Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@davegrohl
    Merhaba, vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim 🙏🗽

• @davegrohl tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun

• @sfenx o test şarbon testi yüksek ihtimal su şişesi olanada içiriyorlarmış zehir vs tehlikeli madde mi diye

• @Muhtaradana Ele sürülen kağıt parçasındaki amaç patlayıcı barut uyusturucu vs. örneği bakmak için

• @denizket siz ne için mülakata gittiniz?

• @baran-bozdogan evet olabilir

• ⭐⭐⭐

@hakan-karademir Tebrikler, hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@sfenx Tebrikler, yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@davegrohl Hayırlı uğurlu olsun, yolunuz açık olsun.

• Selam Arkadaşlar

Bugün itibariyle girdiğim mülakat olumlu geçti ve vizem onaylandı . İsteyen herkese nasip olmasını dilerim. Süreçte bana destek olan herkese teşekkür ederim 😊

UNGANLAR DENEYİMİM

Fransada olduğum için ve seyahatimi yarıda kesme imkanım olmadığı için doktor randevumla mülakat görüşmem arasında 1 gün vardı . Siz böyle yapmayın nolur nolmaz . En az 2 hafta önceden doktor randevu işlemlerinizi yapın . Önce kayıt işlemi yapıyorlar daha sonra kan ve Akciğer filmi için başka bir kata yönlendiriyorlar. İşlemler tamamlandıktan sonra en son doktor muayenesine giriyorsunuz . Bana 3 tane aşı yaptı bu arada . Toplam 370 usd civarı ödeme yaptım . Ertesi gün raporumu öğlen 3 ten sonra aldım.

MÜLAKAT DENEYİMİM

Sabah saatlerindeki randevum için 1 saat önceden Ankara Amerikan Büyükelçiliğinin önündeydim. Giriş işlemlerinden sonra bankoda 330 usd ödeme yaptım . Sonra verdikleri numara tekrar yanınca evrakları teslim ettim . Daha sonra numaranız tekrar yanınca mülakat görüşmesine giriyorsunuz . Ben mülakatımı Amerikalı olduğunu tahmin ettiğim bir memurla yaptım .
    Sırasıyla;

• Okulunu Türkiyede mi okudun ?
    • Şuan ne iş yapıyorsun ?
    • Gidince hangi işi yapmayı planlıyorsun ?
    • Amerikada kimin yanına gideceksin ? Tanıdığın var mı ?
      Cevaplardan sonra herşey iyi gözüküyor vizeni onaylıyorum dedi . Bu arada evrak tesliminde Ais kayıt evrağını almadılar. E devletten aldığım barkodlu evrakları kabul ettiler herhangi bir sorun olmadı .

Umarım yazdıklarım benden sonra mülakata gireceklere ufakta olsa bi fayda sağlar 😊

• ⭐⭐⭐

Tebrikler yeni hayatınızda başarılar dilerim. @xbens

• ⭐⭐⭐

@xbens Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• Dün Sabah tam saat 9 da Unganlar ofisteydik , gece biraz stresten kaynaklı uyuyamadım, sabah taksi ile gideriz diye düşündük oğlumla kahvaltımızı yaptık , sonrasında ise 5 tane taksiyi aradıysak da sonuç elde edemedik çünkü boş taksi yoktu bu paniği yaşamanızı tavsiye etmem, DİKMEN de ailemin evinde olduğumuz İçin biraz rahat davrandık ama bedeli ağır oldu , ter atıyorduk caddeye atana kadar kendimizi neyseki tam vaktinde oradaydık, gayet nazik görevliler eşliğinde 3-4-5. Katlar arasında gidip gelmeler ile imza, kan alımı, akciğer röntgeni ve aşılar muayene derken 1500 küsür bi 12970 bir kredi kartı ile ödeme yaptık oğlum ve ben . Oğlum 2 ben 3 aşı oldum benden kan alındı ondan alınmadı, muayene esnasında gayet samimiydi doktor hanım, standart sigara alkol uyulurucu Ameliyat vs olup olmadığını sordu , sonrasında 17.00 a kadar arayıp mail atarsak problem var demektir, yoksa 15.00-17.00 pasaportlarınız ile gelip sonuçları alırsınız yarın dediler , bizim deneyimimiz bu şekildeydi , ertesi gün de sonuçları aldık 16.30 da.
    Bugün ise elektronik eşyalar vs ücretsiz olarak eczaneye emanet edip güvenlikten geçiş yaptık elimize parmak şeklinde sürülmesi gereken şey çok ilginçti ilk etapta başarısız olduk bu noktada 🙂 sonra hassas şekilde yine yaptık oldu derken SıramıZı beklemeden evvel ödemeyi yaptık numaramızı aldık az bir bekleyişten sonra önce evraklarımızı teslim ettik eksiksizdi, sonrasında daha uzun süreli bir bekleyişten sonra naif bir konsolos iş ve işlem görevlisi ile nereden kalacağımız ne iş yapacağımız gibi şeyleri yaklaşık 5 dk konuştuk , sizinle biraz da İngilizce konuşalım o halde dedi, öğretmenlik yapacağımı söylemiştim aslında Türkçe mülakattı, ben de kolej mezunu olduğumu hatırlayıp sanırım can havliyle güzelce konuştum kendim de bu kadar güzel konuşmama şaşırdım açıkçası emeği geçen herkese çok teşekkür ederim yönetici @gucarslan başta olmak üzere Gruptan sonra artık ablam dediğim çok özel bir şahsiyete ayrıca teşekkür ediyorum .. Thank you so much diyerek ayrıldık oğlum ile beraber herkes için ve bizler için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum

• ⭐⭐

@xbens
    Merhaba, vizneiz hayirli olsun yeni hayatinizda başarılar dilerim

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhabalar 5 Eylül 9.20 unganlar randevum:
    Aşti otogardan Ankara'ya bindim Kızılayda indim Kızılay unganlar arası 20 dk kadar yürüme mesafesinde 8.30 gibi unganlarin önündeydim. 9 gibi yukarı çıktım ve işlemler başladı. Genel olarak aynı işlemlerden geçiyoruz zaten sadece şunları belirtmek isterim. 25 yaş altı olduğum için İdrar tahlili verdim. Kan tahlili, ciğer röntgeni ve iki sağ kola, bir sol kola 3 iğne oldum. Toplamda 427,5 dolar ödeme yaptım. (Ödemeleri TL ile karttan yaptım) Handan hanım muayene etti. Genel soruları sordu uyuşturucu,alkol,sigara,vb. Üniversiteyi sordu önlisans mezunu olduğumu söyleyince orada tamamlama planın var mı diye sordu hayır. Çalışacağım dedim. Tamam dedi muayeneyi bitirdi.

9.15 mülakat:
    8.30 civarında konsolosluk önündeydim sadece evrak dosyası pasaport ile xraydan geçerek içeriye girdim. Çok az yürüme mesafesi sonrası ana giristen girdim. Girer girmez randevu saatimi söyledim pasaportun arkasına bir kağıt yapıştırdı gişeye yönlendirdiler. İki kişi vardı önümde, onlardan sonra sıradan alayım diye seslendi görevli. Sıra bendeydi gittim pasaportumu istedi 330 dolar ödeme yaptım ödeme fişi ve bir sıra numarası verdi. Asıl mülakat yapılacak yere yönlendirdi. Sıram gelince 5 nolu pencere diye hatırlıyorum orada evrakları teslim etmemi istediler (Kcc e gönderilen eski belgeleri sormadı) 2 tane 5x5 fotoğraf verdim. Diploma sordu üniversite ve lise diplomalarim var hangisini vereyim dedim en son olan dedi üniversite diploma ve fotokopisini verdim destekleyici belgeler de vardi. Mezun belgesi,not durum çizelgesi. İstemedi bende sormadım, söylemedim. Tekrardan oturmami söylediler aşağı yukarı 20-25 dakikalik bekleyiş sonucu 11 no lu pencereye gittim. Ve mülakat başladı.
    -Sağ elimi kaldırarak yemin ettim
    -parmak izim alındı.
    -Nerde yasiyacaksin?

• Texax Houston düşünüyorum.
      -Neden?
    • Orada bir tanıdığım var yardımcı olacağını söyledi.
    • Tamam, üniversite bitti dimi?
    • Evet
    • ne iş yapıyorsun?
      -Yeni mezunum. Elektrik teknikeriyim.
      -Çalışıyormusun burada?
      -hayir
      -neden?
    • yeni mezun oldum ve bu işler çıkınca bir işe girmedim.
      -tamam
    • evlimisin?
      -hayir
      -çocugun var mı?
      -hayir.
      Başka bir ülkede bulundun mu?
      -hayir
      -Vizeni onaylıyorum pasaportun 5 günde gelir.
    • Teşekkür ederim.
      Hiç birşeyi irdelemedi çok basit geçti sanki formaliteden soruyorum havası yarattı.
      Toplam 2-3 dk anca sürdü çok güler yüzlü bir abimizdi resmen vize vermek için can atıyordu. Yönetici @gucarslan abi ve @Muhtaradana abilere selam olsun. Cümlemizin hakkında hayırlısı olsun vesselam
  • ⭐⭐⭐

@xbens Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@Emre1 Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun. Maşallah bugün de deneyimler ard arda geliyor. Allah bereket versin.

• @Programmer Teşekkürler. Amin, herkese dağıtılsin inşallah.

• ⭐⭐⭐

@Emre1 Ben de buna amin derim işte. Beklemedeyiz. Umudumuzu yitirmedik henüz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |