Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @TMG, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@adgercu, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@TMG Bahsettiğiniz rakamlar gerçekten buiş için çok az. Acemilikle, yada gidilen yol ile alakalı dır diye düşünüyorum. Zira birçok tırcı videosu var youtubede. Abd için oldukça iyi kazandıklarından bahsediyorlar. Birde schneider firması hakkında da hiç iyi konuşmuyorlar 🙂

Iyi konusmayan kim? Cok merak ediyorum kendilerinin firmalarini mesela bir ara TurkTrucker'in bir videosunu izlemistim karli havada yola cikiyor tirinda zincir olmadigi icin 500$ civari ceza oduyor sonrada 900 dolara zincir aliyor ve polislere soyleniyor. Bu arkadasin sirketimi iyi? Yoksa daha egitimdeyken size tum guvenlik ekipmanlarinizi saglayan sirket mi? Guldurmesinler beni Allah askinda 🙂

Video linki de burada. Ceza ile ilgili soylediklerinin hic birinde haklilik payi yok. Ayrica bu arkadas ise yeni baslamis 1 haftalik sofor de degil. Nereye gittigini bilen, yola cikmadan once route plan yapmasini bilen, yolda neler ile karsilasabilecegini bilen, en onemlisi de bircok tiri ve soforu olan ve bu kisilerin can guvenliklerinden sorumlu kisi. Bu gibi arkadaslarin sirketlerinden calisarak iyi para kazanabilirsiniz ama yapacaginiz bir kaza ile omur boyu hapis de yatabilirsiniz yada olebilirsiniz. Isteyen istedigine inanabilir secim sizin.

Malesef bu entry yi yeni gördüm. Ben ABF i bıraktım ve Fatih abinin şirketinde çalışıyorum.Fatih abi ekipman konusuna çok önem verir.Bakın önem verir demiyorum çok önem verir. Lastik değişeceğimiz zaman bile en iyisi alalım der. Arabaların yağ bakımlarını 20k milde bir yaptırtır tam sentetik yağ ile.(Normalde 50k yeter hatta Schneider Shaffer Swift gibi büyük şirketler 70-75k da bir değiştirtir.) Zincir konusunada gelirsek, bizim şirketin hiçbir arabasında zincir bulunmaz.Çünkü biz kuzeye çalışmayız. Karlı havaya denk gelmemek için elimizden geleni yaparız ancak karlı havaya denk gelirsekte 1-2 gün yatarız. Fatih abi her zaman derki biraz para kaybederiz ama insan hayatından değerli değil der. Muhtemelen bu videoyu çektiği zamanlarda kuzey taraflarına yeni gitmeye başlamıştı çünkü şöförlük zamanlarında bile AZ - NJ çalışıyordu yada ilk defa kış zamanı gitmiştir. Ben 8-9 aydır bu şirketteyim sanırım I-70 veya kuzeyine 3-4 kez belki çıkmışımdır. Genelde I-40 I-30 I-20 I-10. I-70 denver batısındaki yola hiç girmeyiz mesela tehlikeli olduğu için. Yani lütfen bilmediğimiz şirket hakkında kötü konuşmayalım.

• @Richmond patronla videosu vardı bayramda onu izleyin

• @enemy, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@Richmond patronla videosu vardı bayramda onu izleyin

Hangisi? belki izlemişimdir

• @Richmond greencard kazandım şimdi ne olacak

@Richmond greencard kazandım şimdi ne olacak

evet izledim .daha doğrusu dinledim yolda giderken.

• Nisanda ehliyetimi aldım ve çalışmaya başladım. 2 aydın sorunsuz şekilde çalışıyorum. Merak ettikleriniz varsa bildiğim ve gördüğüm kadarıyla paylaşabilirim. Ehliyet konusunu önceki mesajlarımda açıkladım. En uyguna alabileceğiniz yöntemi anlattım

• @M-Emir hangi eyalet.hangi kasa kullanıyorsunuz.aylık kaç mil yapıyorsunuz.mil ücreti ne kadar.

• @Richmond, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@TMG, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@adgercu, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@TMG Bahsettiğiniz rakamlar gerçekten buiş için çok az. Acemilikle, yada gidilen yol ile alakalı dır diye düşünüyorum. Zira birçok tırcı videosu var youtubede. Abd için oldukça iyi kazandıklarından bahsediyorlar. Birde schneider firması hakkında da hiç iyi konuşmuyorlar 🙂

Iyi konusmayan kim? Cok merak ediyorum kendilerinin firmalarini mesela bir ara TurkTrucker'in bir videosunu izlemistim karli havada yola cikiyor tirinda zincir olmadigi icin 500$ civari ceza oduyor sonrada 900 dolara zincir aliyor ve polislere soyleniyor. Bu arkadasin sirketimi iyi? Yoksa daha egitimdeyken size tum guvenlik ekipmanlarinizi saglayan sirket mi? Guldurmesinler beni Allah askinda 🙂

Video linki de burada. Ceza ile ilgili soylediklerinin hic birinde haklilik payi yok. Ayrica bu arkadas ise yeni baslamis 1 haftalik sofor de degil. Nereye gittigini bilen, yola cikmadan once route plan yapmasini bilen, yolda neler ile karsilasabilecegini bilen, en onemlisi de bircok tiri ve soforu olan ve bu kisilerin can guvenliklerinden sorumlu kisi. Bu gibi arkadaslarin sirketlerinden calisarak iyi para kazanabilirsiniz ama yapacaginiz bir kaza ile omur boyu hapis de yatabilirsiniz yada olebilirsiniz. Isteyen istedigine inanabilir secim sizin.

Malesef bu entry yi yeni gördüm. Ben ABF i bıraktım ve Fatih abinin şirketinde çalışıyorum.Fatih abi ekipman konusuna çok önem verir.Bakın önem verir demiyorum çok önem verir. Lastik değişeceğimiz zaman bile en iyisi alalım der. Arabaların yağ bakımlarını 20k milde bir yaptırtır tam sentetik yağ ile.(Normalde 50k yeter hatta Schneider Shaffer Swift gibi büyük şirketler 70-75k da bir değiştirtir.) Zincir konusunada gelirsek, bizim şirketin hiçbir arabasında zincir bulunmaz.Çünkü biz kuzeye çalışmayız. Karlı havaya denk gelmemek için elimizden geleni yaparız ancak karlı havaya denk gelirsekte 1-2 gün yatarız. Fatih abi her zaman derki biraz para kaybederiz ama insan hayatından değerli değil der. Muhtemelen bu videoyu çektiği zamanlarda kuzey taraflarına yeni gitmeye başlamıştı çünkü şöförlük zamanlarında bile AZ - NJ çalışıyordu yada ilk defa kış zamanı gitmiştir. Ben 8-9 aydır bu şirketteyim sanırım I-70 veya kuzeyine 3-4 kez belki çıkmışımdır. Genelde I-40 I-30 I-20 I-10. I-70 denver batısındaki yola hiç girmeyiz mesela tehlikeli olduğu için. Yani lütfen bilmediğimiz şirket hakkında kötü konuşmayalım.

4 power unit
    7 Inspection 3 out of service %42.9 orani.
    Ben demiyorum FMCSA diyor.

Ben yukaridaki yorumda Fatih'in sirketi ile Schneider sirketini karsilastirdim. Oda daha yeni o videoyu izlemistim ve aklima geldigi icin, yoksa Fatih'i tanimiyorum, sirketini de bilmiyorum. O yuzden kendisi de icinde sirketi icinde iyidir yada kotudur diyemem. Schneider'de super, harika otesi, buradan baska is yeri tanimam demiyorum zaten. Bir cok ekipmanlarinda sikinti var. Ayrica kimin nerede calisacagi da beni ilgilendirmez. Isteyen istedigi yerde istedigi kosulda calisabilir. Saygilar.

@M-Emir hangi eyalet.hangi kasa kullanıyorsunuz.aylık kaç mil yapıyorsunuz.mil ücreti ne kadar.

Ben New York’ta yaşıyorum. New Jersey park ediyorum. Power Only çalışıyorum. Yani sürekli farklı trailer götürüyorum. freightliner cascadia 2019 kullanıyorum. Aylık 10-12 bin yapıyorum. 0.70$

• @M-Emir 70cent iyiymiş yeni şoför için. 45-50 cent söylüyor bazı türkler.

• @M-Emir, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@enemy, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@M-Emir hangi eyalet.hangi kasa kullanıyorsunuz.aylık kaç mil yapıyorsunuz.mil ücreti ne kadar.

Ben New York’ta yaşıyorum. New Jersey park ediyorum. Power Only çalışıyorum. Yani sürekli farklı trailer götürüyorum. freightliner cascadia 2019 kullanıyorum. Aylık 10-12 bin yapıyorum. 0.70$

Bakar biri için bence en iyi işlerden biri söforluk başlarda neden olmasın - belli bir süre çalışıp para yapıp farklı işlerde yapılabilir ama ben yapacak olsam 8 ay çalışıp biraz dinledirdim diğe düşünüyorum.

Başarılar diliyorum .

• @serkanist ben uzun süre yapıp birikim yapıp dönerim Türkiye’ye.en iyi para kazanılacak mesleklerden biri olarak görünüyor.2-3 yıl içinde kendi tırını alabilirsen çok daha güzel olur.tim olarak çalışan Türkler var adamlar 6 ay çalışıp 6 ay Türkiye’de tatildeler.kendilerinin tırı var.günlük 22 saat gidebiliyorsun tim olunca.daha çok mil daha çok para.

• @enemy bilmiyorum bir çok şey var - gençsen bencede uzun süreli yapmalısın ama ben kendi adıma 8-9 ay çalışıp dinlenirim diye düşünüyorum . Hele bir gün o şartlara gelirmiyiz bilmiyorum.

Çok uzak görmeye başladım herşeyi inanın - dolar düşük olsa gideriz ama artık hayal oldu resmen beyler. GC çıkmaz ise boş ...Burada.

• @serkanist sizden yaşlıyım ama yaparım uzun süre.60 yaşında hala yapan var.50 yaşıma kadar yapabilirim herhalde.benimde herşey greencarda bağlı tabiki.ilk defa başvuracağız bakalım.5-6 yıl başvurmayı düşünüyorum. Hayırlısı olsun herkes için

@serkanist sizden yaşlıyım ama yaparım uzun süre.60 yaşında hala yapan var.50 yaşıma kadar yapabilirim herhalde.benimde herşey greencarda bağlı tabiki.ilk defa başvuracağız bakalım.5-6 yıl başvurmayı düşünüyorum. Hayırlısı olsun herkes için

İşallah abi tek eksik GC işte onuda uzun yıllardır bekliyoruz.

benım emekliliğe 7-8 yılım var polisim zorunlu süreği bitirince bende gitmek istiyorum tamamen 45 yaşında olacağım o sürede. ama şuan emeklilik ve yasal haklarım olmesın diye bekliyorum.

• @Ryback Merhaba, araba surerken telefon ile konusma ticketi yazildi bana. Kameraya yakalandiniz denildi. Itiraz edip mahkemeye cikmali miyim? Yoksa cezayi odemeli miyim? Sigortami ve delivery heaaplarimi cok etkiler mi? Tesekkurler

• @yusuf-kilic, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@Ryback Merhaba, araba surerken telefon ile konusma ticketi yazildi bana. Kameraya yakalandiniz denildi. Itiraz edip mahkemeye cikmali miyim? Yoksa cezayi odemeli miyim? Sigortami ve delivery heaaplarimi cok etkiler mi? Tesekkurler

Oncelikle cok hakim degilim konuya. Soyle soyliyim. Polisin verdigi evrakta mahkeme tarihi varsa, mahkemeye gidip itiraz edebilirsiniz. Polis mahkemeye gelmesse cezaniz iptal olabiliyor bildigim kadariyla. Kameraya yakalandiysaniz, mahkemeye bu goruntuleri ulastiracaklar muhtemelen. O yuzden cezayi iptal ettiremeyebilirisiniz. Ikinci bir konu, mahkemeye gidip sucunuzu itiraf ettiginizde, acil bir durum vardi, hatamin farkindayim ve bir daha yapmayacagim dediginizde bir seferlige mahsus cezanizi iptal edebiliyorlar. Ama kesin birsey diyemem. Telefonla konusurken yakalandiginizda ehliyetinizden ceza puani dusuyo bildigim kadariyla. Sigorta primlerinizi etkileyebilir. Delivery islerince soforlugunuzu iptal etmek icin daha ciddi cezalari dikkate aliyorlar bildigim kadariyla. Hiz cezasi ve kirmizi isikta gecmek gibi. Ama bastada dedigim gibi kesin birsey diyemiyorum.

• Max 10yil yapsan emekliye ayrilirsin. Omrun boyunca tr de yatarsin.
    Min.yeni baslayanlar icin sanirim 8k$ diye duymustum. Birde 6k$ da olabilir. Ama genel olarak izledigim kisiler 8-10k$ diyorlar hep. Insan ister istemez acaba bizde calisma izni alinca tir isine mi girsem diyorum.
    1-2 yil calisip kendi tirini alirsan 15-20k diyorlar aylik kazanci.
    Yada kiralarsan yine 10-15 arasi birseyler olabilirmis.
    Bir tanesi 2 yildir calisiyor simdi kiralayip kendi suruyor hedefi 5tir almak calisarak. Sonra evden kontrol calismadan. Takip sadece.

• Sektörde 4 ay oldu. Çalışmaya hala tam sürat devam ediyorum. Genel anlamda piyasa çok iyi değil ama berbatta sayılmaz. 1 seneyi eyaletler arası tamamlayıp şehir içine geçmek istiyorum. Kötü hava koşullarında sürmek cidden zorlayabiliyor. Özellikle ani rüzgar çarpmaları çok riskli. Kışın bu ve benzeri olaylar zorlayacak gibi duruyor. Kışın 15 gün çalışacağım yada hiç çalışmayacağım. Bunu zaman gösterecek. Bir çok bekar arkadaşım evlerini kapattı ve tırda yaşıyorlar. 1000-2000 saving yapmış oluyorlar. Ayrıca 4 hafta boyunca çalışıyorlar ve daha fazla para kazanıyorlar.

Çok fazla dolandırıcı,sahtekar firma var. Bir firmaya mümkünse referanslı girmek çok önemli. Firmalarda zaten hala çok şöför açığı var.

• @M-Emir, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Sektörde 4 ay oldu. Çalışmaya hala tam sürat devam ediyorum. Genel anlamda piyasa çok iyi değil ama berbatta sayılmaz. 1 seneyi eyaletler arası tamamlayıp şehir içine geçmek istiyorum. Kötü hava koşullarında sürmek cidden zorlayabiliyor. Özellikle ani rüzgar çarpmaları çok riskli. Kışın bu ve benzeri olaylar zorlayacak gibi duruyor. Kışın 15 gün çalışacağım yada hiç çalışmayacağım. Bunu zaman gösterecek. Bir çok bekar arkadaşım evlerini kapattı ve tırda yaşıyorlar. 1000-2000 saving yapmış oluyorlar. Ayrıca 4 hafta boyunca çalışıyorlar ve daha fazla para kazanıyorlar.

Çok fazla dolandırıcı,sahtekar firma var. Bir firmaya mümkünse referanslı girmek çok önemli. Firmalarda zaten hala çok şöför açığı var.

Selamlar, birkaç sorum olacak,
    Gc sahibisiniz sanırım. Eğitim aldınız mı yoksa sektörden mi geliyorsunuz?
    Mil başına ne kadar ödeme yapıyorlar ve aylık toplam kaç mil yapıyorsunuz ortalama ?
    Eyaletler arası mi yoksa şehir içi mi kazançlar daha iyi?
    Sıcak eyaletlerde kışın bile çalışabilirsiniz Florida gibi. Böyle birşey dusunebilirsiniz.
    Yada yazlari karınca gibi çalışıp kışları yatarak geçireceksiniz yada tr ye tatile gidersiniz 🙂
    Ortalama yeni tecrübesiz bir kişi işe başladığında 6-8k arası alabilecegini duyuyoruz doğrumudur yoksa daha altında mı üstünde mi kalıyor gozlemlediginizde?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |