Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐

Merhabalar cr1 uscis aşaması için dijital resim yüklemek için fotoğrafın ölçüsü ne olmalıydı ? Bilgisi olan var mı biyometrik olan resim

• We recognize the importance of family-based immigration. Wait times for immigrant visa interviews are almost back to pre-pandemic levels. The pandemic-induced backlog is down 25% and we are working hard to reduce all global visa interview wait times.

Bugün resmi olarak bunu paylaştılar. Sanırım süreçleri normale döndürecekler yakında

• @emirgenco bildiğim kadarıyla biometrik istemiyor. Gittiğiniz fotoğrafçıya abd vize ölçülerinde diye belirtirseniz onlar zaten biliyor ve o ölçülerde email adresinize gönderiyorlar direk kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐

@ecom teşekkür ederim. O kadar sancılı süreçler ki bildiğimiz cevaplara bile emin olamıyoruz bu yüzden tekrar sormak istiyorum
    Teşekkür ederim

• Bizde 8 aydir bekliyoruz nisan ayının 4unde basvurnuz incelemeye alinmistir uscis tarafindan diye bir mail aldik o qun buqun hala bir gelisme yok beklemeye devam heralde yapilacak birsey yok diye düşünüyorum

• @MyLife-0 malesef beklemekten başka yapacağınız birşey yok bu süreçte. Önünüzde uzuun bir bekleyiş var daha. Benim 1 ay sonra 2 sene olacak başvuralı. Onay aldık fakat randevu bekliyoruz nerdeyse 2 aydır düşünün yani.. Demek istediğim çok zor ama beklemekten başka çaremiz yok. Tez zamanda sonuçlanır dilerm ki 🙏🏽

• @emirgenco rica ederim en iyisini yapıyorsunuz sorarak. Hata payını düşürüyorsunuz. Kolaylıklar diliyorum.

• Merhaba idari işlemlere kalıp. Tekrarında onaylanan ve ya herhangi bir haber alan oldu mu acaba . Hazirandan bu yana bekliyorum ve en ufak haber yok. Dosyayada en son 22 temmuzda bakmışlar ceac ta da herhangi bir hareketlilik yok. Baya stres yapıyor insan böyle oldukça.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar, 13 Mayıs’ta I-130 belgemizi göndermiştik-Nebraska’da görünüyor. 10 yıllık evliyiz 5 yaşında bir kızımız var. Yaklaşık 4,5 ay oldu başvuru yapalı ancak herhangi bir gelişme yok. Yazan tek bilgi bu aşağıdaki🙇🏻♀️ Normal bir durum değil mi?
    İşlemler dijitale döndüğü için hızlanır diye umutlanmıştım açıkçası, ama olmuyor sanırım:(
    ‘ Case Is Being Actively Reviewed By USCIS
    As of May 13, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number *********** Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.’

Bu arada adres degisikligi iznim de yok su anda.

• 4.5 ay çok iyimser bir süre. @ahsenas ortalama 7.5-8 ay sürüyor ancak Nebraska sizin için şans olmuş. Çok daha kısa sürede onay alabilirsiniz.

• @ekdodo bencede @ahsenas çok şanslısınız yeni başvurmuşsunuz birde nebraskaya düşmeniz ballı kaymak olmuş bizden önce gidersiniz üzülmeye hacet yok bende bende 6 yıllık evliyim 3 yaşında kızım var gerçi kategoriniz F2A mı IR-1 mi bilmiyorum ikisinden de olsa nebraskanın süreleri böyle devam ederse erken onaylarınız gelir inşallah en kısa zmandada bekleyenlerin hepsine gelirse eşlerimize kavuşuruz AMİNNNNN.

• NVC'ye proof of US domicile belgeleri yüklerken bank statement yükledik ancak sadece temmuz-ağustos arasını gösteren bir belge alabiliyoruz bank of america'dan. Bu yeterli olur mu yoksa nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz?

• @ekdodo bu olumlu yorumunuz icin tesekkur ederim:) insallah hic birimizinki yipratici bir sekilde uzamaz🌸

• @yasmin982 Amin insallah 🌸

• @ekdodo merhaba, Bank statement olarak ben sadece hesap açtığımı gösteren ilk statementi yükledim, kabul oldu. Siz tabii başka Proof of domicile gösteren belgeleri de yüklüyorsunuz di mi? Sadece bank statement yeterli olmayabilir.

• @Handan başka ne yüklediniz siz? Biz şu an sadece bank statement yükledik. Bir de eşimin pay slipleri yüklü.

• @hzlinan Ooo gerçekten çok uzun bir süreçmiş neyse ki ben cok odaklanmadigimdan pek sorun olmuyor ne zaman cikarsa dusuncesiyle basvurduk.Neyse ki surecin sonuna gelmis gibisiniz dilerim hersey yolunda gider ve biran önce bu bekleyis olumlu sonuclanir

• ⭐⭐

@ekdodo nebraska yada california hepsi 10.5 gösteriyor neye göre 7 buçuk ay dediniz online başvurudan dolayı mı kısa sürdüğünü düşüyorsunuz bizde online başvuru yapacağız bu hafta bazılarının 2 ay da onaylanıyormuş şaşırdım açıkçası

• @ekdodo Ben bir de State ID mi ve kira kontratımızı yükledim. Tabii NVC hepsini istemiyor ama garanti olsun istedik. Sizin yeterli olabilir, ama hiç olmazsa kimlik yükleyin derim ek olarak.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 114
  • 1234
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |