Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Selamlar, ingbank'tan Abd'ye para transferi yapacagım. Transfer ekranında 3 tane bilgi soruyor : Bankanın swift kodu, şubenin swift kodu ve hesap no. Banka swift kodu ve hesap noyu öğrendim ama şube swift kodu nedir anlayamadım. Wells Fargo ile konuştum, şube swift kodu yok diyorlar. Bu konuda bilgisi olan var mı? @crazycells @sadriabi @knnrn @sadriabi

sube kodu olmamasi lazim, banka koduna yazdiginizi aynen sube icin de yazin isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

arkadaşlar her bir aile için $10k denilmiş +$1 bile olsa beyan gerekiyor, şimdi bizim planlar istediğimiz gibi gitmezse ben önden gitmeyi planlıyorum iş ve kalacak yer olaylarını kısa bir sürede halledip eşim ve oğlum daha sonra gelecek, sorum şu: ben ilk girişte $9k civarı 10k aşmayacak şekilde giriş yapsam girişte beyanda bulunmayacağım, akabinde eşim ilk girişinde bir miktar daha para ile gelse sorun olur mu? sonuç olarak $10k aşmış olacağız ve beyan edilmemiş olacak

onemli olan tek bir seferdeki miktar, daha sonra yine siniri asmadan nakit gecirdiginizde beyan etmenize gerek yok.

• @erkoholland Normal hesaba değil de IBAN noya EFT yapıyormuş gibi düşünün. Iban no girdiğinizde şube kodu istemez artık. Para transfer yapacağınız bankanın SWIFT kodunu biliyorsanız bu kodu girmeniz yeterli.Bu girişleri yaptıktan sonra belirlediğiniz kriterlere uyan ve SWIFT sistemine tanımlı banka şubeleri listelenecektir. Transfer yapmak istediğiniz banka bu listede yoksa işleminizi şubenize giderek yapmanız gerekir.

• @knnrn Gelir değil. Normal para getirme işi

• @knnrn Yanınızda o kadar rakamı TR'den çıkarırken herhangi bir kısıtlama ile karşılaştınız mı? Bildiğim kadarıyla 15K $ üzerini çıkaramıyoruz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 Dediginiz gibi yapabilirsiniz ama beyan etmenin de herhangi bir sikintisi yok. Beyan etmeyi olumsuz bir sey gibi dusunmeyin, sadece para kayit altina aliniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Turkiye'den cikarken herhangi bir bildirim yapmadim.

• anladım @knnrn , çok teşekkür ederim, sanırım bu beyanı istemelerinin amacı ülke sınırları içerisinde dolaşan para miktarını kayıt altına almak ve 10k altındaki miktarlar çok umurlarında değil galiba 🤔

• @knnrn Cepteteb web sayf. da yazmamış. Azami çekebileceğimiz miktar ne kadar biliyor musunuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin Uzun zamandır çekim yapmadım ama hatırladığım kadarıyla günlük 3000 TL karşılığı dolar çekebiliyorsunuz.

• @murat-taskin 3-4 gun kadar once cagri merkezini aradigimda @knnrn 'in soyledigi gibi limitimin gunluk 3.000TL karsiligi dolar oldugunu dilersem 12.000TL karsiligi dolar olacak sekilde arttirabilecegini soylemislerdi. 12.000TL su asamada yeterli oldugu icin daha fazla arttirmaya calismadan kabul ettim. Cagri merkezini aramanizda fayda var net bilgi icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Konuyu sulandırmak istemem ama 2018 Ocak ayında en son çekimi yapmışım, 3000 TL karşılığı 750 dolar olmuş. Şimdi 500 dolar bile çekemem herhalde.

Çok değil iki yıl önce bu zamanlar işimden ayrılırken aldığım 30 bin TL tazminatla 10 bin dolar almıştım.

• Kur artışına paralel olarak bunu da arttırıyorlardır herhalde yoksa bir anlamı kalmıyor. Teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• Ben bugün 800 dolar çektim BOFA'da Cepteteb kartımla.

• henuz mulakata girmedim aralıkta sıra gelecek sanırım , geçen hafta fuar , iş görüşmeleri ve biraderi ziyaret vs için gittiğimde PNC bankta pasaportla hesap açtırdım , kardeşimin adresini kendi emailimi verdim , 8bin dolar yatırdım. Bir aksilik olmazsa gitmeden önce üzerimde para taşımamak için banka üzerinden para transferimi yapacağım.

• merhaba arkadaşlar ben de cepte teb hesabı açtırmayı düşünüyorum aynı zamanda da bir miktar nakit götüreceğim.Benim sormak istediğim şey elimdeki nakiti cepte teb ile amerikadayken boa kullanarak cepte teb hesabıma yatırabilir miyim fazla nakitle dolaşmak istemiyorum ancak yine de her ihtimale karşı bir miktar nakit de götürmek istiyorum yanımda

• @illusion Cepte Teb, TR hesabınızdan ABD atm'lerinden para çekmek istediğinizde avantajlı. Yanınızda götürdüğünüz nakiti ise ABD bankalarından birine yatırıp oradan debit kart almanız gerekiyor. Böylece hem ABD bankasında hesabınız olur, para hareketleriniz başlar, aynı zamanda da o bankadan ilerleyen dönemde kredi kartı talebinde bulunursunuz. Kredi skorunuz oluşmaya başlar.

• @erkoholland ABD-Türkiye Arası Para Transferleri içinde söyledi:

@erkoholland ABD-Türkiye Arası Para Transferleri içinde söyledi:

Araştırdıgım kadarıyla Türkiyeden Abd'ye 100 bin doların üstünde para göndermenin en ekonomik yöntemi bankaların internet şubelerini kullanmak. Zaten Abd'ye giriş yapıp da hesap açmadan para gönderemeyeceğiniz için internet şubesi belki de zorunluluk. (Tabi eğer şubeye faks çekerek müşteri temsilcinizle işlem yaptırabilirseniz başka).
    Ayrıca, İnternet şubesinden para göndermekle şubeye giderek göndermek arasında masraf farkı çok. Mesela ingbank internet şubesi işlem başına 37 tl alıyor, aynı işlem şubeden 157 tl'ye yapılıyor. Garanti bankası internet şubesi azami masrafı aynı gün valörlü olursa 75 tl. Tüm masraf bilgileri bankaların web sitelerinde var. Diğer önemli konu ise, internet şubesindeki günlük işlem limitleri. Bu günlük limitler şöyle : Garanti bankası günlük 275 bin tl ( karşılığı dolar yani); ingbank'ta günlük 120 bin tl. Enpara.com'da ise yüksek bir limit var, 500 bin tl. Yani transfer edeceğiniz paranız bu limitlerden fazlaysa o zaman internet şubesinden tek günde ve seferde değil de birkaç günde yapabilirsiniz transferi. Tabi o zaman da mesela ingbank için 37 tl x işlem sayısı kadar masraf oluyor. Abd'deki bankaların kaç usd keseceğini de yaşayarak göreceğiz ama sanırım 30-70 usd gibi paralar kesiliyor. Abd bankasında hesap açarken bu bilgi sorulup öğrenilir en kötü ihtimalle.

Hesap açtıgım wells fargoya sordum. Para sınırı olmadan işlem başına 16 Usd para kesiyormuş Abd şubesi para geldiğinde. Yani Türkiyedeki bankanın kestiği paralar dışında işlem başına 16 usd de Abd'deki Wells Fargo kesiyor, bilginize

İngbanktan Abd'de Wells Fargo'ya 17 bin usd gönderdim, aradaki muhabir banka 100 usd kesti maalesef. İnternet şubesinden kendim işlem yapmak zorunda kaldım çünkü şube ıslak imza olmadan işlem yapmadı. İngbank 9 usd, wells fargo da 16 usd aldı, yani 17 bin usd için toplam 125 usd masraf ödemiş oldum.

• Bilgilendirme :
    Eylul ayı içinde amerikaya gidip geldim , gitmişken pnc bank ta pasaportumla kardeşimin adresini vererek hesap açtım ve bir miktar para yatırdım , debit card cıkardılar ve internet bankacılığı açıldı. Burdan bir miktar para gondermeyi denedim , xxxxbank internet hesabım üzerinden pnc ye swift yaptım. xxxxbank 60TL masraf aldı , aracı banka da 2.5 dolar kesti. Gönderimi yaptığım ertesi gunu pnc hesabıma ulaşmıştı para.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |