Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Amerika'da poslarda NFC ile ödeme yapılabiliyor mu? Bankamatikten QR kod ile işlem yapmak kolay mı?

Türkiye'deki bankacılık uygulamalarının daha iyi olduğunu birçok kişiden duydum, okudum ama o kadar alıştım ki rahatlığa... Dışarı çıkarken yanıma kart, para vs. bir şey almadan bir kimlik bir telefonla çıkıyorum Türkiye'de.

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera Eğer apple ürünü kullanıyorsanız applepay ile rahatlıkla telefon veya saatinizden ödeme yapabilirsiniz. Ben bu şekilde kolayca kartı cüzdandan çıkartmakla uğraşmadan ödemelerimi yapıyordum marketten vs.
    Bankamatikte QR işlemini denemedim bilmiyorum var mı ama özellikle para çekimi konusunda heryerde kart geçtiği için üstümde nakit genelde bulundurmazdım 20-30dolar dışında.Onuda genellikle ATMden değilde alışveriş yaptıktan sonra kartla ödemenizi yaparken pos cihazı size nakit para çekmek ister misiniz diye soruyor.Örnek veriyorum 20dolar alışveriş yaptınız kartınızdan 50dolar çektirip 30doları nakit veriyor kasiyer direk bu sayede ATMlerle çok içli dışlı olmuyordum.Maaşınızda direct deposit yaptırırsanız ATM ile işlem yapma ihtiyacınız sıfır denecek kadar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera Ben Google Pay ile sorunsuz yapıyorum ödemeleri. Bazen bazı yerlerde olmuyor. Mesela burada HEB ve Walmart gibi marketlerde mobil pay çalışmıyor. Pos cihazı buna uygun olduğu halde devre dışı bırakılmış. Böyle durumlar için bir kart taşımak şart. Ben ehliyet ve tek bir kredi kartı ile çıkıyorum.

• @knnrn, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@EzgiLera Ben Google Pay ile sorunsuz yapıyorum ödemeleri. Bazen bazı yerlerde olmuyor. Mesela burada HEB ve Walmart gibi marketlerde mobil pay çalışmıyor. Pos cihazı buna uygun olduğu halde devre dışı bırakılmış. Böyle durumlar için bir kart taşımak şart. Ben ehliyet ve tek bir kredi kartı ile çıkıyorum.

Bende Apple pay kullaniyorum cok ama bazi yerlerde gecmiyor.Gecen cuzdansiz Food4Less e gittim ( Kroger owned ) sonra kasa da Food4Less lerde Apple pay gecmiyor dedilerdi oyle kalakaldim 🙂

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@EzgiLera Eğer apple ürünü kullanıyorsanız applepay ile rahatlıkla telefon veya saatinizden ödeme yapabilirsiniz. Ben bu şekilde kolayca kartı cüzdandan çıkartmakla uğraşmadan ödemelerimi yapıyordum marketten vs.
    Bankamatikte QR işlemini denemedim bilmiyorum var mı ama özellikle para çekimi konusunda heryerde kart geçtiği için üstümde nakit genelde bulundurmazdım 20-30dolar dışında.Onuda genellikle ATMden değilde alışveriş yaptıktan sonra kartla ödemenizi yaparken pos cihazı size nakit para çekmek ister misiniz diye soruyor.Örnek veriyorum 20dolar alışveriş yaptınız kartınızdan 50dolar çektirip 30doları nakit veriyor kasiyer direk bu sayede ATMlerle çok içli dışlı olmuyordum.Maaşınızda direct deposit yaptırırsanız ATM ile işlem yapma ihtiyacınız sıfır denecek kadar

Apple almak şart oldu artık öyleyse 🙂

• ⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Teşekkürler 🙂 Öyleyse hangi mağazalarda geçerli olduğunu bilip ona göre planlama yapmak lazım.
    Peki Google Pay ile ödeme yapınca, yine %3 puan falan veriyor mu kartlar?
    Ehliyeti hep arabada bırakıyordum ben ruhsatla beraber 😅 Araba kullanırken olur da kimliği unutursam ehliyet kesin yanımda olsun diye 😬
    -Bilmiyorum Türkiye'deki gelişmeleri takip ediyor musunuz ama, ehliyetleri de kimliğe tanımladılar birkaç yıldır.-

• Merhaba, daha önceki sayfalarda konuşuldu mu bilmiyorum ama en son ziyaretimde Amerika'da pos cihazından temassız ödeme seçeneği yoktu. Kredi kartını makinaya takarak tahsilat yapılıyordu, bu teknoloji Amerika'da yok mu ya da yaygın değil mi? Aynı şekilde TR'de mesela AKBANK app üzerinden QR kod scan ederek atm'den direk temassız para çek / yatır vs yapılabiliniyor , Bank of America veya diğer bankalarda bu teknoloji mevcut mu ?

• @AE123, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Merhaba, daha önceki sayfalarda konuşuldu mu bilmiyorum ama en son ziyaretimde Amerika'da pos cihazından temassız ödeme seçeneği yoktu. Kredi kartını makinaya takarak tahsilat yapılıyordu, bu teknoloji Amerika'da yok mu ya da yaygın değil mi? Aynı şekilde TR'de mesela AKBANK app üzerinden QR kod scan ederek atm'den direk temassız para çek / yatır vs yapılabiliniyor , Bank of America veya diğer bankalarda bu teknoloji mevcut mu ?

Hepsi mevcut

• ⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera benim Türkiye deki kredi kartımla abd de yaptığım bütün temassız ödemeleri Türkiye kullandığım Samsung telefonumla yaptım. Hiç bir sorun yaşamadım. Sonra abd den kredi kartı alınca onunla ödeme yapmaya devam ettim. Apple pay veya başla bir ödeme yöntemi kullanmadım açıkçası ondan bilgim yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera Eğer kart puan kazandıran bir kartsa ödeme yönteminden bağımsız olarak puan veriyor. Benim kartımda da böyle. Aynı kartı hem Apple Pay (iş telefonum) hem de Google Pay (kişisel telefonum) ile kullanıyorum, hepsinde de puan kazandırıyor. Bunların dışında Samsung Pay ve Cash App Pay de denedim. O kadar çok yöntem var ki. Sonunda Google Pay kullanmakta karar kıldım çünkü bilgisayarımda da aynı şekilde çalışıyor.

• ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@EzgiLera benim Türkiye deki kredi kartımla abd de yaptığım bütün temassız ödemeleri Türkiye kullandığım Samsung telefonumla yaptım. Hiç bir sorun yaşamadım. Sonra abd den kredi kartı alınca onunla ödeme yapmaya devam ettim. Apple pay veya başla bir ödeme yöntemi kullanmadım açıkçası ondan bilgim yok.

Temassız ödeme varsa, NFC ödemede de sorun olacağını sanmıyorum. Teşekkürler.

• ⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@EzgiLera Eğer kart puan kazandıran bir kartsa ödeme yönteminden bağımsız olarak puan veriyor. Benim kartımda da böyle. Aynı kartı hem Apple Pay (iş telefonum) hem de Google Pay (kişisel telefonum) ile kullanıyorum, hepsinde de puan kazandırıyor. Bunların dışında Samsung Pay ve Cash App Pay de denedim. O kadar çok yöntem var ki. Sonunda Google Pay kullanmakta karar kıldım çünkü bilgisayarımda da aynı şekilde çalışıyor.

Bilgisayar Apple değil öyleyse?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera Hayır, PC kullanıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera hanımefendi zaten yazdığımı bir daha okursanız temassız ödemelerini telefonla hani nfc ile ödediğimi söyledim zaten... bizzat kullandım 1 ay önce defalarca...

• Merhabalar herkese;
    yaptığım araştırmalar sonucunda, Capital One'da hesap açtırmanın benim için daha iyi olacağına karar verdim. Kriterlerim şunlar: Saving hesabına yüksek interest rate verilmesi, maintenance fee ödememek, hard pull yapılmaksızın unsecured/regular bir kredi kartı alabilmek, mobile app aracılığıyla debit kartı lock edebilmek ve credit score görüntüleyebilmek, sanal kart oluşturabilmek, ücretsiz para transferi yapabilmek (Zelle aracılığı ile), swift için ücret almaması (https://www.capitalone.com/help-center/checking-savings/receive-wire-transfer/) . Kriterleri, benzer istekleri olan arkadaşlar için paylaştım daha çok. Bunlar dışında benim çok da kararımı etkilemeyen ancak faydalı olduğunu düşündüğüm özellikler mevcut, web sitesinden inceleyebilir ilgilenen arkadaşlar. Ancak merak ettiğim birkaç konu var, ABD deki arkadaşlardan bilgisi dahilinde olanlar cevap verebilirse sevinirim.
    Capital One'ın branch ağı pek yaygın değil gördüğüm kadarıyla, şahsen gidip bunlardan birinden hesap açma konusunda deneyimi olan varsa paylaşabilir mi? Randevusuz gidilebilir mi misal? (Bazı branchler için appointment almaya çalıştığımda uygunluk vermiyor).
    Online hesap açmak istediğimizde ise telefon no. istiyor. ABD numarasını vermek doğru olur diye düşünüyorum mobile app, bildirim vb. sorunları yaşamamak için. Önce numara sahibi olup sonra hesap açtırmak sizce de daha mı güzel olur?
    Teşekkürler.
    @knnrn siz daha önce online hesap açtığınızı belirtmişsiniz bir iletinizde, @The-Black-Eagle siz de Capital One ı düşünmüşsünüz iletilerinizden gördüğüm kadarıyla, @crazycells sizin Capital One özelinde iletinize rastlamadım ancak tecrübelerinizden faydalanmak isterim. İletimdeki sorulara cevap alamayınca taglemek istedim 🙂 Sorularıma cevap alabilirsem memnun olurum 🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rosenrot SSN ve ABD telefon hattı varsa Capital One 360 hesaplarını online açabilirsiniz. ABD'de şubeden randevusuz gidip de açabilirsiniz. Benim şu anda en çok kullandığım hesaplarım bunlar. Gayet memnunum. Şubesi sayısı az vs deniyor ama yılda belki bir defa ancak şubeye gitme ihtiyacı duyuyorum.

• Benim kullandigim bankalardan biri de Cap One. Gayet iyi. memnunum. hicbir sekilde maintenance fee almiyorlar. kredi kartini da kullanmaktayim. Hesabi 7-8 yil once Boston Cambridge subesinde actirdigimi hatirliyorum. Ancak ne tur bilgiler istediklerini hatirlamiyorum. ABD de bankalarin cogu SSN ve residency icin tel, elekt ya da internet faturasi gibi bir belge istiyorlar. Bu banka her zaman en yuksek faizi veriyor ancak musterinin subeye gitmeden isini kendi basina internetten yapmasina seklinde bir business concept leri var.

• @knnrn & @hasbelkader çok teşekkürler bilgi için

• @crazycells ABD'de Green Card'siz nasil banka hesabi acabilirim?

• En az dört bankaya gittim genellikle randevu istiyorlar hesap açmak için sadece City bank
    Randevu istemedi onlarda adreste problem çıkardı Diğer bankalarda öncesinde adres İstemişti yani hiç bir yer banka hesabı açmadı. Fatura vs istiyorlar

Benzer Başlıklar

• 2
  • 4
  • 17
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |