Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mexido

motor omru sirasiyla : camry corolla prius
    benzin tasarrufu: prius camry corolla

• @Doncarleone, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido

motor omru sirasiyla : camry corolla prius
    benzin tasarrufu: prius camry corolla

Ozaman camry daha mantıklı sanki 🙂 Teşekkürler yararli bilgi için.

• @mexido Yakit tuketimi olarak Prius acik ara en iyisidir.

• @Erdokhan, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido Yakit tuketimi olarak Prius acik ara en iyisidir.

Doğru bende o şekilde duymuştum.

• @Erdokhan, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido Yakit tuketimi olarak Prius acik ara en iyisidir.

Yukardaki sıralamaya bakarak o şekilde söyledim aslında.Hem motor hem yakıt. Motor 3.sirad çünkü:))

• @mexido

toyota en kötüsü diğer araçlardan daha iyidir ama kendi aralarında sıralama yaptım camry hibrit 40 mil galonla giderken prius 52 mile kadar gider

• @Doncarleone, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido

toyota en kötüsü diğer araçlardan daha iyidir ama kendi aralarında sıralama yaptım camry hibrit 40 mil galonla giderken prius 52 mile kadar gider

Doğrudur hcam ben kullanmadım oyuzden bilgi sahibi değilim. En az yakan araç olabilir dediğiniz diğer arkadaş da en az yakan olarak sıralama yapmıştı. Az yaktığı kadar da dayanıklı olmalı ki 12 saat delivery e dayanabilmeli.

• Hibritlerin calisma mantigi nasil Toyota icin hem elektirik hem benzin seklinde mi?

• 2010 Prius 15 mph'a kadar pil ile hareket ediyor, 15mph ustune ciktiginda benzinli motor devreye giriyor. ECO mod da yokus yukari zorlaniyor. Power mode a gectinizde ise fena kaciyor

• Eger cok yuksek milde arac alinmiyorsa motor omrune bakmak mantiksiz. Bakimli Toyota motorlari cok rahat 400-500bin mil yapar. Bakimli diyorum dikkat cekerim. 100-150bin milde motor degistiren cok toyota biliyorum.
    En mantikli arac yakiti en az tuketen olacaktir. Bu da prius. Kolay gelsin.

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Eger cok yuksek milde arac alinmiyorsa motor omrune bakmak mantiksiz. Bakimli Toyota motorlari cok rahat 400-500bin mil yapar. Bakimli diyorum dikkat cekerim. 100-150bin milde motor degistiren cok toyota biliyorum.
    En mantikli arac yakiti en az tuketen olacaktir. Bu da prius. Kolay gelsin.

Teşekkürler hcam. Tahmini prius fiyatları nedir acaba delivery yaparak uzun yıllar goturecek araç için kaç mil de prius almalıyız. Sıkıntı cikarmamasi açısından.

• Bu ileti silindi!

• Toyota araclari interior olarak cok albenisi yok ama motor ve parcalari bakimindan Amerika'da en cok tercih edilen aractir. Dusunun arap collerinde bile Toyota dan iyisi yok.Ayrica ikinci ellerde fazla deger kaybetmiyor. Hemen satabiliyorsunuz.

• Daha once toplamda 10 yil kadar 3-4 cesit Toyota kullandim. Motor ve yedek parca olarak cok dayanikli ve avantajli bir marka. Ic design ve aksesuar olarak oldukca basit sayilirlar. Yani arac icinde konfor ve rahatlik istiyorsaniz, Toyota size gore degil. Motor olarak dayaniklilik ve tamir/bakim rahatligi istiyorsaniz, oldukca iyi bir tercih olabilir.

Bir arkadasimda 2005 model Corolla vardi. Sifir almisti ve hep delivery islerinde kullandi. 8 yil kullandi ve 400k mileage gecti. En sonunda $1k fiyata NJ de bir galeriye satti.

• @mexido japon araclari pek ilgilendigim araclar degil dolayisiyla piyasasini bilmiyorum. Cargurus, Carvana, Craigslist gibi app ve sitelerden butcenize gore bakabilirsiniz.

Masraf cikarmama olayi biraz sans. Butceniz dusukse mecbur yasi yuksek bir arac alacaksiniz. Ne kadar temiz ve dusuk milde olursa olsun kullanilan malzemelerin bir omru var. Butceniz dustukce kendinizi cikabilecek masraflara karsi ayarlamanizi tavsiye ederim.

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido japon araclari pek ilgilendigim araclar degil dolayisiyla piyasasini bilmiyorum. Cargurus, Carvana, Craigslist gibi app ve sitelerden butcenize gore bakabilirsiniz.

Masraf cikarmama olayi biraz sans. Butceniz dusukse mecbur yasi yuksek bir arac alacaksiniz. Ne kadar temiz ve dusuk milde olursa olsun kullanilan malzemelerin bir omru var. Butceniz dustukce kendinizi cikabilecek masraflara karsi ayarlamanizi tavsiye ederim.

Haklısıniz teşekkürler bilgilendirme için.

• @MySea hyundai ve kia markalari hakkinda tecrubeleriniz neler. Ikinci el piyasasi cok yukseldi seytan dior bari biraz daha zorlayip 0 arac alayim.

• @Doncarleone Ikisinden de kullanmadim. Ancak Hyundai kullanan eskinden bir is arkadasim vardi. Cok memnundu.

Kia Soul kullanan arkadaslarim var. Yakit konusunda cok memnunlar. Bana gore arac biraz kucuk. Bu arada Kia modelleri trafikte son zamanlarda cok gormeye basladim.

• @MySea

tesekkure ek bunun nedeni birazda abdlinin de refah duzeyi son iki senede ciddi dustu.

• @Doncarleone Bence ondan daha cok, orta ve ust duzey sifir araclarin hemen bulunamamasi. Yani simdi oyle bir arac almak isterseniz, listeye adiniz yaziliyor ve 2 ile 6-7 ay arasi bir bekleme donemi var. Kia da bekleme suresi nedense biraz daha az.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

158

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |