Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@MySea @MySea açıklandı. Cut-off 5700.

• @Programmer Eminmisiniz?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • ⭐⭐⭐

@MySea Evet sayın @MySea .
    cutoff.JPG

• @Programmer Tesekkurler 👍

• ⭐⭐⭐

@bates7 Merhaba, en son mezun olduğunuz okulun numarası yeterli, lise diplamanıza gerek yok. Anladığım kadarı ile daha önceden bir SSN almışsınız bu Ds 260 formunda belirttiyseniz ek olarak bir şey istemezler, ama siz yine de yanınızda ilgili bütün evrakları bulundurun.

• @Şeyda Teşekkür ederim cevap için. Yaklaşık 10 yıldır hazırım 🙂

• ⭐⭐

Herkese merhaba öncelikle kazanan tüm talihlileri tekrardan kutluyorum. Süreci daha yakından takip etmek , verilen mülakatları izlemek , anlık sohbet ve süreç ile ilgili gelişmeleri takip etmek için her sene olduğu gibi DV23 için kurulan bir telegram grubu ve excel listesi mevcut. Halen katılmamış arkadaşlardan ricam en azından listeye katılarak süreci daha iyi takip edebilmemiz için bir dokunuşta bulunması. Katılım linki ilk mesajda mevcut fakat ben buraya tekrar bırakıyorum. Listede olmayan arkadaşlarımızı aramızda görmek dileğiyle. DV23 Excel Listesi bağlantıya tıklayarak katılabilirsiniz. DV23 Tablosu'nu görmek için bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

• @Gökhan-Öz
    Doğrudur, extra bir uygulama ihtiyacı ya da karar olmaz ise Ekim ayı için avrupadan mülakat alabilecek en yüksek CN 5700.

• @Şeyda merhabalar… malesef henüz süreci tam olarak anlayabilmiş değilim onun için sormak istedim. Ben 6k, numarama göre mülakatın gelebileceği tahmini bir ay aralığı var mı acaba. Ya da bülteni nasıl takip etmeliyim. Çok teşekkürler

• @esat90 63bin yazmışsınız imzanıza

• Merhabalar cutoff 5700 olması bizim avantajımıza olan bir durum mu pandemi sonrası.Benim sıralamam 11 K bana kasım ayında sıra gelecek diye yorumlayabilirmiyim ? Sıralamaya göre mi çağırılacağız .

• @esat90, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Şeyda merhabalar… malesef henüz süreci tam olarak anlayabilmiş değilim onun için sormak istedim. Ben 6k, numarama göre mülakatın gelebileceği tahmini bir ay aralığı var mı acaba. Ya da bülteni nasıl takip etmeliyim. Çok teşekkürler

Normal şartlarda her ay (3380/2)/1,7/12 ay = 80 kişi,( bu hesapta 2 kazananların sadece yüzde 50 sinin mülakat acagi durumu, 1,7 dv 2023 deki cn başına düşen ortalama aile birey sayısını, 12 ise ay sayısı ni temsil etmekte.) aylık mülakat normalde verilmesi gerekmekte. Bu durumda normal şartlarda en geç Aralık, Ocak gibi mülakat alırsınız gibi geliyor bana...Ama bazen 3-4 ay çok az mülakat veriliyor, Şubat'ta Mart'ta ise bu verilmeyenler toptan veriliyor...

• ⭐⭐⭐

@ysr Tüm yeni kazanan arkadaşlara tavsiyem, eğer sıfırlardan sonraki numaranız 5 haneli ise ilk 3 rakamını, 4 haneli ise ilk 2 rakamını yazabilirsiniz. Bu sizin dönem için daha anlaşılır bir istatistik çıkarabilir. Özellikle excel dosyasında çok işinize yarayabilir.
    Gelelim sorunuza. Eğer Kasım bülteni 5500 daha arttırılırsa numaranızın current içinde olması muhtemeldir. Ama kaç kişiye mülakat dağıtılır işte bunu kestirmek çok zor. Ayrıca sıralama mı yoksa bizde olduğu gibi DS-260 submit tarihine göre mi çağırırlar bunu da Ekim ayında öğrenmiş olacağız.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba. Görüşmeden olumlu sonuç almak adına Abd'de yaşayan bir tanıdığımın yanında konaklayacağım ve işyerinde çalışacağımı göstermem için hangi yolları izlemem gerekli. ve bunların mülakat tarihinden ne kadar önce yapılması gerekir acaba ?

• @sanaldeniz çok teşekkür ederim

• @esat90 merhaba, Sn. @sanaldeniz detaylı bir açıklama yapmış sağolsun. Bulteni de aşağıdaki adresten takip edebilirsiniz. https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html

• @sanaldeniz çok teşekkürler cevap için, sağolun.

• @enemy merhaba, EU’dan sonraki numaram dört haneli ve 63 ile başlıyor. Ben de ilk iki rakamını yazdım. Daha doğrusu öyle söylendi burada?

• @Programmer bir sorum daha olacak mazur görürseniz. KCC’den evrak yahut mülakat tarihi beklerken pasaportumu değiştirirsem tam olarak ne yapmalıyım? Bunu bir yere bildirmem ki gerekiyor ya da eski-yeni pasaportla direk mülakata mı gitmem gerekiyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Çok sağolun🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |