Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gamefry Merhaba aile bireyleri bu sayinin icinde mi acaba

• @tunci evet. Aile bireyleri dahil.

• @gamefry Doğum yeri farklı ülke olan ama Türk olanlar bu listede mi acaba?

• @gucarslan Özbekistan’dan bu kadar kazanam olması çok garibime gitti açıkçası.

• @gucarslan hocam2023 verileri açıklandı hala aynı kanaattemisiniz 17 k yüksek cn değilmi kazanan sayısıda epey bu sene yani normal senelere göre bizim cn kaça denk gelmiş oluyor kaç k ya

• @ahmet_ Dogum yeri farkli ulke olan Turkiye listesinde olamaz

• @ahmet_ Bu konu hakkında fikrim yok. Çok araştırmadım açıkcası.

Am dv lotosu doğum ülkesine göre olduğundan, büyük ihtimalle Türkiye doğumlulardır.

• @ahmet_ yukarıdaki sayı, TR kontenjanından kazanan kişilerin sayısını gösteriyor. Teknik olarak 'Foreign State Chargeability', Turkey olanlar. DV çekilişine dogulan ülke üzerinden katılım sağlanıyor. Tabi, doğum yerine gore belli istisnalar mevcut.

• ss.png
    Yani 2022 ile 2023 arasında pek bir fark yok gibi. Ancak kazanan sayısının fazla olması ve ANKARA'nın ağırdan alan performansı beni düşündürüyor. Bu kazananlardan bana göre en fazla aile üyeleri dahil 1200-1400 kişi mülakat alacak. Bu oran bana göre maksimum %15-20 artar. 17xxx olan mayıs submitli bir arkadaş sıranın gelip gelmeyeceğini soruyor. Muhtemelen haziran temmuz gibi mülakata girersiniz. Ama bu dediğim normal şartlar altında, 2015,2016,2017,2018,2019 ve 2022'deki gibi mülakat verirlerse. Kazanan fazla olduğu için daha fazla mülakat verilirse, mülakat almanız daha erken olabilir.

• @sanaldeniz umarım hepimiz alırız ne kadar fazla kisi alırsa o kadar mutlu olurum

• Dikkatimi çeken eski sovyet ülkelerinden çok göçmen alıyor her zamanki gibi

• @Emrey34, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sanaldeniz umarım hepimiz alırız ne kadar fazla kisi alırsa o kadar mutlu olurum

Maalesef herkes alamayacak. Kazananların sadece yarıya yakını alacak...Tahminime göre 800cn +- %10 dosya mülakat alacak. Tabi normal şartlar altında. Peki bu sıralama içine girebilir miyim, sıra gelirmi derseniz, 3-4 ay sonra forumu takip eden herkes verilerini excele girmeyi tamamladığında, exceldeki sıralamanızı bana göre bu sene için 1,6 ve 1,8 ile çarpın. Bulduğunuz rakam yaklaşık sıralamanızı verir. Bu 1,6 verisi 2022 yılı verileri esas alınarak hesaplanmıştı. 1,8 ise bu yıl kazananların 2022 ye göre fazla olması nedeniyle benim tahminim. Dolayısıyla bu hesaplama tahmini, istatistiki bir hesaplamadır. Kesinlik içermez...

• Bir kaç ay içerisinde tahminime göre mayıs submitli 100 kişiye yakın kişi daha verilerini execele girmiş olur...

• 1,6 ve 1,8 şunu ifade ediyor. 10kisi excele bilgisini girmişse, dışarda 6-8 kişi verilerini excele girmemiş demek ...hatta forumla hiç tanışmamış demek...

• @sanaldeniz + olarak danışman şirketler var milletin bilgileri ellerinde onlarda zaten doldurmaz ya da dolduramaz sanırım exceli.

• @sanaldeniz normal şartlar altında dediğiniz Ankara'nın normal calistigi zamanlara göre mi 2021 ve 2022 yılı hariç performans mi .bu durumda baya kötü zira sıra nok 278-- önünde 435 kişi var.100 kişi daha Excel eklense önümüzdeki aylarda bunun 75 i önüme gecse eder 510.carp 1.8 ile 920 ve sisin 800+-10 ile alamıyoruz :(((

• @cerkezkizi09, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sanaldeniz normal şartlar altında dediğiniz Ankara'nın normal calistigi zamanlara göre mi 2021 ve 2022 yılı hariç performans mi .bu durumda baya kötü zira sıra nok 278-- önünde 435 kişi var.100 kişi daha Excel eklense önümüzdeki aylarda bunun 75 i önüme gecse eder 510.carp 1.8 ile 920 ve sisin 800+-10 ile alamıyoruz :(((

Normal şartlarda derken şunu kastediyorum, eğer 2015,2017,2018,2019ve2022 deki gibi mülakat verirlerse, tahmin ettiğim gibi bir sonuç çıkması muhtemel. Lakin ank, geçen yıl kazanan sayısı 2526 idi, şimdi 3300 e çıkmış derse ve orantilama yaparak 1/3 performans arttırırsa, bu rakamları yukarı çekmek gerekir.

• ⭐⭐

@sanaldeniz kucuk bir hesaplama hatası olmuş burada dv23 için kazanan sonuncu kişi 35500 olacak. 3383/35,5 dersek 95 gibi bir rakam elde ediyoruz. Her 1000 cn içerisindeki türk sayısı dv22 ile aynı çıkıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrey34 defaatle sahip olduğunuz cn'nin yüksek mi olup olmadığını, mülakat alıp alamayacağını sormanızın hiçbir anlamı yok sn. @Emrey34

dv sürecinde hiçbir cn'nin garantisi olmadı, olamaz, olmayacak.
    lütfen artık aynı soruları, farklı kullanıcılara, aynı şekillerde sormaktan vazgeçin.

• Merhaba KCC bu senede form gönderim tarihi baz alırsa nasıl bir ilerleme olur sizce çünkü 2023 excelinde nerdeyse tüm talihliler formları Mayıs ayı içerisinde göndermiş, bu Ankara üzerinde nasıl bir etki yaratır sizce ? . Bir yandan Ukrayna kazanan sayısı ve savaş nedeniyle öncelik verilebilecek olması de düşündürücü. İyi bayramlar herkese.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |