Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @MYusuf haftaya sana mail gelecek daha sonra bana gelecek ayni dertten bekliyoruz o yuzden senin sonucu merak ediyorum mail geldiginde direk paylasirsan sevinirim

• @hzlinan umarım hepimiz için hayırlısı olur ve bir an önce sonuçlanır 😇

• @hzlinan, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf sizin 2 ayı geçiyor o zaman ve hala bekliyorsunuz..ama haftaya gelir sanırım sizin haber 🙂 o sürecin tekrar başlamayacağını umut etmiştik ama tekrar başlıyor demekki ve bu çok kötü oldu gerçekten. O sayfayı takip ediyoruz zaten her pazartesi bakıyoruz yine de Çok teşekkür ederim. Başka haber alacağımız bir yer yok zaten kimseye ulaşamıyoruz ki . Tüm herşeyi net olarak belirtseler eksik evrak vs çıkmayacak zaten ama en ufak bişeye bile takılıyorlar malesef. Ve bu forumu keşfetmem iyi oldu çünkü aynı şeyi yaşayan insanların da olduğunu bilmek ve konuşmak en azından teselli edici 🙏🏽

Bilmiyoruz. Belki bu cuma veya 5-6 Temmuz gibi haber gelir diye bekliyoruz. İnşAllah bu kez onaylanır.

• @mertdzkr, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf haftaya sana mail gelecek daha sonra bana gelecek ayni dertten bekliyoruz o yuzden senin sonucu merak ediyorum mail geldiginde direk paylasirsan sevinirim

Bildirim gelince tabi ki paylaşırız. İnşAllah direkt onaylanır da sevinçli haber olarak paylaşırız 🙂

• @yonca_2020 CEAC dan kontrol ettiğimde vaka güncelleme tarihi 23 haziran olarak güncellenmiş ama durumda hala refused yazıyor. Yani İdari işlem filan yazmıyor durumda. Bu normal mi?
    Bugün bir de IV Status Check sayfasından kontrol ettim, "eksik belgeler için beklemede" yazıyor ve burda son güncelleme 27 haziran görünüyor.

• @BADE normal daha bakmamislar. Dosyaya bakmaya basladiklarinda processing e donucek. Beklemeniz lazim.

• I 130 formunu dokdurduktan 7 oay sonra Case Is Being Actively Reviewed By USCIS yazısı geldi
    3 hazirandan beri böyle 🥺26 gün olddu. 3-4 gün içinde cevap geldi diyen arkadaşlar olmuştu😢

• @MYusuf inşallah onaylanır hepimiz için hayırlısıyla bir an önce🙏🏽

• Arkadaşlar bu arada vizesi onaylanınca floridada ikamet edecek kimse var mı ☺

• @crazycells merhaba.Eşim ABD vatandaşı 15 yıldır orada yaşıyordu ve 2020 ekim ayında evlendik ilk başvurumuzu yaptık vize için.birkaç mesaj attım zaten foruma da orda da yazıyor detaylar. Yaklaşık 1 sene önce geldi oradaki işinden ayrılıp ve burda çalışmaya başladı. Bizim dosyamıza 5 mart 2022 de baktılar ve 22 mayısta eksik belge var dediler bunlardan biri de sponsorluk formu.eşim sponsor oldu ve geçen yılın vergi ödemesini neden yapmadığını beyan eden bir dilekçe yazmasını istediler ve biz de yazıp yolladık. Sormak istediğim şey ise hükümet eşimin bu süreçte yanımda olmasını sorun eder mi yani sonuçta ABD vatandaşı ve şuan burda çalışıyor.biraz uzun yazmak durumunda kaldım ama yardımcı olursanız ve yapmamız gereken başka bişey var mı bilgilendirirseniz çokk sevinirim

• Merhabalar.
    ''Notice regarding your Immigrant Visa Case becoming Documentarily Qualified'' maili dün TSİ saat 18.58'de geldi Allah'a şükür.
    Şimdi mülakat tarihi bildirimini beklememizi söylemiş. Türkçe'ye çevirince şöyle yazıyor;
    ''NVC, sizin için bir görüşme randevusu ayarlamak için ANKARA, TRKY'deki ABD Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu ile birlikte çalışacaktır. Mülakat tarihini onayladıktan sonra size, dilekçe sahibinize ve (varsa) avukatınıza bir bildirim göndereceğiz.''

• @yonca_2020 Teşekkür ederim

• @MYusuf gözünüz Aydın geçmiş olsun atlattınız sonunda

• @cokbekledik86, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf gözünüz Aydın geçmiş olsun atlattınız sonunda

Allah razı olsun. Siz de, bekleyen herkes de hayırlısıyla en yakın zamanda güzel haberler alır inşAllah.

• @MYusuf , Tebrikler hayirli olsun Allah tamamina erdirdin.

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf , Tebrikler hayirli olsun Allah tamamina erdirdin.

Allah razı olsun. Siz de, bekleyen herkes de hayırlısıyla en yakın zamanda güzel haberler alır inşAllah.

• @MYusuf cok sevindim sizin adiniza, son asamaya geldiniz:)

• Merhaba, ben US vatandaşıyım ve 13 yıldır eşimle Türkiyede yaşıyorum. Şimdi ABD ye taşınacağız, greencard işlemlerinde NVC tüm documentler "approve" statüsüne getirmiş fakat benden domicile istedi. Amerikadan bir ev kira kontratı yükledim CEAC ye, acaba ne kadar zamanda bize geri dönerler, ve bu kontrat yeterli olur mu. Teşekkürler

• @Saadet-I
    Noter onayı gerekli mi peki ??

• @GMT, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf cok sevindim sizin adiniza, son asamaya geldiniz:)

Allah razı olsun. Evet son aşamaya geldik Allah'a şükür.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 41
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |