizin bir sakıncası yok. Siz zaten kcc ile iletişime geçeceksiniz ama konsolosluktanda talep edin onlar sizi yönlendirecektir.Dosya transferinde erken talepte bulunanlara bile zamanı geldiğinde öncelik verebilirler belli olmaz. DV2022 de bazı konsoloslukların aylar önce kendilerine gönderilmiş e-mailleri değerlendirerek dosya transferlerini kabul ettiğini biliyoruz, hatta o günlerde reddedip daha sonra kabul ettiği vakalarda var.Kcc ye dosya sorgusunda ne tip e-mail aldığınıza bakmadan transferdeki iki ayağa(KCC-konsolosluk) birden e-mail atmak faydalı olabilir. Yanlış bir işlem yapıyorsanızda bırakın onlar bizi yönlendirsin,biz şansımızı denemekle bir şey kaybetmeyiz, süreçte bol şans.

• @Muhtaradana cok teşekkürler ☺

• @Muhtaradana peki eşim ve 11 yaşında ki kızım içinde oturum gerekiyor mu , asıl talihli benim

• @burcugulsn bu soruyu dosya transferi yapmak istediğiniz konsolosluğa sormalısınız. Ama şöyle bir şey not eklemek istiyorum "dosya transferi için o ülkede yasal sakin/ikamet sahibi ya da uzun süreli vize sahibi olmak lazım" bilgisi bir ayet değil. Bunun gerçekte böyle olmadığı DV2022 döneminde yaşananlardan iyice anlaşılmıştır diye düşünüyorum.Neyi merak ediyorsanız konsolosluğa sormaktan çekinmeyelim,Ankara gibi ketum değilse çok fazla bekletmeden cevaplıyorlar

• @burcugulsn asıl talihli siz olduğunuz için ve türk vatandaşları sırbistana vizesiz seyahat edebildiği için eşiniz ve çocuğunuz için oturum gerekmemektedir, sonuçta sizi mülakata çağıracaklar ve onlarda sizin kontejyanınızdan mülakata girecekler

• @gucarslan Uğur bey tekrar merhaba 🙂 Sırbistan dan eşim ve kızım adına da ( asıl talihli benim ) oturum izni almam gerekiyor mu diye Sırbistan Konsolosluğuna yazı yazacağım. Nasıl bir formatta olmalı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcugulsn asıl talihlinin oturum izni varsa ailesinin oturum izninin olmasına gerek yok, yeter ki o ülkeye seyahat edebilsinler.

illa atıp soracağım diyorsanız da;
    ad-soyad
    cn
    doğum tarihi ekleyerek durumu kısaca sorun, böyle bir mailin formatı olmaz zaten.

• @gucarslan harika haber teşekkür ederim 🙂

• @gucarslan Merhaba, gucarslan bey acaba Ankara yeni mülakatlar dağıttı mı?

• ⭐⭐

@aslanamca Merhaba ekim ayında ankara için mülakat maili alan arkadaşımız henüz yok. Sizde excel listesine Buradan Katılarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

• Globolde bazı ülkelere mülakat dağıtıldı sanırım, bizde bir gelişme var mı?

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana

Henüz bir gelişme yok, ama bugün için umudumuz var. Herkes heyecan ile bekliyor.

• ⭐⭐

@Muhtaradana Ankara ilk 2 dağıtımda hep son mülakat dağıtan konsolosluk oldu globalde haberleri aldık 2-3 gün sonra dağıttı mülakatları. 1 haftadır ara ara globalde mülakat haberleri alıyoruz umarım güzel bir sayıda mülakat gelir bugun.

• Merhaba, iki çocuğum abd vatandaşı eşim ve ben değiliz. Green card başvurusunda çocuk bilgisine ne yazmam gerekir?

• ⭐⭐⭐

@mthin816 Sorunuzu ilgili grupta sorunuz lütfen. DV24 Sohbet Odası

• Umarım bugün mülakat dağıtılır 🙂

• Merhaba dv2024 için GreenCard'a başvuru yaparken biyometrik fotoğraf yerine yanlışlıkla vesikalık fotoğraf yükledim ve tekrar başvuru yapmak istiyorum. Ne yapmam lazım?

• ⭐⭐⭐

Tr saati ile 19 gibi mi dağıtılıyor peki? Konuyu takipteyim 🙂

• Mülakat maili gelirse cut-off dakilere saat 19:00 da mı gelecek? Geçmiş mülakat alanlara baktığımda sanki öyle yanlışım varsa düzeltin.

Benzer Başlıklar

• 238
  • 19
  • 2
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |