Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar Facebook ta bir yazı gördüm burada paylaşmak istedim. Detaylar için link aşağıda... Konu hakkında uzman arkadaşlar alta yorumlarını ve fikirlerini yazarlarsa sevinirim...

ABD kongresi 3+3 yıl olmak üzere 65.000 kişi istihdam etmek üzere bir tasarı üzerinde çakılıyor.

Programın adı: The Essential Workers For Economic Advancement (EWEA)

Bu programdan ağırlıklı olarak restaurantların faydalanması hedefleniyor. Yani, aşçı statüsünde olanların şansı daha fazla. Ama diğer sektörler de bundan faydalanabilecek.

Bu tasarı kongreye sunuldu. Kongreden geçerse senatoya gidecek. Senatodan da geçerse başkanın imzalaması için White House ‘a yollanacak.

Konuyla ilgili linkler:

https://www.congress.gov/bill/117th-congress/house-bill/7239

• Bunu takip etmek gerek .

• ⭐⭐⭐⭐

@serkanist kesinlikle.

• @denizci10 acaba şartları ne olur - ornek ingilizce ve sertifika gibi bir şeymi ?

• ⭐⭐⭐⭐

@serkanist fikrim yok ama beyaz saray onaylarsa detayları sonrasında öğrenebiliriz... bu konu araştırma yapan forum üyesi mutlaka vardır yakında kokusu çıkar...

• @denizci10 kesinlikle bizde takip edelim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@serkanist elbette... her daim takip edeceğim...

• @denizci10 Av. Remzi Kulen'e sordum eğer kabul edilirse bunun hakkında bir video yapacakmış oyle söyledi. Bakalım.

• ⭐⭐⭐⭐

@serkanist süper. Eline sağlık. İnşallah kabul edilir.

• İsalllah dostum biz faydalansak keske ama nerde.

• amerikanlar keyfine düşkün olduğundan restoran işi yapmak istemediğinden wat vizesiyle yazın sürekli dishwasher, garsonluk gibi yeme&içme alanlarına işçi alıyorlardı. demek ki sadece yazın değil sorun tüm yıl boyunca yaşanmaya başlamış. umarım bu olay biz üniversite öğrencisi olup amerika'ya gitmek isteyen şansını j1 vizesinden kullanmayı deneyenleri etkilemez, eğer imkan sulunursa okumayı bırakır direkt kaçarım. restoran işi ağırlıklı ise tahminimce ingilizceyi şart koşabilirler, sipariş alıp iletmek basit düzeyde ingilizce ile yapılabileceğini sanmıyorum. ya da iş alanlarına göre belirlenir.

• @kaanvercetti covid zamani restoranlar kapali oldugundan dolayi garsonlarin cogu isi birakti, baska sektorlere yoneldi.
    Restoranlar acilmaya basladigindan eleman bulamadilar, bundan dolayi disardan Adam getirtmeye calisiyorlar iste.

• o zaman rez yapalım bakalım, kısmet

• Egitimli sertifikalı profesyonel aşçıyım, bu programı araştıracağım. Forumda aşçı olan var ise birlikte yardımlaşalım..

• @ethsea Ben atlantadayken kaldıgım evdeki hataylı bir abimiz aşçıydı. Ortadoğu marketindeki mutfakta yemek yapiyordu. Maaşı merdiven altı olarak alıyordu, cash 5000 dolar(green cardla gelmişti).

İşini bilen, tecrübeli ve eğitimli bir aşçı çok rahat 10bin üstü çakar.

• @charon, içinde söyledi: Amerika'ya Gelmek İsteyenler İçin Yeni Bir Yol

@ethsea Ben atlantadayken kaldıgım evdeki hataylı bir abimiz aşçıydı. Ortadoğu marketindeki mutfakta yemek yapiyordu. Maaşı merdiven altı olarak alıyordu, cash 5000 dolar(green cardla gelmişti).

İşini bilen, tecrübeli ve eğitimli bir aşçı çok rahat 10bin üstü çakar.

Doğrudur inanırım. Şuan iş ilanı listesine kayıt olduğum otel zinciri (marriott) tarafından gelen maillerde aşçı H/29$ + bonus olarak ilanlar geliyor. Full time + over time ile 8-10k almamak için hiç bir sebep yok.
    Fakat turist olarak gelince ne verirler onu bilmem, ortalama 3-5 arası diye duymuştum..

• @ethsea turist olarak işe almazlar sizi zaten.
    anca 3.kalite meksika restoranıdır, kebapçıdır, orta doğu restoranında falan çalışır, kafayi yersiniz.

• @denizci10, içinde söyledi: Amerika'ya Gelmek İsteyenler İçin Yeni Bir Yol

Arkadaşlar Facebook ta bir yazı gördüm burada paylaşmak istedim. Detaylar için link aşağıda... Konu hakkında uzman arkadaşlar alta yorumlarını ve fikirlerini yazarlarsa sevinirim...

ABD kongresi 3+3 yıl olmak üzere 65.000 kişi istihdam etmek üzere bir tasarı üzerinde çakılıyor.

Programın adı: The Essential Workers For Economic Advancement (EWEA)

Bu programdan ağırlıklı olarak restaurantların faydalanması hedefleniyor. Yani, aşçı statüsünde olanların şansı daha fazla. Ama diğer sektörler de bundan faydalanabilecek.

Bu tasarı kongreye sunuldu. Kongreden geçerse senatoya gidecek. Senatodan da geçerse başkanın imzalaması için White House ‘a yollanacak.

Konuyla ilgili linkler:

Bu konuda varmı bir gelişme kardeşim

• Chrome da ilk sekmeye koydum hergün takipteyim. Hala tanıtım (1.) aşamasında bekliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@OrlandoGücü maalesef duymadım son zamanlarda bişeyler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |