Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Astek4912-0 eylül ayı içinde ekim için mail gönderimi olabilir tabii mülakat verirlerse ekim ayında

• @Emre-Kurtulmuş merhaba, doğrudur bizimde beklentimiz bu yönde. Ağustos ayında açıklanacak olan bültende numaralarımız (umarım 🙏🏻) current olursa ve mülakat mailinin ortalama 40 gün öncesinde gönderildiğini düşünürsek Ağustos sonu yada Eylül başı gibi mail bekleyebiliriz. Ama tabi bunların hepsi birer varsayım ve umut 😊 21 ve 22 süreçleri beni biraz korkuttu ve gerdi açıkçası. Ne olur artık hiç emin olamıyoruz. Çok düşünmemeye çalışıyoruz 🙈

• @BerkayHacımustafa Bosna'dan evrakları kışın gidip alsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu arada, Bosna'dan police certificate alması gerekiyor ve 2 farklı evrak isteniyor. Türkiye'den alındığında ise sadece arşivli adli sicil kaydı. Bosna evrakları için aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim:

• Merhabalar, bu korona vaka sayısı talihlilere sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazzaz bilgisayarınıza sağ tıklayıp indir de diyebilirsiniz.
    ya da bir önceki sayfada e-mail gönder seçeneğinden gönderim sağlayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maku DV2020 ve DV2021'de oldu ama o zaman aşı bulunmamış ve ölüm vakaları ciddi fazlaydı.
    şuan öyle bir durum olacağını zannetmiyorum.

• @datanist Çok teşekkürler. Vize sınıflarına göre belgeler değişiyor sanırım, hangi sınıflandırmayı seçmemiz gerekli green card için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BerkayHacımustafa "D" (diversity) seçmelisiniz.

• Merhabalar ; ben başvurumu yaptım fakat bana KCC den herhangi bir evrak onayı ya da mail gelmedi. Gelmesi gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tayfun-karakaş evrak talep / onay süreci DV2022 süreciyle birlikte kaldırıldı ve DV2023 için olup olmayacağı henüz belli değil.
    bu yüzden mail almamanız normal.. lütfen forumu daha sıkı takip edin çünkü bu konu defalarca bu başlıkta aktarıldı.

• Bu konuyla ilgili bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim:)

• Merhabalar, mülakatta istenecek belgelerden kapalı zarf içinde olması gereken bir belge var mıydı? Ben KKTC den vukuatlı nüfus kaydını getirttim ama kapalı falan değildi? Şimdi transkriptlerimi isteyeceğim kapalı zarfta mı olması gerekiyordu?

• ⭐⭐⭐

@Şeyda tahminime göre üniversiteyi kıbrısta okuduğunuzdan dolayı 6 ay üzeri orada kaldığınızdan evrak istediniz ama vukuatlı nüfus değil polisten adli sicil kaydı almanız gerekiyordu

• @Emre-Kurtulmuş evet haklısınız ne alaka nüfus demişim. Sicil kaydı aldım doğrudur. Ama kapalı değildi asıl merak ettiğim konu o. Bir sıkıntı olmaz değil mi?

• ⭐⭐⭐

@Şeyda kıbrısda kapalı zarflı belge temini yok bildiğim kadarıyla zaten özellikle belirtirseniz yaparlar mıydı ona emin değilim. Oradan polis kaydını nasıl aldınız acaba burada ki KKTC konsolosluğuna mi başvurdunuz yoksa mail vs ile talep edebildiniz mi

• @Emre-Kurtulmuş ben İzmir de ikamet ediyorum. Burda konsolosluğa talepte bulundum 2 adet vesikalık fotoğrafla bir form doldurdum. 50 TL ücret ödedim. Yaklaşık 1,5 ay sonra geldi. Yine konsolosluktan gidip aldım.

• Hocam merhabalar. Henüz buraya tam vakıf olamadığım için sormak istedim. Sıralamam mülakatlar başladı mı ya da ön evrak isteme durumu olacak mı şuan tam olarak ne yapmak gerekiyor. Bir de sıralamam 6 bin de ortalama hangi ay aralığına tekabül eder? Bilgilendirirseniz çok sevinirim…

• Merhaba, gri pasaportum mevcuttu bundan yaklaşık6 yıl önce okul projesi ile avrupayı gezmiştim. Sadece avrupa ülkeleri seyahatlerim mevcut bu durum vize sürecimde bana sorun yaşatır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bisi7 eğer bu seyahatinizi yasadışı amaçlar için kullanmadıysanız neden sorun yaratsın ki..
    içinizi ferah tutun, bunlar sorun olan konular değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |