Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 evet bu belge var ama imzalı kaşeli degil

• Merhaba sorum olacak

1. Sorum amerikada yaşayan ve amerikan vatandası tandığım var bana sponsor olsa gelecek benim yanımda kalacak gibi buna nasıl bir belge almam gerekiyor ?
    2. Sorum hesabımda göstereceğim para hesabımda kaç gün durması lazım ?
    3. Sorum hesabımda gösterceğim parayı bana iş yerim verecek yatırdığım paranın kaynağını sorarlar mı sorarlarsa nasıl kanıtlayacağım?
    4. Sorum benim fiziken bilezik olarak bir kısım altın olarak birzda coinlerim var bunlaru toplasak 10k usd geçer ama coinler kabul ediliyor mu?
    5. Sorum ailem üzerinde olan bir tapu anne baba bunları gösterebilir miyiz ?

• @T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

Merhaba sorum olacak

1. Sorum amerikada yaşayan ve amerikan vatandası tandığım var bana sponsor olsa gelecek benim yanımda kalacak gibi buna nasıl bir belge almam gerekiyor ?
    3. Sorum hesabımda gösterceğim parayı bana iş yerim verecek yatırdığım paranın kaynağını sorarlar mı sorarlarsa nasıl kanıtlayacağım?
    4. Sorum benim fiziken bilezik olarak bir kısım altın olarak birzda coinlerim var bunlaru toplasak 10k usd geçer ama coinler kabul ediliyor mu?
    1. Bildiğim bir konu değil sadece mantık çerçevesinde yorum yapacak olursam; kişinin ABD içerisindeki ilgili kurumlara giderek IRS’ye yapmış olduğu gelir beyanı ve belli bir tutar parayı ipotek ettirebilir ve kurumun vereceği belgeyi size gönderebilir. Siz de o belgeyi konsolosluğa gösterebilirsiniz.

2. Bu söyleyeceğim yalnızca yeşil kart vizesi için geçerli olmak üzere ilgili tutarın görüşme esnasında hesabınızda olduğunu kanıtlamanız yeterlidir.

3. Kaynağınız sponsor olacağı için ilk sorudaki cevabımda ilgili kurumun vereceği belge bu sorunuzun yanıtıdır.

4. Regülasyonlar çerçevesinde kabul görmemiş bir yatırım aracı maddi kaynak olarak ret yiyebilir. Görüşme öncesinde nakite çevirebilir ve banka hesabınızda fiat para olarak tutmanız daha sağlıklı olur.

5. Bildiğim kadarıyla şahsınız dışındaki (eşler hariç) taşınır ve/veya taşınmaz değerler kabul edilmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

Merhaba sorum olacak

ilk olarak hangi vizeye başvuracaksınız?

1- evet olabilir, bu formları doldurması gereklidir.
    2- mümkün olan en uzun sürede. sizden beklenen 6 aylık hesap dökümüdür.
    3- sorabilirler, bunu açıklamanız gerekir.
    4- belgeleyebildiğiniz birikimlerini beyan edebilirsiniz.
    5- eğer öğrenciyseniz evet.

• Selamlar. Benim de bir sorum olacak bununla alâkalı. Diyelim ki çekiliş yoluyla greencard kazandık. Fakat hesabımızda yalnızca 5 bin dolar gösterebildik. Amerika'da bir yakınımız var. Kendisi bir çalışan, işveren değil. İyi kazanıyor ve bunu belgeleyebiliyor. O böyle bir durumda bize sponsor olabilir mi? Sponsor olması için kendisine ait bir firması mı olması gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gregor-Panteleyeviç-Melehov, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

Selamlar. Benim de bir sorum olacak bununla alâkalı. Diyelim ki çekiliş yoluyla greencard kazandık. Fakat hesabımızda yalnızca 5 bin dolar gösterebildik. Amerika'da bir yakınımız var. Kendisi bir çalışan, işveren değil. İyi kazanıyor ve bunu belgeleyebiliyor. O böyle bir durumda bize sponsor olabilir mi? Sponsor olması için kendisine ait bir firması mı olması gerekir?

size kendi geliriyle sponsor olabilir, firmasi olmasi gerekmiyor. Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• Merhaba abilerim. Şu an 19 yaşındayım ve DV2024 için başvuru yaptım. Çıktığını varsaydığım bir senaryo üzerinden konuşacak olursam. Şimdi malum Amerika'da tanıdığı olmayan birisinin bankada gösterdiği para (15k+) çok önemli. Benim bu kadar param olmadığından ailemin desteği ile 20k dolar civarı bir miktar göstereceğim. Eğer bana green card mülakatı sırasında bu parayı nasıl kazandığım sorulursa ve ben de ailemden aldığımı söylersem bu durum red yememe sebebiyet verir mi?

(İlk İletim)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunduz-0 Günaydın bu yaşta bir kişinin kazanamayacağını ve aileden destek aldığını zaten biliyorlar ondan rahat ol aynı durumda @Orhan-Cabarov vardı sana soracaklar ailenden mi aldın diye ailenin mesleğini soracaklar sen sakın kazandım deme yalan asla söyleme

• Merhaba konuyla alakalı bir sorum olacaktı.
    Green card mülakatında bütün hesaplarımızın dökümünü mü paylaşıyoruz yoksa tek bir hesap yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melihguney sadece para olan hesapları paylaşacaksın ondan parça parça yerine tek bir yada iki hesapta tutarsın

• ⭐⭐

@omemo, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

Merhaba ben 19 yaşındayım.
    Bu sene green card için başvuru yaptım.
    Merak ettiğim bir soru var
    Bankada 15.000 dolar göstermemiz gerektiği yazıyor birçok yerde.
    Bu rakam şuanki kurla 91.000 tl yapıyor.
    Ben kazandığım zamanda en az 100.000 tl olacak gibi duruyor.
    Benim gibi öğrenci bir adam bu parayı hesapta nasıl gösterebilir ?
    Para göstertmeden gitme şansım yokmu ??

Ahhhh ahhh 15k’nın 91.000 tl olduğu o zamanlar 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunduz-0 maddi konular için red yemezsiniz bunun için endişe etmeyin.
    ailenizin destek olduğunuz söylemeniz geçerli bir durum, bunun bir sakıncası yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melihguney sizden beklenen sahip olduğunuz bütün mal varlıklarını göstermenizdir.
    eğer tek hesabınızdaki maddi miktar yeterliyse sadece onu da gösterebilirsiniz.

• Merhaba,

Belki daha önce sorulmuştur, bankada para göstermek üzerine konuşuluyor sürekli. Peki fiziki olarak dolar, altın vs. varsa elimizde bunu nasıl sunabiliriz? Bu konuda geçmişte tecrübe eden var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bhdrergvn fiziki hiçbir para / altın / vb. değerli eşyayı beyan edemezsiniz.
    böyle bir birikiminiz varsa bankaya yatırıp bunu belgelemelisiniz ve konsolosluğa bunu sunmalısınız.

• @gucarslan işte kafam tamda burada karışıyor. bankaya birden bire para yatırınca inandırıcılığı yitiriyor. sırf vize almak için para yatmış gibi görünüyor vs. diyorlar ya o yüzden sordum aslında. ben şimdi elimde ki fiziki varlığı belgeleyemem ama bankaya yatırırsam da sanki vize için yatırmış gibi görünürüm 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bhdrergvn sizde aniden değil bir kaç ay önceden yatırın.
    sonuçta çekilişi kazandığınızı öğrendikten ortalama 4-5 ay sonra mülakatlar başlıyor.
    bu süre ilgili durum için ziyadesiyle yeterli.

• @gucarslan, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

@bhdrergvn sizde aniden değil bir kaç ay önceden yatırın.
    sonuçta çekilişi kazandığınızı öğrendikten ortalama 4-5 ay sonra mülakatlar başlıyor.
    bu süre ilgili durum için ziyadesiyle yeterli.

Normal vize sürecinde ani para girişleri sıkıntı çıkartabilir çünkü sen hayırdır kardeşim malını mülkünü satıp ya da kredi çekip niye yüklü para girişi yaptın vize öncesi ülkemden dönmeyecek misin algısı oluşturabilir ancak greencard için bu konuda bir sıkıntı yaşayan var mı bilmiyorum ama greencard çıktığında sonuçta Amerika’ya yerleşmeye gidiyorsun malını mülkünü satarak ani para girişini açıklayabilirsin diye düşünüyorum.

• @gucarslan doğru haklısınız, teşekkürler.

• Merhaba 18 yaşındayım lise mezunuyum, çalışıyorum annem ve babamdan ayrıyım. Diyelim ki greencard çıktı bankada gösterebileceğim tutar hesaplarıma göre max 5000 dolar ve vize görüşmesinden önce iş buldum diyelim Amerika'da bunu vize görüşmesinde belirtirsem onay almam mümkün müdür ? Üstüme herhangi bir mülk yok Türkiye'de.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |