Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@istavrit o vize o pasaporta basılacak ve siz cabanizla senelerce anilacaksiniz.
    yolunuz açık olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry iletide bir güncelleme yaptım.

• @istavrit Hayırlı olsun, azminiz tebrik edilesi gerçekten. Umarım vizenizide tamamen alıp emeklerinizin karşılığını en güzel şekilde alırsınız. Birşey merak ettim kalacak adresinizi beyan ederken nasıl bir adres beyan ettiniz, sonuç olarak turistsiniz ve oturum izniniz yok kaldığınız oteli falanda kabul ediyorlarmı, bide aynı şekilde kuveytte mülakat verebiliyor sanırım orayıda araştırmışmıydınız ?

• @tohma31 Kuveyt KCC'ye yönlediriyor.

Kuveyt'teki ABD Büyükelçiliği'nin, ülkede fiziksel olarak bulunan, görüşmeye şahsen katılabilecek ve sürebilecek tüm başvuru işlem süresi boyunca ülkede kalabilecek olan başvuru sahiplerinin Çeşitlilik Vize başvurularını işleme koyma konusunda bir itirazı olmadığını lütfen unutmayın. birkaç haftaya kadar. Davanızın Kuveyt'teki ABD Büyükelçiliği'nde işleme alınmasını istiyorsanız, doğrudan KCC ile çalışmanız gerekir, çünkü seçilen kişiler için DV randevularının planlanmasından yalnızca onlar sorumludur.

• @braveheart-34 Bosna gibi önceden mail üzerinden değiştirilmiyor yani, önce fiziksel olarak kuveyte gidip kcc ile iletişime girmek gerekiyor anladığım kadarıyla

• @tohma31 Bültenler yayınlandıktan sonra istatistiksel olarak verileri anlamlı hale getirip karar verirsiniz -örnek teşkil etmesi adına Kuveyt gibi bir ülkeyi gözünüze kestirip-o ülkenin US elçiliği ile dosya transferi için talepte bulunuyorsunuz.O temastan sonra sizleri KCC ile başbaşa bırakırsa onlara bu işlemi KCC nin değil elçiliğinizin yürütmesi gerektiğini hatırlatıyorsunuz ki bunu ben yaptım fakat tekrardan cevap alamadım.Velevki Kuveyt'in dediği üzere KCC ile temasa geçmeniz durumunda ise modamod otomatik cevaplarla karşılacaksınız 🙂 İki ucu da b.klu değnek.Siz bilirsiniz süreç çok zahmetli ve yorucu.Tamamen azim gayret akıl cesaret şans vs. gerektiriyor.Tam olarak net bir ifade cevap almadan yurtdışına cıkmayın zaman ve para kaybıyla karşılaşırsınız.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, Dosyamı taşımak istediğim konsolosluk KCC ile iletişime geçmem gerektiğini söyledi. KCC'ye mail atınca "If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application or change your interview location." mailini aldım. Sanırım Ankara ile görüşmem gerekiyor ancak o da maillere dönüş yapmıyordu en son. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

• İyi akşamlar Merhabalar bu mulakat esnasında vezneye ödeyeceğimiz para banka kartından yada elden TL olarak verebilir teşekkürler

• @donmezhamdu elden 330$ vermeniz daha iyi olur kartta tek cekim yapiyor ve sifresiz olmasini istiyorlar.Yaninizda nakit olması daha iyi.

• @agaslan Dosyanizi tasiyacaginiz konsolosluk ile gorusmeniz gerekiyor. Ankara'nin yapabilecegi bir sey yok. Tasimak istediginiz konsolosluga, KCC'den gelen emaili gonderip transfer islemini onlarin yapmalarini talep edebilirsiniz.

• @agaslan Çok gizli değilse hangi ülkede bulunan elçilik ile temasa geçtiniz yazar mısınız ?

• @Rhyme-Azfendak nakint derken TL ya da dolar ikisi de olur öylemi hocam teşekkürler

• @donmezhamdu hayır, TL olarak değil dolar olarak nakit bulundurmanız tavsiye ediliyor.

• Merhaba arkadaşlar - Sanırım büyük gün 29 Temmuz. Mülakat mailleri ay sonu cuma geliyordu değil mi?

• @koc2022 Evet genelde öyle oluyordu. Temmuz’daki kullanılmayan vizelerin de hesabı için son mülakatlar belki ağustos’a sarkabilir.

• Merhaba. Abd konsolosluk kısaltmalarını bulabileceğim bir kaynak var mıdır? Brüksele baktığımı zannederken Belgrada bakıyorum.

• Merhabalar konsolosluk randevusuna giderken pcr testi hala zorunlu mu bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim şimdiden teşekkürler . Ve bir de ais kaydını yaptırdıktan sonra bize gelen mailde istenen evraklarla ilgili bilgi yok . Biz internetten öğrenip hazırladık götüreceğimiz evrakları bu bir sorun oluşturur mu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismigül-dereli ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    pcr testi için konsolosluğun sitesini kontrol ettiniz mi? ilgili konu için yeterince bilgi bulacaksınız.
    ayrıca ais kaydı sonrası mülakat evrakları ile ilgili bir bilgi almazsınız. çünkü ais kaydı sadece pasaportlarınızın size teslim edilmesi için gerekli bir kargo kaydı sadece, mülakatınızla hiçbir ilgisi yok.

mülakatınıza 7 ~10 gün kala bir mail alacaksınız konsolosluktan, orada ilgil evrakları bulabilirsiniz. ya da aşağıdaki başlığın ilk iletisini inceleyebilir, evraklara erişebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/2963

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |