Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cerkezkizi09, içinde söyledi: Sayılarla DV2023

@tohma31 bu tahmin case noya göre ilerleme için çalışabilir ama geçen seneki gibi submit tarihi vb farkı bir uygulama yapılırsa tüm sıralama değişebilir.Abartili olacak ama tersten başlıyoruz derler.isminde Z olana öncelik vercez derler 🙂

Onu diyemezler, baştan başlamak zorundalar, visa bulletin de bültenler yayınlanacak. Bu bültenlerde Örneğin Ekim ayı için Eylülde 1-4000 cn arası avrupada current oldu diyecekler. Bu durumda sadece 1-4000 cn arası mayıs submitlileri veya belirleyecekleri kritere uyanlara mülakat verecekler. Yani Ekimde sadece 1-4000 cn, daha doğrusu 1- xxxx arası kişiler mülakat alacak...

• @cerkezkizi09 kişi sayısı üzerinden gittim ama current olmadan ds formunu erken doldurmanın bir etkisi yok, mesela siz mayıs haziranda current olana kadar bir çok kişi vizesini almış olacak, formu erken doldurmaya göre bile gitseler bu dediğim tahmin tutabilir. dv22 de marta kadar tek tük mülakat verdiler sonra toplu mülakat verdiler ve 22 sürecinde geçen senelere nazaran 27k case e kadar erken current oldu, süreçte bir sıkıntı olmazsa 0-2000 arası zaten direkt ds doldurma tarihine girmeden mülakat alacaktır. geriside gidişata göre belirlenecek ama tahminimce bu sene +25k mayısta current olacak ve current olmadan dosyanız üzerinde herhangi bir işlem gerçekleşemiyor malesef

• @sanaldeniz ben zaten mubalagaa yapmıştım ve abartılı yazıyorum diye belirttim demek istediğim surecin neye göre olacağı net değil ya ve sonuçta geçen seneye kadar submite gore gideceği yoktu.farkli bir karar aldılar ve uyguladılar

• @tohma31 da evet current kısmı tabiki biliyorum lakin mesela 2017 de 2021 de direk 17-18k üzeri direk current olmuş.ilk aylarda zaten fazla mülakat vermemişler geçen sene 3-5 er mülakat var ilk aylarda.sonra toplu var.bu durum benzeri olduğunda yani belli sayı üzeri toplu current olursa gene submit sırasına göre yapılırsa baya bizim sıralar değişir diye düşünüyorum.bekleyip göriciyik:))

• @cerkezkizi09 her senenin kendi içinde dinamikleri var, bizim 23 sürecinide hiç bir seneye tamamen benzetemiyorum kazanan sayısı olarak 2015 e cok benziyor, mühim olan kazananların % kaçının sürece devam ettiği bence 🙂

• Merhabalar, sıralamam 28 binlerde ama hala 2022 den randevu alamayanların oluşu ve Ankaranın yavaş işleyişini göz önüne alınca tablo pek iç açıcı gözükmüyor. Danışmanım bana artık KCC nin dosya inceleme işlemini konsolosluklara bıraktığını söyledi. Ama anladığım kadarıyla konsolosluklar fazla iş yüküne maruz kaldılar. Umarım işleri hızlandırma konusunda konsolosluklar aksiyon alırlar.

• Bu ileti silindi!

@tohma31 bu tahmin case noya göre ilerleme için çalışabilir ama geçen seneki gibi submit tarihi vb farkı bir uygulama yapılırsa tüm sıralama değişebilir.Abartili olacak ama tersten başlıyoruz derler.isminde Z olana öncelik vercez derler 🙂

Böyle olursa ilk size gelir mülakat :))

• @sanaldeniz mrb bu muhtemel kazanacak sayıyı neye göre bulmustunuz % 50 gibi bir oran olmuş.tr verilerine baktım da (işlenen vize/kazanan sayı) Ankara performansı genelde %40-45 arası gibi iyi durumda %60 i görmüş bu durumda tr için 1350-2000 arası vize ve sizin 1.73 oranı kullanirsak 780 -1200 case tahmin edilebilir mi?

• Bu ileti silindi!

@sanaldeniz mrb bu muhtemel kazanacak sayıyı neye göre bulmustunuz % 50 gibi bir oran olmuş.tr verilerine baktım da (işlenen vize/kazanan sayı) Ankara performansı genelde %40-45 arası gibi iyi durumda %60 i görmüş bu durumda tr için 1350-2000 arası vize ve sizin 1.73 oranı kullanirsak 780 -1200 case tahmin edilebilir mi?

Avrupa'da kazanan 40000 kişi. Avrupa kontenjanı ise 20000 kişi civarı. Dolayısıyla 1/2 bir oran var. Yani 3383 kişi aile bireyleri dahil türk kazananlarının yarısı vize alacak diyebiliriz. Bu da 1690 kişiye denk geliyor.

• @sanaldeniz anladım siz eu toplam baktınız ben tr baktım fark ordan teşekkürler

• Bir konuda kafam karıştı destek olursanız sevinirim.excelde kişi sayısı %60-80 kadar da dışarda excelden olmayan var. sıra no görmek için exceldeki sayı x 1.6-1.8 yapın varsayım var.ama bu sene tr de 3383 kazanan var.excelde 1072 vize talebi var .bu durumda toplam tr kazanankn sadece % 30 u excelde kayıtlı.cn göre de alsam aynı sonuç çıkıyor.tamam daha eklenecek var ama 100 kişi olsa bile bu oran çok değişmiyor.nerde hata yapiyorim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 çünkü caseler arası boşlukları hesaba katmıyorsunuz.
    bunu da 1 ocak'ta öğreneceksiniz.

• @gucarslan çok özür diliyorum da beynim yandi sanırım 🙂 3383 zaten kazanan vize sayısı ve ben de exceldeki kişi sayısı baz aliyorim 1072 kazanan var excelde.eu cn olarak bir analiz yapmiyorum boslukla ilgisi çözemedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 ok ben yanlış anladım sorunuzu.
    ilgili hesabınızdaki değerin sabit kalması zannediyorum ki; şuan excelde olanların vize talebinin toplam kişi sayısına oranı ile, eklenecek kişi sayısında talep edilen vize sayısı oranının sabit kalıyor olmasıyla alakalı olabilir.

açıkçası bu tür hesapları her zaman erken yapmak çok doğru olmuyor, hele de excel tr kazananlarının %50'sine yaklaşmadığında. çünkü mali yılın bitimine 1 ay kala bile kazandığını öğrenen ve excele kayıt olanlar gördük.

veri ne kadar çok olursa, o kadar sağlıklı oluyor..

• @cerkezkizi09 Herkes ds260 formunu göndermiş değil. Excele kayıtlı olmayanlar bir yana, ds260 formunu bile göndermeyenler var. Hatta kazanıp da haberi olmayanlar...Laf olsun diye başvuranlar...

• @gucarslan evet tam da bundan bahsediyorum su an sanırım exceldeki kişi sayisi toplam kazananjn % 30u bu hesabım doğru mu onu sorguluyorum ben de.ama baya da zaman geçti % 30 oranı çok az geldi de hesap hatammi var onu anlamaya çalıştım.zira belirttiğiniz gibi oran %60-70 e çıkamadan bu excelin anlamı olmayacak

• @cerkezkizi09 3383/1.85 desek 1828 case, şuan excelde 600 küsür kayıtlı case olduğunu varsayarsak dediğiniz gibi %30 u kayıtlı, sanaldenizin de dediği gibi formu göndermeyenler kaydı olmayan haberi olmayan laf olsun diye başvuran vs de var ama onların net rakamının analizini nisan mayıs olmadan yapamayız sanırım

• @tohma31 1828 toplam case ise toplam case / Excel oranı da 1.6-1.8 gibi varsayıyoruz ya bu durumda Excel min 1000 sayısına ulaşınca anlamlı olacak.birkac aya 100 CN eklenir öngörülmüştü ama min 500 daha eklenmeli.yanj nerdeyse bir bu kadar cn (mevcut 600 kadar ) daha eklenmeli ki anlamlı olsun.ozetle "Excel baya tamamlandı 100 daha eklense biter şimdiki sıra no *1.6 -1.8 yapma " şeklindeki varsayımı tutmaz şu ara.baya veri eklenmesk beklemek lazim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |