Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kocaman HAS NOT BEEN SELECTED yazısını göreli yaklaşık 2 ay olmuş,forumda en genç başvuran bendim (16 yaş 4 ay),bu sene içim rahat başvuracağım çünkü kazansaydım mülakat erteleme filan uğraştırıcı işti baya, inşallah bu sene isteyenlere çıkar diyelim

• PENNSYLVANIA

alt metni

Resmi adı "Commonwealth of Pennsylvania" idir. Kodu PA. 12 Aralık 1787'de kurulmuştur.

119 bin 283 kilometrekare alana sahiptir. Nüfusu 12,801,989'dur. En geniş şehri Philadelphia, başkenti ise Harrisburg idir. Doğusunda New Jersey, güneydoğusunda Delaware, güneyinde Maryland ve güneybatısında Batı Virginia, batısında Ohio kuzeyinde New York ve Erie Gölü ile çevrelenmiştir. Adı İngiliz Amirali William Penn'in soyadı ve ormanlık alan (woodland) anlamındaki "sylvania" kelimesinin İngiliz kralı II. Charles tarafından birleştirilmesi ile türemiştir.

Nüfusun yüzde 83,8'ü beyaz, yüzde 10,4'u Afroamerikan, yüzde 4,2'si Hispanik, yüzde 2,3'ü Asyalı, yüzde 0,1'i ise Kızılderilidir

Lakapları "Keystone State" ve "Quaker State" idir.

BAYRAK:

alt metni

PENNSYLVANIA HAKKINDA FUN FACTS

1. 1909'da Pittsburgh'da ilk beyzbol stadyumu inşa edildi.
    2. Hershey, Amerika Birleşik Devletleri'nin Çikolata Başkenti olarak kabul edilir.
    3. 1946'da Philadelphia ilk bilgisayara ev sahipliği yaptı.
    4. İlk günlük gazete 21 Eylül 1784'te Philadelphia'da yayınlandı.
    5. Philadelphia, ilk başkanlık konağının yeridir.
    6. Harrisburg'daki Rockville Köprüsü, dünyanın en uzun taş kemer köprüsüdür.
    7. Bağımsızlık Bildirgesi 1776'da Philadelphia'da imzalandı.
    8. Philadelphia, Özgürlük Çanı'na ev sahipliği yapmaktadır.
    9. Pennsylvania, Atlantik Okyanusu ile sınırı olmayan tek orijinal kolonidir.
    10. Philadelphia bir zamanlar Amerika Birleşik Devletleri'nin başkentiydi.
  • ⭐⭐⭐

vay arkadaş her sene sohbet odalarında yaşlanıyoruz 🙂 mülakat deneyimi sayfasına transfer olmak istiyorum artık 🙂

• En son seneler önce başvurmuştum şimdi bu forumu keşfettim. Umarım bu yıl bir değişiklik olur hahaha. Bol şans herkese.

• ⭐⭐⭐

Forumda yeniyim ama yıllardır başvuran biri olarak artık bende mülakat konularına zıplamak istiyorum:) bu yıl olucak hissi var sürekli elimde vize basılı pasaportumu hayal ederek kendimi telkin ediyorum. Bakalım bu yıl bize neler getiricek:) @tolgasatir

• ⭐⭐⭐

valla ne gelecekse gelsin artık yoksa gelen şeyler hiç iyi değil hayata biraz olumlu bakmaya çalışmak lazım bunun içinde bişeyler gerekli

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

• Merhabalar engelli olup Green Card alabilmiş kimse var mı? Cerebral Palsy'den dolayı yürüme engelliyim kanedyenle yürüyorum. Daha önce Avrupa'da 1.5 sene yaşadım ama çalışma ve oturum vizesi almak istediğimde engelimi problem olarak gördüler maalesef. Green Card'a başvursam yine sorun yaşar mıyım? Yani sen engellisin seni kabul etmeyiz diyebiliyorlar mı? Ve vize başvurusu için ortalama ne kadar para göstermem gerekir?

• ⭐⭐

@mikael tüm yasal yolları kenara bırakıp zayıf karakter özelliği olarak kısa yoldan iltica etmek en nefret ettiğim şeylerden birisi.

• ⭐⭐

@animehime94, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhabalar engelli olup Green Card alabilmiş kimse var mı? Cerebral Palsy'den dolayı yürüme engelliyim kanedyenle yürüyorum. Daha önce Avrupa'da 1.5 sene yaşadım ama çalışma ve oturum vizesi almak istediğimde engelimi problem olarak gördüler maalesef. Green Card'a başvursam yine sorun yaşar mıyım? Yani sen engellisin seni kabul etmeyiz diyebiliyorlar mı? Ve vize başvurusu için ortalama ne kadar para göstermem gerekir?

Çekilişte green card kazanırsanız sorun olmaz merak etmeyin.

• ⭐⭐

@celica çok önemi yok

• 2021 talihlisi olup gidemeyenlerdenim, Şimdiden yerimi almak istedim,
    2022 ve 2023 yılında çıkmadı ama 2024 yılından umutluyum herkese bol şans.

• @ahsenaydgdu forumda pek karşılıklı sohbet durumumuz olmadı galiba ama başından beridir yazdıklarınızı okuyorum. Gıyabınızda biraz tanıyorum aslında yani sizi 🙂
    Bu 2500e üzüldüm gibi açıkcası ben. Dediğiniz gibi başta katılanlar yatırdığı parayı geri alıyor eğer sizin ponziniz yeterince popüler olursa. Ama sonuçta illaki birileri üzülücek. Umarım sizin bi altınızdaki üzülür diyelim 🤦♂

Ponzi şeması
    Piramit sistemi

• ⭐⭐⭐

@avar ürünleri beni bu ise sokan arkadasa söyledim. al bunları sat benm paramı getir ben çıkcam diye, aldı gitti bakalım paramı geri kurtarınca çıkcam zaten ugrasamam ben amerikaya gitcem ☺

• Evet geçen sene ne bana ne eşime ne arkadaşıma ne de arkadaşımın eşine çıktı. Açıkçası gelinen noktada çıkarsa giderim ama burada kalırsam da sağlık olsun diyorum. Bu yıl yine katılalım bakalım neler olacak 🙂

• @kobi ben de sağlık olsun modundaydım ki yarım saat öncesine kadar. Geçen ay fedex ile kargo gönderimim herhangi bir ekstra mebla ödenmeden karşı tarafa (Amerika) 4 günde ulaştı. Yaklaşık 15 gün önce Amerikadan tarafıma gönderilen (doğum günüm için) 3 adet t-shirt ve bir mektup için gümrük vergisi olarak yaklaşık 800 TL ödedim. Ben hayatımda o kadarlık hediyeyi kendime almadım. Şu kadarcık şeyden bile gümrük vergisi ile yük bizlere biniyor ya daha ne diyelim. Sonra gençlerdeki bu yurtdışı özentisi ne diye söylenenler oluyor.

Hala sinirliyim.

Sansür sansür sansür

😡

• ⭐⭐⭐

Bugün sosyal medyada gezerken bir kaç postta denk geldim. Neden hepimiz Amerika diye tutturmuş gidiyoruz diye düşünmeye başladım.. Evet green card çıkma olasılığı çok düşük ama biz o olasılığa tutunarak zamanımızı boşa mı geçiriyoruz diye düşünüyorum artık çünkü uzun suredir başvuruyorum. Artık arkadaşlarıma önermeye korkuyorum onlara çıkar bana çıkmaz diye.. Psikolojim bozuldu artık,her dakika göçmenlik videolarını izliyor,sürekli olarak orada yaşadığımı hayal etmeye çalışıyorum. Yaşamış olduğum zorlukları da hesaba katarak kendi adıma Amerika göçmenliğini daha az düşünmeye başlayacağım. bugün bi süre düşündükten sonra artık göçmenlik rotasını Kanada’ya çevirme kararı aldım. Bu sırada gc başvurularına devam etmeyi planlıyorum. Ama en azından en kısa süre içerisinde Türkiye dışına atmak istiyorum. Amerika her zaman ikinci planımda kalsın istiyorum. Hepimiz ülkeden ayrılıp farklı noktalara ilerlemeye çalışıyoruz. Nispeten Kanada doları ABD dolarından daha az maliyet çıkaracağını düşünerek Kanada göçmenliği ile ilgili konulara yöneleceğim forumu tarayacağım.

• ⭐⭐

@waterman bol sanslar

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bugün sosyal medyada gezerken bir kaç postta denk geldim. Neden hepimiz Amerika diye tutturmuş gidiyoruz diye düşünmeye başladım.. Evet green card çıkma olasılığı çok düşük ama biz o olasılığa tutunarak zamanımızı boşa mı geçiriyoruz diye düşünüyorum artık çünkü uzun suredir başvuruyorum. Artık arkadaşlarıma önermeye korkuyorum onlara çıkar bana çıkmaz diye.. Psikolojim bozuldu artık,her dakika göçmenlik videolarını izliyor,sürekli olarak orada yaşadığımı hayal etmeye çalışıyorum. Yaşamış olduğum zorlukları da hesaba katarak kendi adıma Amerika göçmenliğini daha az düşünmeye başlayacağım. bugün bi süre düşündükten sonra artık göçmenlik rotasını Kanada’ya çevirme kararı aldım. Bu sırada gc başvurularına devam etmeyi planlıyorum. Ama en azından en kısa süre içerisinde Türkiye dışına atmak istiyorum. Amerika her zaman ikinci planımda kalsın istiyorum. Hepimiz ülkeden ayrılıp farklı noktalara ilerlemeye çalışıyoruz. Nispeten Kanada doları ABD dolarından daha az maliyet çıkaracağını düşünerek Kanada göçmenliği ile ilgili konulara yöneleceğim forumu tarayacağım.

dostum green carda kesinlikle umut bağlama benim ilk başvurumdu çok umut bağlamıştım ama çıkmadı çok üzüldüm vs ama şimdi farklı bir ülke için uğraşıyorum olmasına az kaldı gibi umut her zaman olsun ama çokta umut bağlama green card tamemen şans lotonun sana çıkması gibi bir şey inşAllah hayallerine ve hedeflerine ulaşırsın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |