Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Merhaba,

ABD'ye turist vizesi veya öğrenci vizesi ile gittikten sonra, ABD'de bulunan bir firma sizi işe alarak Green Card'a başvuru yapabiliyor mu? İşe girdikten sonra Green Card'ın kalıcı olarak kalması için 3 yıl boyunca aynı işte çalışmamız mı gerekiyor? Örnek veriyorum; 2. yılın sonunda firma bizimle çalışmayı bırakırsa Green Card iptal mi oluyor? Green Card iptal olduktan sonra ABD'de kalmaya devam edebilmek için haklarımız mevcut mu? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@majezik Çalışarak Green Card Alma içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba,

ABD'ye turist vizesi veya öğrenci vizesi ile gittikten sonra, ABD'de bulunan bir firma sizi işe alarak Green Card'a başvuru yapabiliyor mu? İşe girdikten sonra Green Card'ın kalıcı olarak kalması için 3 yıl boyunca aynı işte çalışmamız mı gerekiyor? Örnek veriyorum; 2. yılın sonunda firma bizimle çalışmayı bırakırsa Green Card iptal mi oluyor? Green Card iptal olduktan sonra ABD'de kalmaya devam edebilmek için haklarımız mevcut mu? Teşekkürler.

Simdilik kisa kisa cevaplayacagim, Employment Based Green Card'lari onumuzdeki aylarda sayin FreeWoRLD'le beraber foruma aktaracagiz. O zaman ayrintili bilgi alabilirsiniz.

Turist vizesi ve ogrenci vizesiyle genelde calisma izni verilmiyor. Master/Doktora sonrasi alaniniza gore 1 ya da 2 yil calisma izniniz oluyor, o sirada bir is bulabiliyorsunuz.

Genelde once isci vizesi aliyorsunuz (calisma vizeleri H1B/L/O vs. ) sonra onu Green Card'a uygun bir kategoriyle cevirebiliyorsunuz.

Sizin sordugunuz sorular calisma vizelerinin sorulari gibi 🙂 Green Card'in degil. Green Card'i alinca is degistirebilirsiniz. Tabii ki, hemen ertesi gun is degistirirseniz ilerde vatandaslik sirasinda problem yasayabilirsiniz. Ama yillarca ayni yerde calismaniza gerek yok. Green Card'i aldiktan sonra kolay kolay kaybetmezsiniz.

• Benim konuyla ilgili bildiklerimde yanlışlık olabilir o zaman. Biraz daha araştırma yapayım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |