Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,
    NIW EB-2 kategorisi ile I-140 yollamıştım, geçenlerde onaylandı. AOS package ile yolladığım I-765/I-131 combo cardim yakında gelecek gibi duruyor.

Covid döneminde, THY ile Combo card kullanarak ABD'ye yakın zamanda seyahat eden oldu mu? Bazı havayolu şirketleri advance parole'ü bilmiyor, uçağa girişte sıkıntı yaratıyor diye duydum. Ayrıca, ABD'ye geri girişte ne gibi tecrübeler yaşadınız? Secondary inspection'a muhakkak yollanıyorsunuz diye bir bilgi almıştım.

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stuka, içinde söyledi: I-131 Advance Parole ile seyahat

Selamlar,
    NIW EB-2 kategorisi ile I-140 yollamıştım, geçenlerde onaylandı. AOS package ile yolladığım I-765/I-131 combo cardim yakında gelecek gibi duruyor.

Covid döneminde, THY ile Combo card kullanarak ABD'ye yakın zamanda seyahat eden oldu mu? Bazı havayolu şirketleri advance parole'ü bilmiyor, uçağa girişte sıkıntı yaratıyor diye duydum. Ayrıca, ABD'ye geri girişte ne gibi tecrübeler yaşadınız? Secondary inspection'a muhakkak yollanıyorsunuz diye bir bilgi almıştım.

Şimdiden teşekkürler.

Havayollari calisanlari bazen bu tur uygulamalari bilmediginden sizi biraz ugrastirabiliyor.

Eger ABD'ye gelirken sorun yasarsaniz gorevlileri CBP'yi aramalari konusunda ikna etmelisiniz, CBP ABD'ye girebileceginizi soyledikten sonra ucaga binisinize izin vermeleri gerekiyor.

Combo card ile ABD'ye sorunsuz girebilmeniz lazim.

• @crazycells Tesekkurler! Uzun suredir ailemi goremedim, gitmek istiyorum ama gercekten de cok korkuyorum donuste almazlar diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Tesekkurler! Uzun suredir ailemi goremedim, gitmek istiyorum ama gercekten de cok korkuyorum donuste almazlar diye.

sorun yok, USCIS kitapcigini incelerseniz combo cartin tek basina yetecegini gorebilirsiniz (sayfa 36): https://www.cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2019-Mar/2019 Carrier Information Guide - ENGLISH.pdf

Screen Shot 2021-09-21 at 2.41.33 PM.png

• Cevabiniz icin tesekkur ederim. Combo card'im bugun onaylandi, herhalde 1 haftaya gelir. Sanirim bu riski alacagim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Combo card'im bugun onaylandi, herhalde 1 haftaya gelir. Sanirim bu riski alacagim.

merak etmeyin, combo card ABD'ye giris icin gecerli bir belge. O nedenle risk almiyorsunuz 🙂

• @crazycells Bir keresinde I-20'yi imzalatmayi unutmustum da (ki benim kafasizligim, kabul ediyorum), geri donuste kapida cok sert sorgulamislardi. Dini, siyasi, sosyal, bilimsel her acidan cok korkunc sorulara maruz kalmistim. Ondandir korkum.

• Arkadaşlar ben mi yanlış anlıyorum ya da yanlış yorumluyorum??? @crazycells @Tugba Advance parol I-131 basvurusunu yapıp parmak izini verdikten sonra Turkiye ye dönülebiliyor mu? Kart elimize geçmeden veya izinin çıktıgının teyidi olmadan?

• @Platon59, içinde söyledi: I-131 Advance Parole ile seyahat

Arkadaşlar ben mi yanlış anlıyorum ya da yanlış yorumluyorum??? @crazycells @Tugba Advance parol I-131 basvurusunu yapıp parmak izini verdikten sonra Turkiye ye dönülebiliyor mu? Kart elimize geçmeden veya izinin çıktıgının teyidi olmadan?

Kart gelmeden yanı advance parole ile ilgili herhangi bir teyid, usa dışına çıkılması süreci terk etmek oluyor ve süreç iptal oluyor. Yanı kısacası, çıkılmıyor.

• Bu ileti silindi!

• USCIS in sitesinde bir yerlerde "6 ay işlem görmemiş dosyanız" la ilgili olarak da basvurabilirsiniz gibi bir bilgi okumuştum. Şimdi bulamıyorum. Bilen var mı?

USCIS in sitesinde bir yerlerde "6 ay işlem görmemiş dosyanız" la ilgili olarak da basvurabilirsiniz gibi bir bilgi okumuştum. Şimdi bulamıyorum. Bilen var mı?

Burası olabilir mi? 🤔

• @Tugba Link açılmıyorc

@Tugba Link açılmıyorc

Google “ Outside Normal Processing Time” veya e-request yazarak aratırsanız direkt adres çıkacaktır.

• @Tugba Valla tebrik ederim. Google dan daha hızlı ve net hedef verdiniz. Bahsettigim bu idi ama bizim aleyhimize biraz esnek yorum içeriyor bu 6 ay konusu. Tabi tüm esnekliklerin aleyhimize kullanılması gibi.
    Outside Normal Processing Time
    Do you have a case pending with USCIS that is outside the normal processing time? You can get an idea of how long it will take to process your case on our website a Check Processing Times. For most applications, you can send us an inquiry if your case has been pending longer than the processing time posted.

NOTE: We are actively processing your case if, in the past 60 days, you:

Received a notice from us about your case,
    Responded to a request for evidence, OR
    Received an online update to your case status.
    If your application type is not listed in the processing time table on our website, our goal is to make a decision on your application within 6 months of filing. Please wait six months before submitting an inquiry
    If you are a petitioner for an H-2A Temporary Agricultural Worker and your Form I-129 has been pending longer than 15 days and you have not received a decision or a Request for Evidence, you may contact USCIS at (1-800) 375-5283 to inquire about your petition.

@Tugba Valla tebrik ederim. Google dan daha hızlı ve net hedef verdiniz. Bahsettigim bu idi ama bizim aleyhimize biraz esnek yorum içeriyor bu 6 ay konusu. Tabi tüm esnekliklerin aleyhimize kullanılması gibi.
    Outside Normal Processing Time
    Do you have a case pending with USCIS that is outside the normal processing time? You can get an idea of how long it will take to process your case on our website a Check Processing Times. For most applications, you can send us an inquiry if your case has been pending longer than the processing time posted.

NOTE: We are actively processing your case if, in the past 60 days, you:

Received a notice from us about your case,
    Responded to a request for evidence, OR
    Received an online update to your case status.
    If your application type is not listed in the processing time table on our website, our goal is to make a decision on your application within 6 months of filing. Please wait six months before submitting an inquiry
    If you are a petitioner for an H-2A Temporary Agricultural Worker and your Form I-129 has been pending longer than 15 days and you have not received a decision or a Request for Evidence, you may contact USCIS at (1-800) 375-5283 to inquire about your petition.

Aslına bakarsanız söyle bir durum da var. Processing time sayfasinda received date girdiğimizde, sistem bize belli bir tarih gösteriyor ve bu tarihten önce soru sorma hakki vermiyor. Yanı bu yukarıdaki linke tıklayıp e request yapmaya kalksanız bile receipt no sisteme girip submit ettiğinizde, sistem error veriyor ve böyle bir receipt no yok gibi saçma salak bi sonuç çıkarıyor. Yanı boşuna uğraşma diyor. Bir arkadaşımız daha var aynı şeyi yaşayan bu şekilde.
    Kaldı ki emma bile çok zorlayınca belki bağlanıyor. Sistem bi şekilde receipt no tanıyor ve soru sorma tarihinize hala zaman varsa sizi kafadan eliyor. Bana göre en iyisi arayarak ulaşmaya çalışmak. En azından canlı konuşan birisi var.

• @Tugba Aynen dediğiniz gibi oldu. Basvuru süresi kısıtlaması nedeniyle kabul edilmedi.
    Your application or petition is currently within the posted processing times. An inquiry may not be created at this time. Further information about recent processing times can be viewed on the uscis.gov webpage.

• @crazycell USCIS in istediği saglık raporunu ofislerine postalamam için bildiri aldım. Muhurlu olan bu sarı zarfı postalarken herhangi bir ayrıntı var mı? Teredutte oldugum nokta, direk zarfın üstüne USCIS ofis adresini yazıp yollamak veya 2. bir zarfın içine koyarak yollamak? Eşimin ve kendi raporum aynı zarfta olabilir mi, ayrı ayrı mı postalamalıyım? Tesekkurler.

• @stuka merhaba, combo kartiniz ile Turkiye seyehatinizi yaptiniz mi merak ediyorum, ben de ayni durumdayim giriste sorun yasamaktan korkuyorum, tecrubenizi paylasirsaniz sevinirim. Tesekkurler.

• @pin, içinde söyledi: I-131 Advance Parole ile seyahat

@stuka merhaba, combo kartiniz ile Turkiye seyehatinizi yaptiniz mi merak ediyorum, ben de ayni durumdayim giriste sorun yasamaktan korkuyorum, tecrubenizi paylasirsaniz sevinirim. Tesekkurler.

Bir çok arkadaşım combo kart veya sadece Advance parole kağıdıyla Türkiye'ye sorunsuz gidip geldiler. Hatta bir tanesi daha yeni gitti.

Bu arada size 5 yıllık mı geldi kart?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |