Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @baran-bozdogan adamlar dağınık submitten yılip submite göre geçmeyi deneyip işe yaradığını gördulerse de bu sene herkes Mayıs submit etti diye case noya dönmek yerine daha yakın tarihli bir submit belirleyebilirler mesela 14 Mayıs 20 Mayıs vb.surec başlayınca anlicaz inşallah .

• @cerkezkizi09 DS-260 submit tarihine göre dosya islemenin işe yaradığını görmüşlerse neden mali yıl içerisinde bunu bırakıp CN'e göre dosya işlemeye döndüler?

• Bu ileti silindi!

• @datanist bu da mantıklı bir yaklaşım olmuş :)) siz bu duurmda submite göre ilerlemezler öngörüsünde siniz?

• @sanaldeniz Merhabalar, toplam sayılar açıklandı peki aylık veriler ne zaman açıklanmaya başlayacak? Yani 'bu ay x kadar kişi aldık, case numberı x'e kadar olan talihlilerin mülakat tarihi açıklandı' gibi verileri ne zaman yayınlayacaklar?

• Bizlerin durumu daha vahim 34xxx 🙂

• @Ender-Tanrıkulu, içinde söyledi: Sayılarla DV2023

@sanaldeniz Merhabalar, toplam sayılar açıklandı peki aylık veriler ne zaman açıklanmaya başlayacak? Yani 'bu ay x kadar kişi aldık, case numberı x'e kadar olan talihlilerin mülakat tarihi açıklandı' gibi verileri ne zaman yayınlayacaklar?

Ağustos sonundan itibaren, her ay, ayın 15 inden ayın sonuna kadar, bazen bu süreyi bir kaç gün geçeye kadar konsolosluk bazında açıklanacak. Ağustosun sonuna kadar Ekim, Eylül sonuna doğru Kasım... Aciklanacak

• Daha evvel maalesef kazananların yarısı mülakat alamayacak demiştim. Bunu sebebi şu. Her sene 55000 kişi aile bireyleri ile birlikte dünyada vize alacak. Her sene bu rakamın iki misline yakın kazanan belirlenir. ve bu belirlenen sayının sadece yarısı vize alır. Yani vize alanların dünyada toplamı 55000 ni geçemez. Örneğin avrupa kazanalarının sayısı 40000 civarı iken, avrupadan vize alacaklar yani avrupa kotası sadece 20000 civarıdır.

• Peki verilen mülakatları nasıl nereden takip edeceğiz derseniz. Bunun için şu siteyi takip etmeleriniz

Bu siteyi ağustosdan itibaren her ayın 15'inden ay sonuna kadar günlük takip ederseniz, mülakat verilen cn leri görebilirsiniz.... Bu resimdeki gibi sayılar görürsünüz. Bunlar günlük verilen mülakat sayılarıdır. Sayfanın en altında ise tarihleri vardır. Bu tarihlere tıklarsanız mülakat alan cnlerin döküm halinde listesine ulaşırsınız...Ağustosun sonuna kadar Ekim, Eylül sonuna doğru Kasım... açıklanacak ve süreç bu şekilde devam edecek...

vv.png

• 2021 için verilmiş vize sayısı
    2022 için şimdiye kadar verilmiş vize sayısını nerden bulabilirim ?

• @TuRquality, içinde söyledi: Sayılarla DV2023

2021 için verilmiş vize sayısı
    2022 için şimdiye kadar verilmiş vize sayısını nerden bulabilirim ?

Dostum bir veya iki önceki iletimdeki sayfayı aç, ana sayfada ortada solda dv2022 seçeneği var, ortada sağda ise 2015-2021 var, sagdakine baş konsolosluk bazında tüm mülakatları görürsünüz

• @cerkezkizi09 Dosya işlemenin CN' e göre ilerlemesinin doğru olduğunu düşünüyorum. DV2022 için DS 260-Submit ile başlamalarının sebebi, büyük ihtimalle daha çok dosyayı hızlıca mülakat için hazırlamaktı.

• @datanist doğrulukdan öte onları ne yapacağını tahmin ettiğiniz sormistum aslında.bende submite göre ilerlemeyi doğru buluyorum zira bu işi gonulden isteyen emek verenler önden süreci takip edip erken submit edebilmiştir zira ben mesela sabah 4 e kadar oturup dosya submit etmeye çalıştım ertesi gün de 6 da kalkıp işe gittim.gc kazanmış ama olaydan bir haber olup bir yıl sonra öğrenip submit edenler var 🙂

• @datanist doğruluktan öte onların ne yapacağını tahmin ettiğiniz sormuştum aslında.bende submite göre ilerlemeyi doğru buluyorum zira bazı istisnalar zorunlu gecikmeler harici bu işi gönülden isteyen emek verenler önden süreci takip edip erken submit edebilmiştir örneğin ben mesela sabah 4 e kadar oturup dosya submit etmeye çalıştım ertesi gün de 6 da kalkıp işe gittim.ve hatta Türkiye'den baglanamadim Almanya'dan arkadaşıma rica ettim onun pcden uzaktan bağlanıp submit ettim.vs vs.gc kazanmış ama olaydan bir haber olup bir yıl sonra öğrenip submit edenler var 🙂 ama bizlerin düşüncesinden çok kcc bin neyi doğru bulduğu önemli:)

• @cerkezkizi09 DV2022 sureci bana KCC hakkında fazla tahmin yapmanın pek işe yaramadığını öğretti. 🙂 Karşı taraf bir aksiyon aldığında tabi ki değerlendirilmesi yapılır. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız.

• @datanist tahminlerin pek işe yaramadığını i şu kısa zamanda bende gördüm haklısınız bizimki belki zaman doldurma belki umut edebilmek için taban hazırlama .biraz da doğru herkesin hemfikir olduğu varsayım yapmayı basarirsak belki dosya taşıma vb aksiyon alabilmek için kafa yorma :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ender-Tanrıkulu DV2023 süreci resmi olarak 1 ekim'de başlayacak, şuan sürecinizle ilgili herhangi bir ilerleme ya da gerçekleşmiş bir şey yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @sanaldeniz 3383 Kazanandan ortalama 1691 kişi mülakat alacaksa tabi bunun içinde diğer konsolosluklarda dahil, ve bu 3383 kişiden %80 inin sürece devam ettiğini, geri kalan %20 676 kişinin sürece devam etmediğini varsayarsak, 1016 kişi vize alamayacak. Tabi bu rakamlar sizin tahmininize göre, gidişata göre değişebilir. 1691/1.73 yapsak 977 case'in mülakat alması muhtemel, Ankara özelinde konuşursak, kazanan sayısının fazla olmasından dolayı 850 900 case'e mülakat verse oda sürece devam eden 2707 kişiden 1353ünün ankaradan mülakat alabileceği ihtimalini bize gösterir. Excel e göre % kaçlık dilimde olduğunuza göre vize alıp alabilmeniz hakkında fikir sahibi olunabilir. Tabi bu yazdıklarımız tamamen tahmindir. Kesinlik belirtmez.

• @tohma31 bu tahmin case noya göre ilerleme için çalışabilir ama geçen seneki gibi submit tarihi vb farkı bir uygulama yapılırsa tüm sıralama değişebilir.Abartili olacak ama tersten başlıyoruz derler.isminde Z olana öncelik vercez derler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |