Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semra-karababa adresinizi şu anda Abd ye giriş yapmamış olsanız bile değiştirebilirsiniz.Aşağıdaki başlığı inceleyebilirsiniz. Sizi ilgilendiren bölümü alıntılıyorum.

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Amerika'da Adres Degisikligi Yapmak

ABD'ye gocmen paketi ile giris yapmadan once adres degisikligi yapmak isteyenler sayin @funnelweb 'in su iletisini inceleyebilirler:

@funnelweb, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

USCIS Üzerinden Adres Değişikliği Yapmak

Herkese merhaba,

Eğer konsoloslukta Green Card teslim adresini değiştiremediyseniz ve ülkeye girmeden adresi güncellemek istiyorsanız USCIS portalını kullanabilirsiniz. USCIS portalı üzerinden adres değiştirmek mümkün. Sanıyorum ABD'de iken de buradan physical address değişikliği yapabiliyoruz.

1. Öncelikle portala giriş için https://my.uscis.gov adresini takip edip, yukardaki Sign In kısmının üzerine gelip Create Account diyip adımları takip edip hesap oluşturuyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.13.19.png

2. Hesap oluşturduktan sonra yukarıdan My Account sekmesinin üzerine gelip aşağıdan Verify Your Identity'i seçiyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.56.51.png

3. Daha sonra çıkan ekranda Amerikan Büyükelçiliği'nden verilen Sarı Zarfa zımbalanmış kağıt üzerinde yazan A-Number'ı ve Case Numaramızı girip devam ediyoruz. A-Number'ınız 9 haneden az ise otomatik olarak 9 haneye tamamlanacak başına sıfır eklenerek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.57.39.png

4. Bu aşamada bir dizi sorular sorulacak. Bu soruları doğru cevaplayıp geçiyoruz. Örneğin doğum tarihiniz, doğum yeriniz vs gibi bilgileri çoktan seçmeli sorular içinde cevaplamanız beklenecek.

5. Sorular cevaplandıktan sonra Profiliniz ve Inbox'ınız açılacak. Profilinizden adres bilginizi güncelleyebilirsiniz. Zaten daha önce yazılmış olan adresi de orada göreceksiniz. Inbox'ı da Immigration Officer ile haberleşmek için kullanabileceksiniz. 2. maddedeki görsele bakabilirsiniz Profilinize ve Inbox'ınıza girme yerini görmek için.

6. Profilinize girdiğinizde adresinizi değiştirebileceğiniz yeri göreceksiniz. ABD'ye giriş yaptıktan sonra da, adres değişiklikleriniz için bu site üzerinden adres güncellemelerinizi yapmanız gerekecek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.24.22.png

keywords: adres degisikligi green card greencard adresi ar11

• @Muhtaradana teşekkurler

• @Muhtaradana teşekkür ederim inceliyorum

• Merhaba arkadaşlar. Work and travel ile almış olduğum ssn'i kaybettim. Ds260 formunu doldururken daha önce ssn sahip oldunuz mu sorusuna evet dediğimde numarayı isteyecektir. Hayır dersem yanlış bilgi vermiş olacağım. Nasıl bir yol izlemeliyim, geçmişte sahip olduğum ssn'e ulaşma imkanım var mıdır

• h1 ile ssn alan varmı? Bu konu nasıl oluyor

• @erakaraman

Arkadaşlar bu sorunun cevabını bilen var mı? Geçmişte sahip olunan SSN için nereye, nasıl başvurmalıyız? Bu numarayı nasıl öğreniriz? Halihazırda geçerli bir vizemiz olduğunu varsayalım benim örneğimde. Gitmeden öğrenilebilir mi, gitmek mi gerekir?

• @mada mutlaka bilgisi olan biri vardır ama ne zaman cevap verir kimbilir.

• ⭐⭐⭐

@mada yakınınızdaki Social Security Administrationa giderseniz size yardımcı olacaklardır

• @mada formu doldururken ssn var mi sorusuna evet dersiniz, numarayi yazmanizi istedigi yerde biliyorsaniz yazar, bilmiyorsaniz bilmiyorumu secersiniz. yeni kart gonderilmesini istiyor musunuz gibi bir soru var, ona da evet dersiniz.

• @dodo99 sağolasın dostum

• Selam arkadaşlar. 10 Eylül 2022 akşamı ABD'ye giriş yaptık. Bugün, 19 Eylül 2022'de SSN adresimize ulaştı.

• @sadıkkurtoglu hayırlı olsun 👏👏👏

• ⭐⭐⭐

@sadıkkurtoglu Hayırlı olsun. Baya erken gelmiş sizin SSN.

• @Programmer Evet, küçük bir eyalette yaşadığım için olabilir.

• Merhaba work and travel da aldığım bir ssn vardı 15 sene oldu bu bişr işe yarıyormu yoksa süreliymiydi acaba.Yada ilerde bir yerleşme durumunda aynı ssn yimi kullanacağım

• ⭐⭐⭐

@Hakan-Baştürk Bildiğim kadarıyla süreli değil ama kısıtlı SSN oluyor. Olur da giderseniz kısıtı kaldırtmak gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@Hakan-Baştürk Almış oolduğunuz SSN daimi geçerli, sadece üzerinde "valid authorize only" tarzında bir ibare var, eğer göçmen olarak giderseniz bu ibareyi kaldırtabilirsiniz. Ama şu anda aktif olarak banka hesabı vs için kullanabilirsiniz bir sorun yaşamadan

• Merhaba;

K-1 vizesi ile geldim . Ssn alabilmek için evlilik sertifikası, pasaport, i-134, vize ve pasaport fotokopisi, bir de ss5 formu yeterli midir? Tşkler.

• Merhaba '

Daha once Aupair olarak Amerika'da bulundugum surede Social Security Number'im gelmisti. Simdi Greencard ile yeniden Abd`ye giris yaptim ve ds260 formunu doldururken yeni bir ssn istemiyorum dedigim halde bana yeni bir ssn gonderildi. Daha once kendisine farkli ssn gelen oldu mu , bu durumda nasil ilerlemeliyim? destek olabilirseniz sevinirim.

• @janedns evet aynısı başına gelen (wat) arkadaşlarımız oldu.Ama aynı numara gelmişti size farklı bir numaramı geldi? Eğer farklı bir numara gelmişse sadece eski ssn kullandığınız kurumlara yeni ssn bildirirseniz her hangi bir sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |