Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @fyztrl sizden istemediler mi bu formu mülakatta?

• @mustafawashington henüz mülakata girmedim 21 Temmuz'da.

• @bologna bir de şöyle bir detay vardı İngilizce ve Türkçe haricindeki belgeleri yükleyin diye acaba yine de yüklememiz gerekiyor mu çünkü mail başlangıcı mülakatı Türkçe veya İngilizce yapamayacaksak yapmamız gerekenle ilgiliydi.

• @fyztrl bence siz additional kısmına evrakları yükleyin zaten kopya ve asıllarını da dosya yapıp mülakata görürursunuz ne olur ne olmaz genelde herkes yüklüyor güvenli kısımda kalın sonra uzamasına sebep olmasın.

• Yakın zamanda interview date alan var mı? DQ olalı 1 ay olmak üzere her şey belirsiz hala 😀 Tüm yaz planımızı ona göre yapacağız. Öyle çaresizce bekliyorum valla.

• @yonca_2020 Teşekkür ederim. Bu forumda yazılanları takip ediyorum, bugüne kadar sizlerden gelen cevaplar hep umut oldu. Çok yardımcı oldunuz her konuda sağolun. Ama işte süre uzadıkça herşey aklıma takılıyor. CEAC a da evrak yüklemiş olunca acaba o yüzden mi uzadı diye korktum. İnşallah en kısa zamanda benim ve herkes için olumlu sonuçlanır işlemler.

• @drserdar bizim tam 2,5 ay surmustu DQ aldiktan sonra interview tarihi almak. Plan yapmamak en iyisi 🙂

• 2 haftalık bekleyişten sonra bugün Vise status check sayfasında durumum "idari işlemi"olarak değişmiş ve altındaki açıklama şu şekilde:
    Vize durumunuz şu anda gerekli idari işlemden geçiyor. Bu işlem birkaç hafta sürebilir. Lütfen görüşmeniz sırasında Konsolosluk Memuru tarafından verilen talimatları izleyin. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulursa, sizinle iletişime geçilecektir. Vize başvurunuz onaylanırsa, iki iş günü içinde işleme alınır ve postalanır/elverişli olur. ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası uyarınca, "Çeşitlilik Vizeleri" için Göçmen Vizeleri, Çeşitlilik Vizesine başvurmak üzere seçtiğiniz yılın 30 Eylül'ünden sonra verilemez. Örneğin, 2011 Sonbaharında Çeşitlilik Vize Programına girenler, 2012 Çeşitlilik Vize Programı için seçilmiştir ve seçilenler, 30 Eylül 2012 tarihinden önce başvuruda bulunmalı ve Vizelerini almalıdırlar, aksi takdirde Çeşitlilik Göçmen Vizesi almaya hak kazanamazlar. ek idari işlemlerden bağımsız olarak. Ayrıca, o kategori için yıllık sayısal sınıra ulaşıldığında bazı göçmen vizelerinin verilemeyebileceğini lütfen unutmayın.
    Ben aile dayanıklı (IR1- eş durumundan) göçmen vize başvurusu yaptım, bende de sınırlama var mı anlamadım neden böyle yazıyor açıklamada?

• @mertdzkr, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf mulakat tarihinide paylasirsan sevinirim eger onaylanirsa benimkiicinde yakin bi tahmin yapabilirim

Evet paylaşırız inşAllah.
    Belki @drserdar ile yakın zamanda mülakat tarihleri sıralanır diye düşünüyorum.

• @bologna, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@fyztrl bence siz additional kısmına evrakları yükleyin zaten kopya ve asıllarını da dosya yapıp mülakata görürursunuz ne olur ne olmaz genelde herkes yüklüyor güvenli kısımda kalın sonra uzamasına sebep olmasın.

NVC'ye ilk evrak yükleme tarihimiz 27 Ocak olduğu için nüfus kayıt örneğinin 6 aylık süresi geçmiş oluyor. Adli sicil kaydını 18 Nisan tarihinde yükledik. Acaba hangi belgelerin yeni tarihli olması gerekiyor? NVC mülakat tarihini belirledikten sonra biz de, tarihi geçen belgeleri additional kısmına yükleyelim mi?

• VİZEM BASILMIŞŞŞ.🤗 Daha 1 saat önce idari işlemde olarak görünüyordu, az önce bi daha bakayım dedim inanamadım!! vizeniz basılmıştır yazıyor. Durum ISSUED olmuş. Darısı buradaki herkesin başına inşallah🤲

• @BADE, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

VİZEM BASILMIŞŞŞ.🤗 Daha 1 saat önce idari işlemde olarak görünüyordu, az önce bi daha bakayım dedim inanamadım!! vizeniz basılmıştır yazıyor. Durum ISSUED olmuş. Darısı buradaki herkesin başına inşallah🤲

Peki şimdi ne olacak yani postaya verilince bana bilgi gelecek mi?

• @BADE, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

VİZEM BASILMIŞŞŞ.🤗 Daha 1 saat önce idari işlemde olarak görünüyordu, az önce bi daha bakayım dedim inanamadım!! vizeniz basılmıştır yazıyor. Durum ISSUED olmuş. Darısı buradaki herkesin başına inşallah🤲

Hayırlı olsun inşAllah. Çok sevindim 🙂

• @MYusuf Teşekkür ederim. İnşallah siz de iyi haberler alırsınız biranönce🤲

• @BADE Hayırlı olsun 🙂

• @BADE gözünüz Aydın yeni hayatınızda mutluluklar

• @Samet-Ünlü Çok teşekkür ederim. Size de en kısa zamanda iyi haberler gelir inşallah

• @cokbekledik86 Çok teşekkür ederim. Darısı herkese olsun

• Bu ileti silindi!

• @yonca_2020 Vizem bugün onaylandı. Herşey için çok teşekkür ederim🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |