Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@bycanertk, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba;
    Günlerdir araştırdığım halde net olarak cevaba ulaşamadığım için son çare olarak buraya yazıyorum ve artık olmayacağına kanaat getirirsem green card mevzusu benim için sona erecek...Sorum şu ki; ben 2019 yılında boşanma davası açtım ve boşanma davası nafaka, mal paylaşımı vs vs konuları yüzünden şu anda istinaf mahkemesinde. ilk mahkeme boşanmamıza karar verdi ancak (Nüfusta hala evliyim) yani boşanma tamamlanmadı. Bunun bilincindeyim. Mesele şu ki, evliyi işaretlesem kağıt üstünde eşim gözüken kişinin bende fotoğrafı yok. Aşkım fotoğraf çekilde bana ver Green Card la ABD'ye gitmeye çalışıyorum deme şansım da yok 9 senedir hiç görmedim. E şimdi nasıl olacak ? boşanana kadar Green Card işi iptal. Bir şekilde ikna et falan demeyin 9 senedir görmedim nerede olduğunu ve ne yaptığını bilmiyorum. Legally Seperated bölümünü inceledim. bu seçenek Türkiye'de yok sadece ABD de var yazmışlar. ABD vatandaşları green carda neden başvursun ki demekki ABD dışı ülkelerde var ki seçenek olarak adamlar koymuş bunu. Neyse, eşlerin yasal olarak ayrı yaşadığı nafaka, mal paylaşımı gibi düzenlemelerin neticelendirilmeye çalışıldığı süreçtir diyor. Bana sanki Boşanma davası resmi olarak açılan eşleri kastediyor gibi geldi. Çünkü, Evlilik birliğinin temelinden sarsılması esaslı açılan boşanma davalarında eşlerin yasal olarak birlikte yaşaması mümkün değildir ve velayet, nafaka, tazminat gibi süreçlerin yönetildiği süreçtir. Legally Seperated, Boşanma davasının açıldığı ve eşlerin aynı evde yaşamadığı nafaka vs süreçlerin çözüme bağlanmaya çalışıldığı süreyi ifade ediyor olabilir mi? Yani daha bunun yargıtayı vs vs var bir fotosu yok diye yıllarca green card a başvuramamak bana biraz pasaportu olmayan başvuramaz dönemlerini hatırlattı. Nasıl ki Pasaportu olmaması başvurmaya engel olmadıysa. Boşanma davası açılmış ve eşlerin ayrı yaşadığı süreçte, eşinin fotosunu alamadığı için başvuramama engel olmamalı. O yüzden Legally Seperated bu durum içinmiş gibime geldi. Var mı benzer durumu yaşayan?

Mahkeme sureci devam ediyorsa bosanma kesinlesmemis demektir, bu durumda resmen hala evlisiniz. Evli olarak secip, esinizin bilgilerini de forma yazin. Esinizin cok eski de olsa, fotograftan taninamiyor da olsa bir fotosunu koyarak basvuru yapabilirsiniz. Hatta en kotu dugun/nisan zamanlarindan fotolari ayarlayabilirsiniz. Zaten kendisi Green Card almayacagi ve surece devam etmeyecegi icin fotografinin hicbir onemi olmayacak. Siz, kendiniz icin uygun bir foto yukleyin, yeterlidir.

https://yesilkartforum.com/forum/post/311854

Surada gelen cevaplara ilave olarak soyle bir sey belirteyim... Mahkeme surecinin bosanma kararinin kesin olup olmadigini su sekilde de net olarak anlayabilirsiniz. Eger elinizdeki kararlarla nufus mudurlugune gittiginizde nufus bilgilerinizi guncellerlerse yasal olarak "bosanmis" goruneceksiniz ve tum sorun cozulecek, eger nufus mudurlugu bu belge yeterli degil derse (ki sizin anlattiklarinizdan benim anladigim bu) o durumda resmen hala evlisiniz ve mahkeme sureci devam ediyor demektir.

• Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim. Biz formu doldururken adres line kısmına e-mail adresimi yazmışım ama alttaki ilçe il vs bilgiler doğru bu bir problem yaratır mı direk elenirmiyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Korhan-0, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim. Biz formu doldururken adres line kısmına e-mail adresimi yazmışım ama alttaki ilçe il vs bilgiler doğru bu bir problem yaratır mı direk elenirmiyim?

direkt elenmezsiniz, secilirseniz DS-260 formunda duzeltirsiniz; ama orada posta adresiniz soruluyor, e-posta degil, bilginize.

• @crazycells teşekkür ederim hocam içime su serpildi çok endişeliydim

• @crazycells anlıyorum teşekkür ederim ama ben eşimle sadece 5 ay aynı evde kaldım. dolayısıyla fotosu eski de olsa yok hiç bir şey yok. Legally seperated diyip başvrdum. zaten elenirim. Maksat şansımı denemekti.

• F2A vize surecine baslayacak biri icin Greencard cekilisine de katilmak sorun olur mu @crazycells ?

• fotoğraf konusunda yardımcı olabilecek varmı acaba yanlış yere yazmıyorumdur umarım

• @yasinbey Hangi konuda takılıyorsunuz? detay verirmisiniz

• @UgurOral özelden yazıyorum fotoyu nasıl 600x600 ayarlıycam foto uygun mu anlamadımda biliyorsanız özelden yazayım mı

• @yasinbey yazın yardımcı olmaya çalışayım

• @Muhtaradana , @crazycells cok tesekkur ederim.

• Greencart başvurusu yapacağım 2 oğlum var ikiside 21 yaş üstü çocuk sayısını 0 mı yazacağım yada onlarıda mı ekleyeceğim başvuru formuna.

• Dostlar selamlar, birkaç sorum olacak.

Buralarda yeniyim kusura bakmayın. 21 yaşındayım. Green Card'a başvurmak istiyorum.

( Yaşım biraz küçük biliyorum fakat çıkma olasılığı düşük olduğu için şimdiden başvurmaya başlayayım diye düşündüm. Önümüzdeki yıllarda, ne zaman çıkarsa.)

İlk başvurum olacak.
    Türkiye'de üniversiteye yeni başlayacağım.

Sorularım:

1. Olası bir durumda Green Card çıktığında mülakatı geçtiğimi varsayarsak, Türkiye'de üniversite okuduğum için sürekli olarak Amerika'da kalmam mümkün değil.
      Ama 6 ayda bir gir-çık yapabilirim. (5 yıl boyunca)

2. 6 ayda, 1 yılda gir-çık yaparak 5 yıl boyunca, böyle yaptığımda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

3. Green Card'a sahip olduğumuzda herhangi bir işe giremeyeceğimden dolayı, işe girmek zorunlu mu?

4. Green Card'a sahip olup, tam vatandaşlığa geçtikden sonra göçmenlik statüm düşüyor mu?

5. Aslında amacım 5 yıl boyunca (üniversiteyi bitirene kadar) gir-çık yaparak vatandaşlık alıp sonrasında orada kalmak.

Birazcık yeniyim, kusura bakmayın. Araştırmaya devam ediyorum. Bana bu sorularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@5september5, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

F2A vize surecine baslayacak biri icin Greencard cekilisine de katilmak sorun olur mu @crazycells ?

sorun olmaz, henuz Green Card veya gocmen vize almadiysaniz basvuru yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasinbey, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@UgurOral özelden yazıyorum fotoyu nasıl 600x600 ayarlıycam foto uygun mu anlamadımda biliyorsanız özelden yazayım mı

su basligi da incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/232/green-card-çekilişi-için-evde-nasıl-fotoğraf-çekilir/

su siteden ayarlayabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mine197171, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Greencart başvurusu yapacağım 2 oğlum var ikiside 21 yaş üstü çocuk sayısını 0 mı yazacağım yada onlarıda mı ekleyeceğim başvuru formuna.

21 yas ustuyse cocuk olarak sayilmiyorlar, o nedenle 0 olarak yazacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-C, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dostlar selamlar, birkaç sorum olacak.

Buralarda yeniyim kusura bakmayın. 21 yaşındayım. Green Card'a başvurmak istiyorum.

( Yaşım biraz küçük biliyorum fakat çıkma olasılığı düşük olduğu için şimdiden başvurmaya başlayayım diye düşündüm. Önümüzdeki yıllarda, ne zaman çıkarsa.)

İlk başvurum olacak.
    Türkiye'de üniversiteye yeni başlayacağım.

Sorularım:

1. Olası bir durumda Green Card çıktığında mülakatı geçtiğimi varsayarsak, Türkiye'de üniversite okuduğum için sürekli olarak Amerika'da kalmam mümkün değil.
      Ama 6 ayda bir gir-çık yapabilirim. (5 yıl boyunca)

2. 6 ayda, 1 yılda gir-çık yaparak 5 yıl boyunca, böyle yaptığımda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

3. Green Card'a sahip olduğumuzda herhangi bir işe giremeyeceğimden dolayı, işe girmek zorunlu mu?

4. Green Card'a sahip olup, tam vatandaşlığa geçtikden sonra göçmenlik statüm düşüyor mu?

5. Aslında amacım 5 yıl boyunca (üniversiteyi bitirene kadar) gir-çık yaparak vatandaşlık alıp sonrasında orada kalmak.

Birazcık yeniyim, kusura bakmayın. Araştırmaya devam ediyorum. Bana bu sorularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Teşekkürler,

1. ABD'ye girdikten sonra re-entry permit almalisiniz, bu sekilde 2 yil ABD disinda kalabilirsiniz, bunu 2 kere 2 yillik alabilirsiniz, dolayisiyla 4 yil bu sekilde ABD disinda kalabilirsiniz, ama sonrasinda ABD'ye yerlesmeniz gerekir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

1. Hayir, Green Card'i bu sekilde turist vizesi gibi kullanmamalisiniz.

Su basligi incelemelisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/

1. Calisip para kazanmadan nasil yasamayi dusunuyorsunuz? alternatifin ne oldugunu tam anlayamadim...

2. evet, o durumda vatandas oluyorsunuz.

3. ABD'ye yerlesmeyi dusundugunuz surece sorun yok, biraz gecikmeli de olsa (universiteyi bahane ederek) ABD'ye yerlesebilirsiniz. 2 kere re-entry permit yapip sonrasinda ABD'ye yerlesirseniz sorun cozulmus olur kanimca...

• Arkadaşlar merhaba. Doğum Yeri kısmını direkt kimlikte yazdığı gibi mi dolduracağız? Benim kimlikte KONAK yazıyor İl yazmıyor yani. Ama yönergede City yazın yazıyor. KONAK mı yazayım yoksa IZMIR mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Adak konak yazabilirsin sonuçta bu bilgiyi teyit için kazandığın zaman evrak götüreceksin ondan orada ne yazıyorsa o şekilde yazarsın bu yazılar hayati hatalar değil elenmezsin

• @ayvalik10 Anladım.Çok teşekkür ederim bilgi için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |