Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Samet-Ünlü

Merhaba,

Rica etsem videonun linkini paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caganpaker, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar, I 130 ve I 130A formu gonderildikten sonra surec devam ederken turist vizesi alinabilir mi?

Bildigimiz uzere I 130 formunun islenmesi ve vizenin alinmasi 1 yildan fazla suruyor. Dolayisiyla evli ciftlerin neredeyse 2 yil ayri kalmasi soz konusu.

Bu surec devam ederken sadece gorusme amaciyla, giris cikislari zamaninda yapmak kaydiyla, turist vizesine basvurulup, konsoloslukta da F2A surecinde oldugumuzu belirtip gorusme amaciyla gidilip gelinecegi belirtilirse vize alinabilir mi?

Tesekkurler.

Eger konsoloslugu Turkiye'ye geri doneceginize ikna edebilirseniz alabilirsiniz; ama genelde sizin durumunuzdaki kisilerin Turkiye ile guclu baglantilari kalmamis oldugu icin cok kolay gocmen olmayan vize alamiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caganpaker, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

İyi akşamlar herkese, I130 Formu doldurmaktayız. Evlilik cüzdanını da ek kısımlarına ekleyeceğiz. Acaba evlilik cüzdanının ingilizce tercümesinin yapılmasına ihtiyaç var mıdır? Bir de tüm sayfalarının taratılıp atılması mı gerekmektedir? @crazycells

USCIS'e gonderdiginiz tum belgelerin dili Ingilizce olmali.

Eger belgede Ingilizce ceviri yoksa o durumda "certified translation" ile gondermeniz gerekecek, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emredemirelgeo, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla adres kısımlarında pyhsical adress 1 kısmında ABD de yaşamıyor dahi olsam Türkiye'deki şuanki güncel adresimi yazıp physical adress 2'yi boş bırakıp diğer kısım olan pyhsical adress outside USA kısmına yine şuanki güncel adresimi yazmalıyım. Geçmişteki adreslerimi de ek kısmında belirtmeliyim. Doğru mu anladım hocam?

Evet, bu sekilde yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Güzel gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@timtim, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

merhaba, eşim çifte vatandaş ve CR1 olarak i130 dormunu online olarak dolduracaz. eşim i 130a ben de i130 formunu dolduracaz hanllış bilmiyorsam. sorum şu ikimiz için de ayrı uscis account oluşturmamız gerek ve ayrı ayrı mı doldurmamız gerekecek henüz daha dosyaların içine bile girmedik yanlış yapmayalım diye. teşekkürler

ABD vatandasi olan kisi kimse o kisinin hesabi yeterli. I-130'u ABD vatandasi olan kisi dolduracak ve esinin doldurdugu I-130A formunun pdf'ini I-130 basvurusunun sonuna yukleyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@timtim, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

merhaba i130 formunu doldururken ilk önce 'We were unable to retrieve your form.' uyarısını daha sonra da tekrar kayıtlı sayfalara girmek için başa döndüğümüzde 'Encountered an unknown error retrieving your data' uyarısı verdi ve dosyayı açamıyoruz. konu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba? ne yapmamız gerekli?

Farkli bir web browser'dan deneyin. Eger bu web browser'da da hata verirse daha sonra deneyin.

Bu resmi sitelerde ara ara boyle hatalar olabiliyor, cogunlukla kisa sureli oluyor ve ertesi gun duzelmis oluyor, bilginize.

• Herkese Merhabalar. Uscis online account number nereden bulunuyor bilgisi olan var mi? Herhangi bir mailimde ya da hesabin icinde numarayi bulamiyorum. Ya da forma bu bilgiyi girmesek oluyor mu? Daha once bu formu dolduranlar bu konuda nasil bi yontem izledi acaba yardimci olabilecek varsa cok memnun oluruz simdiden tesekkurler 🙂

• @Damla-Yalçın, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Herkese Merhabalar. Uscis online account number nereden bulunuyor bilgisi olan var mi? Herhangi bir mailimde ya da hesabin icinde numarayi bulamiyorum. Ya da forma bu bilgiyi girmesek oluyor mu? Daha once bu formu dolduranlar bu konuda nasil bi yontem izledi acaba yardimci olabilecek varsa cok memnun oluruz simdiden tesekkurler 🙂

Merhaba, online account number, herhangi bir dosya doldurup gönderdiğinizde Uscis tarafından size özel sağlanan 12 haneli numaradır. A-number da greencard sahiplerine verilir ve kartın üzerinde bulunur. Eşiniz Abd vatandaşıysa SSN yani Social security number ile formu doldurabilirsiniz.

• Ben Green cardliyim esim TR'de. SSN ve A-number bilgilerini forma girdim. Ama daha once bir form doldurmadim online olarak. Aslinda adres degisikligi bildirmistim ama ordan gelen maili kontrol ettim ve online account number olmadigini gordum. Hangi formu doldurabilirim bu numarayi alabilmek icin bilginiz var mi?

• @crazycells Teşekkür ederim,Şu anda Bu aşamaya geldim;
    On August 1, 2022, we sent your case, Receipt Number IO*********, to the Department of State for visa processing. You can find general information on Consular Processing by visiting our website at www.uscis.gov . The website will provide information on what to do next, who to contact, and how to inform us of any changes in your situation or address.

Bu aşamadan sonrası mülakat randevusu mu acaba ?

• @Damla-Yalçın, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Ben Green cardliyim esim TR'de. SSN ve A-number bilgilerini forma girdim. Ama daha once bir form doldurmadim online olarak. Aslinda adres degisikligi bildirmistim ama ordan gelen maili kontrol ettim ve online account number olmadigini gordum. Hangi formu doldurabilirim bu numarayi alabilmek icin bilginiz var mi?

Ssn ve A-number yeterli

• .............................

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Damla-Yalçın, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Ben Green cardliyim esim TR'de. SSN ve A-number bilgilerini forma girdim. Ama daha once bir form doldurmadim online olarak. Aslinda adres degisikligi bildirmistim ama ordan gelen maili kontrol ettim ve online account number olmadigini gordum. Hangi formu doldurabilirim bu numarayi alabilmek icin bilginiz var mi?

I-130 icin gonderilecek I-797 formda USCIS online account bilgisi yaziyor olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Güzel, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells Teşekkür ederim,Şu anda Bu aşamaya geldim;
    On August 1, 2022, we sent your case, Receipt Number IO*********, to the Department of State for visa processing. You can find general information on Consular Processing by visiting our website at www.uscis.gov . The website will provide information on what to do next, who to contact, and how to inform us of any changes in your situation or address.

Bu aşamadan sonrası mülakat randevusu mu acaba ?

Hayir, NOA2 belgeniz gelmis; sonrasinda DOS size DS-260 formu acacak ve bu formu dolduracaksiniz.

Hangi kategoriden basvuru yapiyorsaniz surecler icin o basligi takip etmelisiniz. Ayrica surecinizi imzaniza tasimanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emredemirelgeo, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Arkadaşlar merhaba.

Önümüzdeki ay nikah günü aldık. Müstakbel eşim hem Türkiye hem de USA vatandaşı. Türkiye'de evlenirken kendi soyadımı kullanacak. Nikah günümüzden 1 hafta sonra Ankara Büyükelçiliğinden randevu aldı. Soyadı değişimi için pasaportunu yenileyecek ve sonrasında CR 1 işlemlerimizi başlatacağız. Eşim, randevu alırken ve pasaport yenilemesinde gereken DS86 formunu doldururken kızlık soyadı/güncel pasaport bilgilerine göre mi soyadını girmelidir yoksa evlendikten sonra benim soyadımı alacağı için direkt benim soyadımla mı bu formu doldurup, pasaporrt yenileme randevusunu da benim soyadımı girerek almalıdır? Lütfen yardımcı olur musunuz?

DN: Eşim güncel pasaport bilgilerini girerek bu formu doldurdu ve randevuyu aldı. Eğer bu yanlışsa tekrar randevu alacağız.

Turkiye'deki isminizin degismesi ABD'deki isminizi otomatik olarak degistirmiyor. Yani ABD pasaportunu guncellemeden de surece baslayabilirsiniz. Insanlar farkli ulkelerde farkli isim/soyisimlere sahip olabilirler.

Eger esiniz soyismini iki ulkede de degistirmek istiyorsa o durumda dediginiz gibi once ABD pasaportunu guncelleyip sonra surece baslayabilir.

Esiniz ABD'de hangi isim ve soyismini kullanmak istiyorsa formlari bu bilgiye gore doldurmali.

• @crazycells Cevap için teşekkürler.. Ds260 sanırım avukatım dolduracak, Sizin tecrübelerinize ve Sizin diğer arkadaşların süreçlerini gözlemleyen biri olarak sormak isterim,acaba bu süreç rutin olarak devam ederse üç aşa beş yukarı mülakat tarihi kaç ayda belli olur ? Çünkü eşimi ekim ayında yollayacağım ve benim mülakat erken olursa. Eşim ve çocuğumla gitmek istiyorum Ankara’ya. (İmzayı becerebildim mi bimiyorum yapmaya çalıştım artık :)..)

Benzer Başlıklar

• 644
  • 114
  • 50
  • 6537
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |