Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam mülâkata gittiğimizde hesapta para göstermemiz şart mı onun yerine üzerimize kayıtlı ev i göstersek olur mu

• ⭐⭐⭐

@aziz-2112, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

Selam mülâkata gittiğimizde hesapta para göstermemiz şart mı onun yerine üzerimize kayıtlı ev i göstersek olur mu

1. sayfayı okuyun

• @Serkantepe, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

@MySea, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

@Serkantepe Ne kadar maddi kaynak gostermistiniz gorusmede?

1400 dolar nakit para
    bir de motor sözleşmesi.

Motor sözleşmesi nedir hocam?

• Herkese merhaba. Mülakat tarihi yaklaşıyor ve en önemli konulardan biri de banka hesabındaki para miktarı malum. Ben bütün birikimimi şu anda kripto para karşılığında tutuyorum. Mülakatım Mart ayının ikinci haftası. Bugün bankadan dolar hesabı açtım. Bu konuda kripto para borsasından bankaya aktarılan miktar illegal değil ancak legal de değil sonuçta, devletler henüz bunu tanımış değil. Kafamda deli sorular anlayacağınız.

İlk sorum, bu paranın kaynağını sorarlar mı, nereden geldi bu diye. Vize reddine yol açar mı?
    İkinci sorum da ne zaman buradaki yatırımımı dolara çevirip hesabıma aktarmalıyım?

Yakın zamanda bu ve bunun gibi işlemleri gerçekleştireniniz veya tanıdığı olan var mı?

• @ufas Nasıl geçti görüşmeniz acaba? Mülakat tarihinizi dün olarak görüyorum merak içerisindeyim 🙂

• @smartcells, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

@aziz-2112, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

Selam mülâkata gittiğimizde hesapta para göstermemiz şart mı onun yerine üzerimize kayıtlı ev i göstersek olur mu

1. sayfayı okuyun

@ufas 5. sayfa da net bi şekilde yazıyor hocam. İmza kısmınızda mülkat tarhiniz 09/02/2022 yazıyor. Ancak yorumunuzda mart ayı ilk haftası demişiniz. İmza kısmınızdaki bilgileriniz yanlış sanırım.

• @şahan-küçükbingöl Bir yanlışlık yaptım, Mart yerine Şubat yazmışım. Mart'ta mülakatım. Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın.

• @burtaç Evet, uyarı için teşekkürler. Değiştirdim.

• @ufas Hiç sıkıntı yok gelecek ay bekliyoruz o zaman güzel haberlerinizi 🙂 Bol Şans!

• @şahan-küçükbingöl Teşekkürler, size de bol şans 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhaba , ben hiçbir banka ile çalışmıyorum özel sebeblerden dolayı, greencard başvurumu yaptım çıkması halinde banka hesabi açıp parayi göstermem mümkün olur mu? Sıkıntı çıkarırlar mı konsoloslukta 3 veya 6 ay önce hesap açmadığım için?Teşekkürler….

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Asil-0 mülakat sırasında sunacağınız maddi yükümlülük evrakları için ankara konsolosluğu'nun talebi 6 aylık hesap dökümüdür.

bunun için istisnalar olabilir ancak bu tamamen görüşmeyi yapan konsolosluk görevlisinin takdiridir.

• @gucarslan anladım teşekkür ederim bilgilendirmeniz için zaten sonuçların açıklanmasına bir şey kalmadı simdi hesap açsam da 6 aylık bir döküm gösteremeyebilirim mecburen dediğiniz gibi konsolosluk görevlisinin insafına kalacak tabi greencard çıkarsa 🙂

• Merhaba, bankadaki birikimi euro cinsinden göstermenin bir sakıncası olur mu? Teşekkürler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sevipekcan o paranın dolar karşılığı şeklinde de hesap dökümü alabilirsiniz.

• @Asil-0, içinde söyledi: Green card bankada para mevzusu

@gucarslan anladım teşekkür ederim bilgilendirmeniz için zaten sonuçların açıklanmasına bir şey kalmadı simdi hesap açsam da 6 aylık bir döküm gösteremeyebilirim mecburen dediğiniz gibi konsolosluk görevlisinin insafına kalacak tabi greencard çıkarsa 🙂

Şahsi fikrim bir sorun olacağını düşünmemekteyim. Bireysel olarak -şirket harici hesabımda- bir para tutmamaktayım. Bu nakdi değeri fiziksel olarak banka kasasında saklıyorum. Şahsen, olası bir mülakat esnasında banka dökümü artı bankadaki kasanın açılış tarihi ve içindekilerin bilgisini resmî bir yazıyla sunmayı düşünüyorum. Herkes bankada tutmak zorunda değil ve bu konunun bir zorunluluk olarak ele alınacağını düşünmüyorum.

• @gucarslan bu harika! hesapları kurcalarken görmüştüm bu seçeneği ama uygun olur mu emin olamamıştım. Bir soru işaretimi daha giderdiğiniz için çok teşekkür ederim 🙂

• @crazycells merhaba hocam ben müzik ögretmeniyim benim mülakat zamanım geldi cok endişeliyim. ben para bulamadım aama arabam ve ev tapum var bunları belgelerime koydum. aslında arabamı satarak bulabilirdim bu parayı fakat vizeden sonra satmayı planlıyordum. Kendime ait arabam ve tapumu gösterip satmayı planladığımı söylesem onay alabilir miyim illa para mı olması lazım cunku 10 k doalr 180 milyar su an. 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AykutCEGIN araç için aşağıdaki linkten belgeyi aldınız mı bu belgeyi herhangi bir yetkili sigorta acentesine imza kaşe yaptırırsanız daha iyi olur. Zaten konsolosluk düşündüğünü olayı söylüyor arabayı satmayın ruhsatını getirin diyor. Aracın değeri 2008 modelin altında ise bu liste de çıkmaz ozaman bana haber verirsen ben sana sistemden bakıp söylerim.

• @ayvalik10 evet aldım 2008 model bir golf 194 bin tl cıktı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |