Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Erkan-Gürsoy Merhaba, hayır bu formu bilmiyordum, desteğiniz için çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@soulja Rica ederim, formu doldurmanızı tavsiye ederim.

• kendim ve kızım için Green card başvurusu yaptık fakat sağlık sorunlarım nedeniyle benim gidememe gibi bir durumum var ben gidemezsem kızım tek başına gitse kızımın card durumu olur mu?

• ⭐⭐⭐

@nazli2856 Merhaba, başvuralar henüz başlamadı. Siz ne zaman başvuru yaptınız? Eğer siz kazanırsanız aile bireyleriniz ile ABD’ye giriş yapmanız gerekiyor, giriş yaptığınız zaman kızınızın kartı basılır ve bundan sonraki süreçte herkes bireysel olarak kabul edilir. Siz daha sonrasında geri dönüş yapabilirsiniz ama uzun süre Türkiye’ de kalırsanız kartınız ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Eğer şu anda bir kazanan değilseniz aşağıdaki başlığı kullanmanızı rica ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5358/dv2024-sohbet-odası?page=1

• @nazli2856 kazanan talihli giriş yapmazsa çocuklarınız yararlanamaz

• Acaba ileriye dönük ne olur. Çekilişi kazandık ama diken üstünde gibiyiz. Mayıs ayı submiti önemli yere sahip olur mu acaba?

• ⭐⭐⭐

Bunun hepsini eylülden sonra anlayacağız biraz daha sabır. @aslanamca

• @aslanamca Tahminimce olacak. Ama sanmıyorum ki 15-16 mayıs gibi sınırlasınlar. Bence en erken yine Haziran submiti baz alacaklar gibi. 1-2 hafta kaldı öğrenmeye

• ⭐⭐

@aslanamca DV22 sürecinde 3 haziran gibi bir sınırlama olmasının sebebi farklı ; KCC tarafından evrak istememe gibi pilot uygulamaya geçilmesi vs. Bu sene KCC tarafından evrak istenmeyeceği ve son uygulanan sistem ile devam edileceği bilgisi resmi olarak açıklandı. Yani Dv22 için süreci karmaşıklaştıran durum Dv23 süreci için sürecin en başından uygulanıyor. Böyle durumda Ds260 formunu erken submit etme , bir eşik belirleme gibi durum olmayacaktır benim düşüncem.

• @achillesoag Submitin geç yapılmamasını DOS daha önce söylemişti bir soru cevap etkinliğinde. Ayrıca DS-260 formunun kilidinin açtırılmasının da gecikmeye sebep olabileceğini söylemişlerdi. Umarım dediğiniz gibi olur...

• ⭐⭐

@melikeugur Geç submit etme ile ilgili bir konu hatırlamıyorum. DOS/AILA toplantısında geçen konu DS260 formunun kilidinin açılması vaka zamanlamasında sıralama kaybına neden olabilir tarzı bir açıklamaydı.

• @achillesoag Pekala öyle olduğunu kabul ederek söylüyorum, neden bizim cn2xx iken mülakat tarihi gelmedi ? Basbaya belli ki Submit tarihi önem arz. ediyor. Aynı şekilde Deniz isminde bir arkadaş cn2x iken ona da mülakat gelmedi 19 mayıs submitli kendisi. Bunun gibi bir çok örnekle karşılaştık.

• ⭐⭐

@melikeugur Bunun cevabı kesin bu diyemem fakat DV22 sürecinde yaşanan durumdan dolayı 23 kazananları hiç vakit kaybetmeden ds260 formlarını yolladı hak verirseniz KCC'nin elinde normalin dışında bir form birikimi oldu. Ekim mülakatları herkesin beklediğinden erken dağıtıldı ve KCC bu süre içerisinde 16 Mayıs'a kadar gönderilen DS260 formlarını işleyebilmişti. Şimdi diyeceksiniz 16 Mayıs'a kadar form göndermiş ve mülakat alamamış olanlar var ! Evet var ve bu durum her mülakat dağıtımında zaman zaman atlama yaparak ilerledi ve o kişiler bir sonraki dağıtımda mülakatlarını aldılar bunun incelemesini Dv22 Excel listesinden yapabilirsiniz. Bir sonraki mülakat dağıtımlarını görmeden bu böyledir demek bence yanlış.

• @achillesoag Aynı kanaatteyim. Dağıtımları gördükten sonra varsayımlar kesinleşebilir

• ⭐⭐⭐

@melikeugur @achillesoag

Arkadaşlar biraz daha sabır 🙂 az kaldı diğer dağtımda göreceğiz neler olacağını. Daha net verileri elde edeceğiz bu şekilde.

Bol şans hepimize.

• @Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@melikeugur @achillesoag

Arkadaşlar biraz daha sabır 🙂 az kaldı diğer dağtımda göreceğiz neler olacağını. Daha net verileri elde edeceğiz bu şekilde.

Bol şans hepimize.

Abi valla psikolojiler alt üst ne ordayız ne burda.

• Bir sonraki mülakat tarihi dağıtımları ne zaman acaba? Her gün 10 defa maillere bakıyorum acaba geldi mi diye.

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan Merhaba Cemal Bey,

Excel olmadığınızı görüyorum, lütfen bu iletinin ilk sayfasından gerekli talimalatları izleyerek, excel e kayıt olun süreci daha iyi takip etmeniz için faydalı olacaktır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları

Sorunuza gelecek olursa ilk dağıtım 12 Ağustos tarihinde yapıldı, ikinci dağıtım için net bir tarih vermek mümkün değil.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 

• @Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan Merhaba Cemal Bey,

Excel ve telegramda olmadığınızı görüyorum, lütfen bu iletinin ilk sayfasından gerekli talimalatları izleyerek, excel e kayıt olup, telegram grubuna katılın. Süreci daha iyi takip edersiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları

Sorunuza gelecek olursa ilk dağıtım 12 Ağustos tarihinde yapıldı, ikinci dağıtım için net bir tarih vermek mümkün değil.

Lütfen talimatlardaki şekilde excel ve telegram adımlarını tamamlayın.

Excel ve telegramda kayıtlıyım. Deniz isminde

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   C cemalerhan 
  • ⭐⭐⭐

@cemalerhan Forum isminiz farklı olduğu için kayıtlarda bulmadım sizi, o nedenle yönlendirme yaptım.

Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |