Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba, mülakat sırasında hesaba yeni transfer edilmiş 15 bin dolar dışında herhangi bir gelir-tapu vs gösterilmemesi vize onayini etkiler mi?

• @ceylano yeterli maddi birikimi sadece banka hesabınızdaki parayla gösterebilirsiniz. Tabiki giriş çıkış olan bir hesap daha iyi olurdu ama yeni transfer edilmiş bir parayı Ankara konsolosluğu sorun yapmıyor. Yeterki miktarı yeterli görsünler.

• @gucarslan green kart cekilisiniz kazandi dv2023 icin. Ama henuz ds260 formunu gordermedik

• @Muhtaradana asıl talihlinin hesabında mı olması gerekir paranın. Eşinin hesabında olsa da olur mu

• ⭐⭐⭐

@bilal-bulut Asıl talihlinin hesabında olması en iyisi işlemler asıl talihli üzerinden gerçekleşecek çünkü

• @Emre-Kurtulmuş daha önceki cevaplarda farketmez denmişti.

• ⭐⭐⭐

@gzm06 eşinizin hesabında olması sorun olmaz ama sağlıklı olanı en azından asıl talihlinin de adının geçtiği ortak hesapta olması yada asıl talihlinin hesabında olması eşinin hesabında olursa vize alamazsınız denmiyor zaten ama en ufak bir ihtimali bile riske atmaya gerek yok düşüncesindeyim ben. Diğer gruptaki yeşil pasaport iletinizi de gördüğüm kadarıyla risk almayı seviyorsunuz. Burada en uygunlu olan yardımcı olacak çözümler sunulmaya çalışıyor uygulayıp uygulamamak sizlerin tercihi tabii ki

• @Emre-Kurtulmuş mülakat deneyimlerinde sıklıkla yazılmış, asıl talihlinin yerine eşinin hesabındaki birikimin gösterilmesi herhangi bir sorun oluşturmamış ama burada bunun aksine bir öneri görmek kafaları karıştırıyor sadece. 16 yıl önce Erasmus ile 5 ay başka ülkede kalmış (bırakın 1 yılı 6 ay bile değil) eşim için ne olur ne olmaz isterler ap'ye kalmayalım diye şimdiden polis sertifikası almayı bile düşünecek kadar detaylarda boğulan bizler için daha da stres unsuru oluyor bu gibi farklı yorumlar, bilmem anlatabildim mi? Yoksa buradan edindiğimiz bilgiler altın değerinde.

• Arkadaşlar selamlar,

Uzun zaman oldu siteye girmeyeli, son birkaç yıla ait istatistiklerin oldugu excel tablolarını bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Teşekkürler 🙂

• @Tugce-0 merhaba bu başlığın ilk iletisinde👍🏻

• @Muhtaradana
    Yeterli miktar min. 15000 dolar mıdır ?

• @Gökhan-Öz tek kişi için tavsiye edilen miktar genellikle bu rakam ama kişinin yaşamak istediği eyalet, öğrenim durumu, mesleki tecrübesi, ingilizce dil bilgisi, sağlık durumu, yaş gibi belirli kriterlere göre bu miktar değişebilir. Forumun tavsiyesi tüm varlıklarınızı göstermektir.

• @Gökhan-Öz Bence bu para miktarı mevzusu yaşanılan eyaletin haricinde biraz da kişiden kişiye değişiyor gibi. Konsoloslar da biliyor ki 20'li yaşlarda Türkiye koşullarında yarım milyona yakın birikim yapmak aşırı zor. Babadan dededen zengin değilsen ayrı tabi. Teksas gibi görece daha uygun ve iş imkanı bol olan eyaletler seçip, biraz da dinamik duruşunuzu gösterirseniz 10k bile yeterli gelebilir. @gucarslan da söylemişti, 4500 ile giden de var, 500k ile AP'ye kalan da

• @bilal-bulut olur,sorun değil

• ⭐⭐⭐

@gzm06 işte benimde zaten ilk cevabımda belirttiğim buydu olmaz gösteremezsiniz demedim evlisiniz sonuçta x bir kişinin hesabı değil gösterdiğiniz resmi eşinizin hesabı, ama günümüz şartlarında bir hesaptaki parayı başka bir hesaba göndermek çok basit bir işlemken parayı 2dakika içinde asıl talihlinin hesabına aktarıp onun hesap dökümünü almak aynı işlem olacağı için ben o şekilde yapmayı tercih edeceğim

• Merhaba telegram grubuna nasıl katılabilirim acaba?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 
  • ⭐⭐⭐

@cerenk Merhaba,

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları/2

İlgili iletideki adımları okuyarak ilerleyebilirsiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 

• Merhaba, 2023 talihlisiyim formu Mayıs’ta doldurdum ve üstünden baya bir zaman geçti. 2023 talihlileri için elçilikte görüşmeler ne zaman başlar? Ne zaman current mailini görmeyi beklemeliyiz?
    Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@repent Önümüzdeki Ekimde başlıyor. Hatta Ekimde mülakata girecekler belli oldu. 5700'e kadar olan numaralar current oldu bu arada.

Benzer Başlıklar

• 145
  • 642
  • 296
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |