Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam arkadaşlar. Dün uscis account üzerinde i693 ile ilgili deficency notice gönderildiğini farkettik ve buna bile sevindik, sonunda biri bizim paketi açtı ve yüzüne baktı diye 😆
    Bu sabah once Work permit icin, bir saat sonra da advance parole icin approval bildirimleri geldi. “ card is being produced “ belirdi. Kaç gün sonra elimizde olur bilemem.
    Söyle ki, Haziran 13 sanırım Expedite yaptım emma üzerinden. 2 gün sonra NBC email ile evidence göndermemizi istedi. 5-6 gün sonra Eşim cover letter yazılarak durumu anlattı, kendi maddi sıkıntılarından bahsetti. Ve gerçekten de 4 yıldır burda ve çalışamamak artık gırtlağa vurma noktasına kadar gelmişti.
    Yanı kısacası Haziran 20-21 gibi cover letter göndermiştik ve bir hafta sonra da approval aldık iki case icin.
    Zaten bunu istiyorduk. Green card sıra gelir yeter ki çalışayım diyordu 😀 gönlüne göre de oldu sanırım. Hayırlısı olsun.

Bu arada bir yerde okumuştum. i693 icin deficency notice gönderildikten sonra eğer bir de ayrica RFE istenirse, yanı uscis derse ki gönder gelsin, genellikle interview olmadan i485 paketinin kabul edildiğine dair. Böyle bir durum bilen, yaşayan veya benim gibi uzaktan ya da kulaktan dolma duyan var mi aramızda ? 🤗

• @Tugba gozunuz aydin bakin dun iyi dileklerimiz gerceklesti hic endise etmeyin artik combo cardiniz basim asamasinda en yakin zamanda elinizde olur tebrikler tekrar

• @basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba gozunuz aydin bakin dun iyi dileklerimiz gerceklesti hic endise etmeyin artik combo cardiniz basim asamasinda en yakin zamanda elinizde olur tebrikler tekrar

Teşekkürler. İnşallah sabırsızlıkla bekliyoruz 🤗

• @Tugba Hanım gözünüz aydın, tebrikler👏 👏 👏

• @kadir35, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba Hanım gözünüz aydın, tebrikler👏 👏 👏

Teşekkürler. Sizlerin de ☺️ Allah hayırlı etsin hepimize inşallah 🤲🤗

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Tugba Tugba 

• @Tugba Çok sevindim.Hem sizin hemde bize dogan umut adına. Sizinle 4 gün ara ile Parmak izi randevumuz oldugundan umutla, bizimde yakın olsun dileğindeyim. Umarım Formumuzu hemen bırakmazsınız. Görüşleriniz bize destek oluyor.

• @Platon59, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba Çok sevindim.Hem sizin hemde bize dogan umut adına. Sizinle 4 gün ara ile Parmak izi randevumuz oldugundan umutla, bizimde yakın olsun dileğindeyim. Umarım Formumuzu hemen bırakmazsınız. Görüşleriniz bize destek oluyor.

Teşekkür ederim. Sizin de eli kulaginda inşallah. 2016’dan beri buradayım, kolay kolay bırakmam 😍 Ne mutlu bana faydam dokunuyorsa. Teşekkürler tekrar 🤗

• @basoglukoray1 hadoi hayirli ugurlu olsun. zor da olsa gecti gitti onaylandi. guzel gunleriniz olsun.

• @Tugba hayirli ugurlu olsun. guzel gunlerde calissin 😃 cok ityi anliyorum esinizi 😃 evet ben boyle seyler duydum lawfully de dosyada problem yoksa saglik raporunu isteyip cat cat interviewsiz onayladiklari oluyormus. cok dosya gordum hatta. bizim basimiza gelir mi bilinmez. bazi dosyalarda da almislar saglik raporunu hala bekleyen kisiler vardi 3 aydir vs. en guzel en kisa en kolay olanlaeir basimiza gelsin amin 😃

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba hayirli ugurlu olsun. guzel gunlerde calissin 😃 cok ityi anliyorum esinizi 😃 evet ben boyle seyler duydum lawfully de dosyada problem yoksa saglik raporunu isteyip cat cat interviewsiz onayladiklari oluyormus. cok dosya gordum hatta. bizim basimiza gelir mi bilinmez. bazi dosyalarda da almislar saglik raporunu hala bekleyen kisiler vardi 3 aydir vs. en guzel en kisa en kolay olanlaeir basimiza gelsin amin 😃

Teşekkür ederim. Amin amiiin inşallah 😍

Sizde bir gelişme var mi acaba, nedir son durum? 🥺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail-dincer, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar hepinize bol selam. Umarim guzelliklerle karsilasirsiniz. Size bir sorum olacak. Ben ve kiz arkadasim yeni evlendik. 22 yasindayiz, Ben Amerika'da universite okuyorum statum F-1, kiz arkadasim ise citizen. I-130 formunu online olarak gonderip ucretini odedik. Bugun doktor raporum I-693'de geldi. Butun evraklari tamamladim ama acikcasi ogrenci oldugumuz icin avukat tutamadik ve internetteki bilgiler dogrultusunda yaptik islemlerimizi. Gonderilmesi gereken evraklar listesi konusunda yardimci olabilecek, tavsiye verebilecek arkadaslar olursa cok seviniriz. Gondermeden once check etmek istiyoruz.
    Esenlikler.

ilk sayfayi incelemenizi tavsiye ederim, orada evraklarin listesini bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caner-0, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Biometric randevu tarihim geldi.

Ancak Calisma izni basvurum formda eksik biraktigim bir nokta yuzunden reddedildi ve geri gonderildi. Bu hatayi duzeltip tekrar gondeerebilecegimi belirtmisler.
    Aklimdaki soru; bu form icin herhangi bir fee odememistim, statu degisimiyle eraber basvurdugum icin. Duzeltip tekrar gonderirken herhangi bir fee odemem gerekiyor mu?

Tesekkurler.

Gozunuz aydin.

I-485 formunun ve I-130 formunun receipt notice'ini de form ile beraber gonderin. Bu sekilde yaparsaniz yeniden ucret odememeniz lazim.

Hangi soruda hata yapmissiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail-dincer, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar herkese bol selam. I-130 formunu online olarak gonderdim. Fakat bu sure zarfinda adresimiz degisti ve bunu USCIS'e receipt numberimi girerek AR-11 formunu gonderdim. Yaklasik 4 gun oluyor. Esimin USCIS hesabindan adresine bakiyorum fakat hala degismemis gozukuyor. USPostalOffice'den de degistirdik. Sizce olasi bir belge gonderiminde -USCIS tarafindan- yeni adresimize mi gelir yoksa tekrardan eski adresimize mi? Cok tesekkurler.

NOA1 belgeniz gelmis miydi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugb-ylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba 28 haziranda interview var. 1,5 aylık bebeğim var bırakabileceğimiz bir yer yok. Bebekle giden var mı daha önce acaba? Ya da bir sorun olur mu bebeği götürmem?

sorun olmamasi lazim, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhabalar an itibariyle USCIS binasindan ayrildik green cardim onaylabdi fakat interview cok zor gecti FO Long Island saat 1 de gorusmemiz vardi 15 dk once binaya vardik ve 1:30 da bizi iceri aldi yasli bir kadin ilk andan itibaren cok kotu davrandi yaklasik 1 saat bize kabus yasatti I485 uzerindeki butun yes no sorularini sordu onun disinde iliskimizle ilgili pek bir sey sormadi fakat joint olan butun belgelere ve 3 tane fotograf albumu goturmustuk hepsine bakti. Son olarak onayladigini ve bir kac hafta icinde kartin teslim olacagini soyledi fakat nedendir bilemiyorum o an hic mutlu olamadim daha yeni atlatiyorum umarim kimse bunu yasamaz herkese bol sans diliyorum

gecmis olsun. onemli olan onaylanmasiydi, tebrikler 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

arkadaslar merhaba, 5 gun once ar-11 formunu receipt numaramla beraber doldurup online olarak submit ettim. uscis'e girdigimde hala eski adresimi goruyorum. sizce adresim degismis midir? ne yapmaliyim? tesekkurler.

birkac hafta icinde duzelmis olur, AR-11 doldurduysaniz bir sey yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugb-ylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba dün interview vardı. Aklımda kalanları paylaşayım. Biz randevudan yarım saat önce gittik ve bizi Asya kökenli bir görevli içeriye çağırdı. Bu arada bebeğimizi de yanımızda götürdük sorun olmadı. Görevli çeride oturacağımız yerleri eşime ve bana gösterdi prosedürü özetledi. Bana;
    Formdaki benimle ilgili suç sorularını, ABDdeki ev adresimi, ABDye ne zaman girdiğimi sordu. ABD vatandaşı eşime;
    Nasıl ne zaman tanıştınız?
    Eşinin doğum tarihi ne?
    Eşinin anne baba isimlerini biliyor musun?
    Eşinin trdeki adresini biliyor musun?
    Evlilik kutlamanız nasıldı?
    Trye kaç kez gittin?
    Başka çocuğun var mı?
    İkinizin de ilk evliliği mi?
    Aklımda kalan sorular bunlar. Çok fazla soru sormadı. İlişkiye dair bana hiç soru sormadı. Fotolarımızdan bir kaçını aldı ama bize anlattırmadı. En son benim birth certificate imi istedi. Ben trden apostilli nufüs kayıt örneği getirmiştim. Tercüme de ettirmiştim ama orijinalini verdik tercümesi fotokopide kalmış. Görevli beğenmedi adresler yok filan dedi. Eşim de ülkelerde sistemler farklı o yüzden trdeki bu şekilde dedi. Görevli tekrar üzerinden geçeceğim ona göre yA onay ya red alırsınız ya da ek belge istenir dedi.
    Bizim başvuru yaparkenki avukatımız da maalesef yanımızdaydı keşke gelmeseydi. Eşim gelmesini istemedi ama çok ısrar etmiş geleceğim demiş. Görüşme sırasında, avukat telefon görüşmesi yapmak için çıktı ve görevliyi kızdırdı. Belki bu yüzden bile bize gıcık olmuş olabilir. Avukatın yanımızda olması bir artı değilken eksiye döndü. Dünden beri bakıyorum dosya durumumda değişiklik yok. Ne olacak nasıl sonuçlanacak bilmiyorum. Dünkü deneyimim umarım başka arkadaşlara yardımcı olur.

tebrikler, hayirli olsun simdiden 🙂 iyi haberlerinizi en yakin zamanda bekliyoruz.

• @crazycells

Hangi soruda hata yapmissiniz?

Ilk soru.

30153e29-8720-4170-baaf-4979260b61b8-image.png

Bilgisayarda doldurdugum ilk formda isaretliydi. Cikti almadan once gozden kacirdim sanirim.

• @crazycells teşekkür ederim ☺️ Dosyam bugün approved olmuş görünüyor 🎉

• Merhaba arkadaşlar, haziran 28 de görüşmem vardı ve baya olumlu geçti memur gerçekten çok cana yakındı. herkese sorulan basit soruları vs sordu nasıl tanıştınız, nerde kalıyorsunuz, formlardaki evet hayır sorularını sordu. bir dünya belge götürdüm ama nerdeyse hiçbirine bakmadı bile, doktordan aldığım belgeleri de görüşmeye götürdüm onu ve banka dökümanlarını elden verdim ve dosyamızı onayladı. buraya kadar yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

üzerinden 4 gün geçmesine rağmen online olarak dosya da bir değişme olmadı o canımı sıkıyor ama onaylandığına göre 1 hafta ile 1 ay arası sürer dedi umarım kısa sürede GC gelir artık.

şuraya da anlık olarak detaylıca sorulan soruları anlattığım videoyu bırakıyorum göz atmak isteyen olursa diye

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |